Κροατία Ταξιδι στην Κροατία

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Oι λίμνες είναι εθνικός δρυμός και έχει πάρα πολλά να δεις. Είναι μια ημερήσια γεμάτη. Συν ότι θα θέλετε και ένα 5ωρο περίπου στο πήγαινε έλα.
Καλημέρα .Σκέφτομαι να φύγουμε πολύ πρωι από το ζάγκρεμπ , θα ειμαστε 9 στο πάρκο μέχρι 3-3.30, μετά Rastoke και 19.15 η 18.15 φευγουμε για ζάγκρεμπ. Είναι εφικτό νομίζω. Άν πάλι δεν βγαίνει βλέποντας και κάνοντας.
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
Καλημέρα .Σκέφτομαι να φύγουμε πολύ πρωι από το ζάγκρεμπ , θα ειμαστε 9 στο πάρκο μέχρι 3-3.30, μετά Rastoke και 19.15 η 18.15 φευγουμε για ζάγκρεμπ. Είναι εφικτό νομίζω. Άν πάλι δεν βγαίνει βλέποντας και κάνοντας.
Εφικτό ακούγεται.
 

dimitrisvet

New Member
Μηνύματα
3
Likes
11
Καλημέρα .Σκέφτομαι να φύγουμε πολύ πρωι από το ζάγκρεμπ , θα ειμαστε 9 στο πάρκο μέχρι 3-3.30, μετά Rastoke και 19.15 η 18.15 φευγουμε για ζάγκρεμπ. Είναι εφικτό νομίζω. Άν πάλι δεν βγαίνει βλέποντας και κάνοντας.
καλημερα ετοιμαζομαστε να κανουμε ενα παραπλησιο ταξιδι Ζαγκρεμπ - ριεκα - λιμνες πλιτβιτσε και πισω και μπηκα στον πειρασμο με το χωριο ραστοκε. τελικα βγηκε η διαδρομη ηταν ωραια ή πολυ κουραστικη? εκει στις λιμνες φανταζομαι εχει μερος για φαγητο κλπ?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Εχει μπει κανεις για τουρ στο γηπεδο της Dinamo Zagreb? Διαβασα οτι στελνεις μειλ και αν μαζευτουν ενδιαφερομενοι, κανεις ενα υποτυπωδες τουρ.
 

gionbill

Member
Μηνύματα
14
Likes
4
Καλησπέρα σε όλη την παρέα....βρήκα οικονομικά εισιτήρια μετ' επιστροφής για Ζάγκρεμπ το καλοκαίρι....έχω διαθέσιμα 4 βραδιά και θα νοικιάσω αυτοκίνητο με το που φτάσω Ζάγκρεμπ....ιδέες για ένα μικρό road trip με αφετηρία και τερματισμό στο Ζάγκρεμπ??.
 

paskalis

Member
Μηνύματα
87
Likes
232
Επόμενο Ταξίδι
ΦΙΛΙΠΠΙΝΕΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΑΙΛΑΝΔΗ
Μια μέρα Ζάγκρεμπ, δεύτερη μέρα με διανυκτέρευση κοντά στο εθνικό πάρκο Πλιτσβιτσε με τις φανταστικές λίμνες και τους καταρράκτες (φουλ μέρα και λόγω απόστασης από Ζάγκρεμπ), τρίτη μέρα Οπατια και τέταρτο βράδυ πάλι Ζάγκρεμπ. Το Ζάγκρεμπ δεν με ενθουσίασε, αλλά η παλιά πόλη έχει μια ελαφριά γοητεία.
 

EviToya

Member
Μηνύματα
14
Likes
161
Καλησπέρα σε όλη την παρέα....βρήκα οικονομικά εισιτήρια μετ' επιστροφής για Ζάγκρεμπ το καλοκαίρι....έχω διαθέσιμα 4 βραδιά και θα νοικιάσω αυτοκίνητο με το που φτάσω Ζάγκρεμπ....ιδέες για ένα μικρό road trip με αφετηρία και τερματισμό στο Ζάγκρεμπ??.

Ταξίδεψα στο Ζάγκρεμπ πριν 7 χρόνια και τότε τουλάχιστον τα λεωφορεία βόλεψαν και οικονομικά και πρακτικά μια χαρά. Περάσαμε μια μέρα στην πόλη, είναι μικρή, συμπαθητική αλλά μέχρι εκεί. Πήγαμε ένα μονοήμερο στις λίμνες Πλίτσβιτσε (αξίζει και με το παραπάνω!) και μία μέρα στη Λουμπιάνα στην οποία συμμετείχαμε στο free walking tour της πόλης και έτσι καταφέραμε να δούμε και να μάθουμε όσα περισσότερα μπορούσαμε σε μία μέρα.
 

Olivier

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Γεια σας παιδιά!
Πάντα πριν τα ταξίδια μου επιλέγω να διαβάζω όλες τις πληροφορίες που γράφετε εδώ και καθώς δεν μου αρέσει να βλέπω φωτογραφίες από τον προορισμό που θα επισκεφτώ αποφεύγω τις Ταξιδιωτικές Ιστορίες, τα βίντεο κλπ.
Δεν έχω δει πολλά να υπάρχουν για Σπλιτ και Ντουμπρόβνικ. Μπορείτε να μου δώσετε πληροφορίες για 2 νύχτες στο κάθε ένα;
Ευχαριστώ!!
 

makislog

Member
Μηνύματα
44
Likes
157
Καλησπέρα! Σκεφτόμαστε για ενοικίαση αυτοκινήτου από Ζάγκρεμπ. Καμιά πρόταση;;
 

eirinijs

Member
Μηνύματα
95
Likes
8
Καλησπερα παιδια! Δεκεμβρη στην Κροατια ;;; ειναι οκ η θα εχουμε θεματα ;;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.740
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom