Περού Εσωτερικές πτήσεις στο Περου

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
οι πτήσεις είναι και οι δυο πολύ πρωινές... κάπου θα μας βολέψουν... μέχρι το βράδυ θα έχουμε φύγει...😂😂😂😂😂
Έτσι έλεγα κι εγώ. Σε 6 από τις 8 περιπτώσεις που ακύρωσαν, έκαναν πάνω από 24 ώρες, τη μία κάναμε και Χριστούγεννα στο αεροδρόμιο νηστικοί γιατί τους τελείωσαν τα σάντουιτς. Είναι φοβεροί σε όλα, από το σέρβις μέχρι τις τιμές.
 

JensFellas

Member
Μηνύματα
41
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
?!
Θα συμφωνήσω χωρίς να θέλω να σε αγχωσω... Η κατάσταση τους είναι τραγικη.. Μας ακύρωσαν πτήση χωρίς καν να μας ειδοποιήσουν γιατί όπως ισχυρίστηκαν η πτήση δεν ακυρώθηκε αλλά άλλαξε ο προορισμός (η πτήση αντί να πάει Πουέρτο Μαλδονάδο πήγαινε στη Λίμα :eek:). Ακόμη, παλεύω να πάρω την αποζημίωση (τα είχαμε κλείσει και εμείς με kiwi).
 

princess Mia

Member
Μηνύματα
15
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Γεια σας!
Δηλαδή όσοι έχετε ήδη πάει προτείνετε οτιδήποτε εκτός από LATAM για εσωτερικές πτήσεις; Είμαι ήδη αγχωμένη που θα πάω μόνη μου. Δε ξέρω αν θα αντέξω τέτοιες ακυρώσεις. Αλλιώς συμφέρει με λεωφορεία ή είναι σκέτη ταλαιπωρία; Πχ λίμα για κουσκο;
Επίσης σκέφτομαι να συνδυάσω και κάποιες άλλες άλλες χώρες πριν και μετά, Βολιβία ,Εκουαδόρ ,Χιλή αν μου βγει και να πετάξω. Ουφ
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Θα συμφωνήσω χωρίς να θέλω να σε αγχωσω... Η κατάσταση τους είναι τραγικη.. Μας ακύρωσαν πτήση χωρίς καν να μας ειδοποιήσουν γιατί όπως ισχυρίστηκαν η πτήση δεν ακυρώθηκε αλλά άλλαξε ο προορισμός (η πτήση αντί να πάει Πουέρτο Μαλδονάδο πήγαινε στη Λίμα :eek:). Ακόμη, παλεύω να πάρω την αποζημίωση (τα είχαμε κλείσει και εμείς με kiwi).
Δηλαδή δε φτάνει που πέταξαν, είχατε απαίτηση να σας πάει και στον προορισμό που είχατε κλείσει. Παιδιά αν έχουμε τέτοιες απαιτήσεις θα έχουμε πολλές απογοητεύσεις.

Καλά αν κάνουμε τοπικ με πόσα ταξίδια καταστρερψε η latam θα είναι πιο ατελείωτο κι από το οφ τοπικ. Παρακαλείται ο κύριος @GTS να μας πει τις πρόσφατες εμπειρίες του..
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Γεια σας!
Δηλαδή όσοι έχετε ήδη πάει προτείνετε οτιδήποτε εκτός από LATAM για εσωτερικές πτήσεις; Είμαι ήδη αγχωμένη που θα πάω μόνη μου. Δε ξέρω αν θα αντέξω τέτοιες ακυρώσεις. Αλλιώς συμφέρει με λεωφορεία ή είναι σκέτη ταλαιπωρία; Πχ λίμα για κουσκο;
Επίσης σκέφτομαι να συνδυάσω και κάποιες άλλες άλλες χώρες πριν και μετά, Βολιβία ,Εκουαδόρ ,Χιλή αν μου βγει και να πετάξω. Ουφ
Ε όσο μπορείς απόφυγε την. Αλλιώς ζωσου με σκόρδα.
 

patsman

Member
Μηνύματα
198
Likes
527
Εμείς πάντως το Πάσχα πετάξαμε κανονικά τις δύο εσωτερικές πτήσεις που είχαμε κλείσει με Latam, από Λίμα σε Κούσκο και από Χουλιάκα-Λίμα.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Καλά αν κάνουμε τοπικ με πόσα ταξίδια καταστρερψε η latam θα είναι πιο ατελείωτο κι από το οφ τοπικ. Παρακαλείται ο κύριος @GTS να μας πει τις πρόσφατες εμπειρίες του..
Ό,τι και να πούμε για τη LATAM είναι λίγο, πριν λίγο μπήκα να τσεκάρω μια πτήση στη Βραζιλία και έχει αλλάξει η ώρα της πτήσης κατά κάποιες ώρες χωρίς φυσικά ειδοποίηση. Πρόκειται για ανεκδιήγητους.
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.407
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Ό,τι και να πούμε για τη LATAM είναι λίγο, πριν λίγο μπήκα να τσεκάρω μια πτήση στη Βραζιλία και έχει αλλάξει η ώρα της πτήσης κατά κάποιες ώρες χωρίς φυσικά ειδοποίηση. Πρόκειται για ανεκδιήγητους.
Τώρα σκέφτομαι να κλείσω για Βραζιλία και οι μόνοι που έχουν απευθείας πτήση από Iguazu για Rio τη μέρα που θέλω είναι αυτοί. Έχω αρχίσει ήδη τις προσευχές
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.412
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom