Ταϊλάνδη Ταυλάνδη

artemis_9

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ταυλάνδη ή τυνήσια
Ταξίδι-Όνειρο
μαλδίβες
γειά σε όλους! θα ήθελα και εγώ να μοιραστώ τις ταξιδιωτικές μου ανησυχίες και είμαι σίγουρη οτι βρίσκομαι στο κατάλληλο μέρος. Φέτος τον Ιούλιο θέλω να πάω διακοπές..τα διλλήματα πάρα πόλλα. Για να καταλήξει κανείς κάπου καταρχήν πρέπει να ξέρει τι ακριβώς ψάχνει, γιατί όταν δεν ξέρει του αρέσουν όλα και τίποτα. Λοιπόν, εγώ οπου και αν πήγαινα θα ήθελα να είχε θάλασσα και όχι οτι και ότι...γιατί αφιερώνω πολλές ώρες σε αυτή. Γενικά μου αρέσει η λιτότητα, δηλ πάω για το μέρος και όχι ιδιαίτερα για το λουξ ξενοδοχείο, εξάλλου έναν ύπνο θα κάνω. Πάνω από όλα με ενδιαφέρει η φύση...και ηρεμία εντάξει όχι και νεκροταφείο.Από το μαυαλό μου πέρασαν οι μαλδίβες, οι σευχέλλες,φίτζι..αλλά ο ιούλιος δεν είναι το φόρτε τους. Για αυτό θα ήθελα να ρωτήσω για ταυλάνδη..Σε ποιο μέρος να πάω? Είναι καλή εποχή ο ιούλιος? οι τιμές που κυμαίνονται περίπου? Συμφέρει να πας σε ένα μέρος ή να επισκεφτείς και τα άλλα? Πάντως προτιμω να δω λίγα και καλά...Ανυπομονώ για τις απαντήσεις σας!! ευχαριστώ!!!!!!;)
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Για 1000στή φορά ανοίγει το ίδιο ακριβώς θέμα, με τις ίδιες ακριβώς ερωτήσεις.....γι'αυτό υπάρχει η ρημάδα η αναζήτηση....
Μην πτοείσαι...είναι εκνευρισμένος λόγω τέφρας:haha::haha:
Καλώς ήρθες,κάνε πρώτα αναζήτηση και ότι απορία έχεις υπάρχουν ειδικοί που θα σε βοηθήσουν
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
artemis_9 καλως ηρθες στο φορουμ.
Η σκεψη σου να πας Ταιλανδη για θαλασσες και παραλιες ειναι πολυ καλη και οικονομικη.
Τον Ιουλιο η Ταιλανδη εχει μουσωνες δηλ.ισως να φυσαει και να βρεχει(συνηθως απογευματινες ωρες και για λιγο) αλλα η ζεστη καλα κρατει.
Εχω παει 3 φορες Ταιλανδη αλλα χειμωνιατικους μηνες και ηταν φανταστικα και απο θεμα καιρου.

Τωρα για Ιουλιου λενε οτι απο θεμα καιρου καλυτερο ειναι το Σαμουι που συνδιαζεται με Κο-Παγκαν και Κο-Ταο.
Το παγκαν και ταο ειναι ησυχα το βραδυ στο Σαμουι βρισκεις διασκεδαση και τουριστικα μαγαζια πολυ περισσοτερο απο τα αλλα δυο.

Πολυ καλη φυση εχουν και τα 3 νησια.Θα δεις τους περισσοτερους κοκοφοινικες της ζωης σου,και γενικα πολυ βλαστηση παντου.

Το διαστημα που σκεφτεσαι να πας ειναι low season και οι τιμες ειναι ακομα πιο χαμηλες.
Στην θεση σου θα εφτιαχνα βαλιτσες για Ταιλανδη.
Αν και ποτε δεν παιρνω πολλα πραγματα μαζι μου γιατι δεν χρειαζονται,και εκει βρισκεις τα παντα σε τιμες τσαμπα.

THAILAND I MISS YOU:thailand01:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Ρε xene για πές μου και μένα κανένα tip για καιρό προς τα νησιά cocomaighentheting που είναι βορειοδυτικοανατολικά της ταυλάνδης...

(να δείτε ο άτιμος οτι θα απαντήσει):D
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.532
Likes
8.108
Οι Σεϋχέλλες έχουν σταθερά καλό καιρό όλο τον χρόνο! Στις δε Μαλδίβες, αν και θεωρητικά είναι περίοδος βροχών, δεν αντιμετωπίζεις κανένα πρόβλημα, είναι ολιγόλεπτες και άκρως ανακουφιστικές μέσα στην αφόρητη ζέστη του Ιουλίου.
 

artemis_9

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ταυλάνδη ή τυνήσια
Ταξίδι-Όνειρο
μαλδίβες
σε ευχαριστώ πάρα πολύ..μακάρι να είναι η βροχές λίγες και ανακουφιστικές! Γιατί με έχουν τρομάξει, και καλά μουσώνας= τρελός αέρας, τα πέρνει όλα και πολύ κύμα....και τα αυτά τα 3 μπορεί να με εξοντώσουν άνετα και να κλαίω σε όλες τις διακοπές.
 

artemis_9

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ταυλάνδη ή τυνήσια
Ταξίδι-Όνειρο
μαλδίβες
α..και κάτι ακόμη, πιο ταξιωδιοτικό γραφείο ενδείκνυται για τον προορισμό αυτό και που κάποιος από εσάς έμεινε ευχαριστημένος?
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
artemis_9 απο ταξιδιωτικα πρακτορεια εχω μεσανυχτα γιατι παντα οργανωνω το ταξιδι μονος μου.
Ριξε μια ματια εδω Koh Samui hotels and island travel guide to Ko Samui. By Sawadee.com να παρεις ιδεες για ξενοδοχεια και γενικοτερα.
Αν το κανονισεις μονη σου--ειναι πανευκολο ειδικα για Ταιλανδη-- το πρωτο βημα ειναι να κοιταξεις αεροπορικες εταιριες που πανε Μπανκοκ-Σαμουι και να κλεισεις εισητηρια.Το επομενο βημα ειναι να βρεις περιοχη που θες να μεινεις και μετα ξενοδοχειο.

Αν σου φαινεται βουνο ολο αυτο ανοιξε μια εφημεριδα εκει που γραφει για ταξιδια και θα βρεις ενα σωρο πρακτορεια.



Ρενατα στα νησια cocomaighentheting εχει σχετικα αιθριο καιρο με μεγαλες περιοδους ηλιοφανειας και θερμοκρασια απο 22-30 βαθμους Κελσιου.
Πιθανες βροχες απο μεθαυριο στα βορεια και ηπειρωτικα τμηματα.
Η θαλασσα ησυχη 4 μποφορ ευνοικη για βαρκαδες και σνορκελινγκ:D:haha:
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
6.678
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Ρενατα στα νησια cocomaighentheting εχει σχετικα αιθριο καιρο με μεγαλες περιοδους ηλιοφανειας και θερμοκρασια απο 22-30 βαθμους Κελσιου.
Πιθανες βροχες απο μεθαυριο στα βορεια και ηπειρωτικα τμηματα.
Η θαλασσα ησυχη 4 μποφορ ευνοικη για βαρκαδες και σνορκελινγκ:D:haha:[/quote]

οχι , που δεν θα απαντουσες !!!:haha::haha:
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Εγω παλι renata νομιζω οτι τα νησια αυτα ειναι μονο για νεονυμφους....:bleh::bleh:
 

artemis_9

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ταυλάνδη ή τυνήσια
Ταξίδι-Όνειρο
μαλδίβες
xenos καταρχήν σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες...Αυτό που είπες να κανονίσω μόνη μου, επειδή ουτε καν μου είχε περάσει από το μυαλό, γιατί πάντα νόμιζα οτι ταξίδι έξω από ελλάδα= γκρουπ. Γιατί μόνο στα ελληνικά νησιά το ρίσκαρα και πήγαινα έτσι επειδή ήξερα οτι στο λιμάνι υπάρχουν ντόπιοι με ταμπελάκια, αλλά και να μην υπήρχαν ελλάδα είναι, γύριζα και πίσω. Αν κλείσω μόνη μου, δηλαδή θα πάω σε ένα πρακτορείο και θα ζητήσω μόνο εισητήρια για την ταυλάνδη? και αν πάω μόνη μου δεν θα βγει πιο ακριβά..γιατί θα έχω και τους φόρους αεροδρομίου? Είμαι άσχετη...από οτι καταλαβαίνεις, δεν ήξερα οτι ένα ταξίδι έχει τόσες πολλές παραμέτρους προς ψάξιμο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom