ΗΠΑ Ταξιδι στο Μαϊαμι

STAVROS9

Member
Μηνύματα
58
Likes
8
Καλημέρα σας.. σκέφτομαι τον Αύγουστο να επισκεφτώ με την γυναίκα μου και την κόρη μου (6ετων) το Μαϊάμι.. για δεκα μέρες!!
Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος μερικές πληροφορίες για τις παραλίες στην South beach.. υπάρχουν οργανωμένες (πχ.οπως στην Ελλάδα με ομπρέλες ξαπλώστρες κτλ) και πόσο είναι περίπου η χρέωση σ αυτές?
Έχουμε σκοπό να νοικιάσουμε αμάξι και να πάμε δυο μέρες στο Ορλάντο (Ντίσνεϊ.. ακρωτήριο Κανάβεραλ)
 

AERAS

Member
Μηνύματα
757
Likes
1.113
Καλημέρα σας.. σκέφτομαι τον Αύγουστο να επισκεφτώ με την γυναίκα μου και την κόρη μου (6ετων) το Μαϊάμι.. για δεκα μέρες!!
Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος μερικές πληροφορίες για τις παραλίες στην South beach.. υπάρχουν οργανωμένες (πχ.οπως στην Ελλάδα με ομπρέλες ξαπλώστρες κτλ) και πόσο είναι περίπου η χρέωση σ αυτές?
Έχουμε σκοπό να νοικιάσουμε αμάξι και να πάμε δυο μέρες στο Ορλάντο (Ντίσνεϊ.. ακρωτήριο Κανάβεραλ)
2 μέρες στο Ορλάντο με θεματικά πάρκα και Kenedy space center δεν φτάνουν ούτε για ζήτω....!!!
Και εμείς την ίδια σκέψη είχαμε κάνει να πάμε Ορλάντο από Μαϊάμι για 3 μέρες. Τελικά μείναμε 6 μέρες και επιστρέψαμε Miami για πολύ λιγότερο. Βέβαια έχεις την παράμετρο του 6 χρόνου παιδιού που εμείς τότε δεν την είχαμε.
Εννοείται έχουν ξαπλώστρες και άλλα πολλά.. οργανωμένες παραλίες είναι.. Κόστος δεν θυμάμαι
 

STAVROS9

Member
Μηνύματα
58
Likes
8
2 μέρες στο Ορλάντο με θεματικά πάρκα και Kenedy space center δεν φτάνουν ούτε για ζήτω....!!!
Και εμείς την ίδια σκέψη είχαμε κάνει να πάμε Ορλάντο από Μαϊάμι για 3 μέρες. Τελικά μείναμε 6 μέρες και επιστρέψαμε Miami για πολύ λιγότερο. Βέβαια έχεις την παράμετρο του 6 χρόνου παιδιού που εμείς τότε δεν την είχαμε.
Εννοείται έχουν ξαπλώστρες και άλλα πολλά.. οργανωμένες παραλίες είναι.. Κόστος δεν θυμάμαι
Σκοπεύουμε να νοικιάσουμε αυτοκίνητο ώστε να είμαστε πιο ανετοι.. τα θεματικά πάρκα Disney και universals studios είναι κοντά μεταξύ τους?και αν θυμάστε πόσο κοστίζει η είσοδος σ αυτά..
Επίσης θέλω να ρωτήσω με κινητή τηλεφωνία και ίντερνετ εκεί τι μπορώ να κάνω?
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Επίσης θέλω να ρωτήσω με κινητή τηλεφωνία και ίντερνετ εκεί τι μπορώ να κάνω?
Σε ταξίδι μας τον περασμένο Σεπτέμβριο πήραμε την Airalo Local and regional eSIMs for travellers - Airalo και μείναμε απόλυτα ικανοποιημένοι

Ειναι μόνο για data, σου δίνει επιλογές πόσα GB θες, πχ για 3 GB και για 15 μέρες εχει $24. Η ενεργοποίησή της γίνεται όταν "πιάσει" Αμερικάνικο σήμα.

Μόνο τσεκάρισε αν υποστηρίζει την εφαρμογή το τηλέφωνό σου. Απαντούν άμεσα και σε τυχόν ερωτήσεις σου
 

STAVROS9

Member
Μηνύματα
58
Likes
8
Σε ταξίδι μας τον περασμένο Σεπτέμβριο πήραμε την Airalo Local and regional eSIMs for travellers - Airalo και μείναμε απόλυτα ικανοποιημένοι

Ειναι μόνο για data, σου δίνει επιλογές πόσα GB θες, πχ για 3 GB και για 15 μέρες εχει $24. Η ενεργοποίησή της γίνεται όταν "πιάσει" Αμερικάνικο σήμα.

Μόνο τσεκάρισε αν υποστηρίζει την εφαρμογή το τηλέφωνό σου. Απαντούν άμεσα και σε τυχόν ερωτήσεις σου
Τέλεια..και απο που την προμηθευόμαι την κάρτα?
Επίσης μια άλλη ερώτηση με συμφέρει να ψάξω πτήσεις και ξενοδοχείο μόνος μου η να απευθύνθω σε ταξιδιωτικό γραφείο?
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.019
Likes
1.554
Ονειρεμένο Ταξίδι
Novaya Zemlya
Κι εγώ θα σας πρότεινα τουλάχιστον 4 μέρες Ορλάντο για να δείτε με την άνεσή σας τα πάρκα. Την μετάβαση μπορείτε να την συνδυάσετε με επίσκεψη στο Kenedy space center που θέλει λιγότερες ώρες. Τα άλλα πάρκα θέλουν μια ολόκληρη μέρα το καθένα. Απόσταση Disney με universal studios κάπου 15km και τα εισιτήρια όπως βλέπω τώρα στα 120€ (πήγα πριν πολλά χρόνια)
 

STAVROS9

Member
Μηνύματα
58
Likes
8
Κι εγώ θα σας πρότεινα τουλάχιστον 4 μέρες Ορλάντο για να δείτε με την άνεσή σας τα πάρκα. Την μετάβαση μπορείτε να την συνδυάσετε με επίσκεψη στο Kenedy space center που θέλει λιγότερες ώρες. Τα άλλα πάρκα θέλουν μια ολόκληρη μέρα το καθένα. Απόσταση Disney με universal studios κάπου 15km και τα εισιτήρια όπως βλέπω στα 120€
Οπότε να το συνδυάσω 4 μέρες Ορλάντο και 6 Μαϊάμι..
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Τέλεια..και απο που την προμηθευόμαι την κάρτα?
Επίσης μια άλλη ερώτηση με συμφέρει να ψάξω πτήσεις και ξενοδοχείο μόνος μου η να απευθύνθω σε ταξιδιωτικό γραφείο?
Η κάρτα είναι άυλη (e-sim), κατεβάζεις το application απο το site τους. Eχουν σαφέστατες οδηγίες για την εγκατάσταση.

Τα συμβατά τηλέφωνα θα τα βρεις εδω

What devices support eSIM? - Airalo Help Center

Εμείς είχαμε 1 συσκευή συμβατή και κάναμε hotspot στην άλλη.

Σχετικά με αεροπορικά και ξενοδοχεία, είναι καλύτερα να ψάξεις μονος σου.
 

STAVROS9

Member
Μηνύματα
58
Likes
8
Η κάρτα είναι άυλη (e-sim), κατεβάζεις το application απο το site τους. Eχουν σαφέστατες οδηγίες για την εγκατάσταση.

Τα συμβατά τηλέφωνα θα τα βρεις εδω

What devices support eSIM? - Airalo Help Center

Εμείς είχαμε 1 συσκευή συμβατή και κάναμε hotspot στην άλλη.

Σχετικά με αεροπορικά και ξενοδοχεία, είναι καλύτερα να ψάξεις μονος σου.

Ευχαριστώ πολύ!
Αν έχετε κάποια άλλη πληροφορία που μπορεί να μου φανεί χρήσιμη σχετικά με Μαϊάμι Ορλάντο πείτε μου 🙏
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Αν έχετε κάποια άλλη πληροφορία που μπορεί να μου φανεί χρήσιμη σχετικά με Μαϊάμι Ορλάντο πείτε μου 🙏
Πολύ πρόσφατη ιστορία. Μόλις γυρίσανε από roadtrip στα μέρη που σε ενδιαφέρουν. Και με 6χρονο παιδί.ΗΠΑ - Roadtrip στην Florida και λίγο από Μπαχάμες μαζι με τον Έκτορα! (6ετών)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom