Ντουμπάι Ταξιδι στο DUBAI!!!

sif.....

Member
Μηνύματα
366
Likes
1.690
Επόμενο Ταξίδι
Κιργιστάν - Ιαπωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Κίνα
Οσο το Ντουμπάι έχει πετρέλαια (και βασίζει μάλιστα και την οικονομία του σε αυτά) , άλλο τόσο εγώ έχω καμήλες.
ΤΑ Ηνωμενα Αραβικα Εμιρατα ειναι το κρατος και αποτελειται απο 7 διαφορετικα εμιρατα εκ των οποιων το Abu Dabi ειναι και το πιο πλουσιο σαν κρατος λοιπον εχουν τεραστια κοιτασματα πετρελαιου ειναι ενα κρατος με 0 ανεργια,χωρις ΦΠΑ και ολοι οι Αραβες ειναι δημοσιοι υπαλληλοι και μαλιστα αν παντρευτουν με καποιο/α ιδιας εθνικοτητας το κρατος τους δινει και σπιτι!!!!
 

sif.....

Member
Μηνύματα
366
Likes
1.690
Επόμενο Ταξίδι
Κιργιστάν - Ιαπωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Κίνα
Λοιπον να απαντησω σε ολους εσας που δεν σας αρεσει το Dubai οτι αν ταξιδεψεις μονος σου και οχι με γκρουπ ασφαλως δεν θα περασεις οπως εμεις!!!λυπαμαι αν δεν περασατε καλα, εγω περασα υπεροχα και ηταν η αφορμη αυτο το ταξιδι να βαλω στοχο να κανω οσα περισσοτερα ταξιδια μπορω και η αληθεια ειναι οτι οπου κι αν εχω παει εχω περασει υπεροχα δεν με ενοχλει κανενα σχολιο,και ευχομαι σε ολους καλα ταξιδια!!!!!Και μονο 68 μερες μεινανε για το επομενο με προορισμο στη Μαδριτη!!!!
 
  • Like
Reactions: emm

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Τελικά βλέποντας τις τόσο ωραίες φωτογραφίες και τα φοβερά σχόλια με πείσατε... θα ξαναπάω, με γκρουπ αυτή την φορά, στο Ντουμπάι, για να τα δω όλα... και τα mall και το σκι και την έρημο και τις γκαμήλες!!! Είμαι σίγουρος ότι θα είναι τέλεια!! Το μόνο αρνητικό δυστυχώς είναι που δεν θα μπορώ να φιλιέμαι στο δρόμο!! Κλαψ... τουλάχιστον σε κλειστούς χώρους θα μπορώ να φιλήσω το κορίτσι μου???
 
Μηνύματα
771
Likes
608
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Το σημαντικό είναι ότι εσύ πέρασες καλά και θα συνεχίσεις να ταξιδεύεις, άρα η γνώμη όλων μας για το Ντουμπάι... περισσεύει. Δεν γίνεται να έχουμε όλοι τις ίδιες προτεραιότητες και τα ίδια γούστα. Ο ταξιδιωτικός χώρος άλλωστε ενδύκνειται για την ποικιλία του. Περί ορέξεως λοιπόν... κολοκυθόπιτα.
@Traveller: Είχα αρχίσει να ανησυχώ, αλλά τελικά εντάξει, τις έχουμε τις 40 σελίδες στο thread :D
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.038
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
...τουλάχιστον σε κλειστούς χώρους θα μπορώ να φιλήσω το κορίτσι μου???
Αν δεν είστε παντρεμένοι μάλλον δε θα σας αφήσουν να μείνετε στο ίδιο δωμάτιο.
 
Last edited by a moderator:

Just Lori

Member
Μηνύματα
449
Likes
1.676
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Αν δεν είστε παντρεμένοι μάλλον δε θα σας αφήσουν να μείνετε στο ίδιο δωμάτιο.
Μια χαρά σε αφήνουν, σιγά μη κάτσουν να τσεκάρουν και οικογενειακή κατάσταση του κάθε τουρίστα που πάει στη χώρα!!!
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Ειδικα ο Traveller πρεπει να προσεχει γιατι κοιτα τι επαθε το ζευγαρακι....(και την τελευταια παραγραφο,παρακαλω) :p
http://tvxs.gr/news/κόσμος/ντουμπάι-ζευγάρι-βρετανών-στη-φυλακή-για-ένα-φιλί-σε-δημόσιο-χώρο
αν δεν της βαλεις κουλουρα ντουμπαι γιοκ...και δεν εχει γουαιφαι στην φυλακη να μαθαινουμε νεα σου.... :rolleyes:
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.038
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Άλλος πάει Μαλδίβες και την αράζει σε ένα μπάνγκαλοου κι άλλος κάνει αλογάδα στις στέπες της Μογγολίας. Άλλος θέλει 5άστερα κι άλλος μένει σε γιουρτ στο Κιργιστάν. Άλλος θέλει τζακούζι κι άλλος ξεχνά τι σημαίνει σαπούνι κάνοντας τρέκκινγκ στη Σαχάρα. ....περί ορέξεως κολοκυθόπιττα .
Αν το εικονικό μεγαλείο του Ντουμπάϊ συγκινεί κάποιους, σεβαστό. Προσωπικά έμεινα μόλις μια μέρα κι αυτό από περιέργεια περισσότερο. Και τα mall είδα, και τους ουρανοξύστες και το Burj Al Arab ("ατυχώς" όχι τα νεώτερα κατασκευάσματα). Συμπέρασμα; για μένα ένα ταξιδιωτικό μηδέν εις το πηλίκον κι ας μην είχα ακόμα τότε εικόνες από την ευρύτερη περιοχή για να κάνω συγκρίσεις.
Γιατί πάνε οι τουρίστες στο Ντουμπάϊ; Ίσως γιατί είναι το εύκολο, το πολυτελές, το εξωτικό με εσάνς αραβικής χερσονήσου που πουλάνε κατά κόρον οι πράκτορες.
 

Panos_65

Member
Μηνύματα
506
Likes
1.170
Ειδικα ο Traveller πρεπει να προσεχει γιατι κοιτα τι επαθε το ζευγαρακι....(και την τελευταια παραγραφο,παρακαλω) :p
http://tvxs.gr/news/κόσμος/ντουμπάι-ζευγάρι-βρετανών-στη-φυλακή-για-ένα-φιλί-σε-δημόσιο-χώρο
αν δεν της βαλεις κουλουρα ντουμπαι γιοκ...και δεν εχει γουαιφαι στην φυλακη να μαθαινουμε νεα σου.... :rolleyes:
Μιλάμε ότι οι άνθρωποι είναι έτη φωτός μπροστά...
Με αυτά που κάνουν φαντάζομαι ότι θα προσελκύσουν ακόμη περισσότερους τουρίστες :D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom