Ηνωμένο Βασίλειο Ταυτότητα/Διαβατήριο στη Μ. Βρετανία...

Alpha14

Member
Μηνύματα
121
Likes
203
Καλησπέρα.
Βρίσκω το ίδιο, αλλά μήπως έχει ταξιδέψει κάποιο άτομο πρόσφατα για να το επιβεβαιώσει;
 

Alpha14

Member
Μηνύματα
121
Likes
203
Σόρρυ, ξέχασα να πατήσω εισαγωγή παράθεσης.
Αναφερόμουν στην περίπτωση που υπάρχει διαβατήριο σε ισχύ όπως αναγράφεται στις ταξιδιωτικές οδηγίες, αλλά λήγει σε μικρότερο χρονικό διάστημα από έξι μήνες που έχω δει να ζητάνε αλλού.
Καλημέρα! Γνωρίζετε μήπως αν μπορώ να εισελθω στο ηνωμένο βασίλειο με διαβατήριο που έχει ισχύ λιγότερη από 6 μήνες; ευχαριστώ!
ναι μπορείς αλλά.

ένα τηλέφωνο που έκανα στη βρετανική πρεσβεία στην Αθήνα δεν βοήθησε παρά πολύ για τι μου είπαν ότι μερικές αεροπορικές μπορεί να μην αφήσουν να επιβιβαστείς .
εγώ ταξίδευα με την ιζυ, (το ταξίδι δεν. έγινε ποτέ λόγω κοβιντ) τους έστειλα ένα μεϊλ και η απάντηση τους ήταν αδιάφορη.
σύμφωνα με την νομοθεσία τους που παραθέτω παρακάτω δεν μπορούν να σε σταματήσουν να επιβιβαστείς γιατί πλήρεις τα κριτήρια. καλό είναι να έχει και εισιτήριο επιστροφής. (που καταντήσαμε.)
γράψε μας όταν με το Καλό πας για να ξέρουμε, επίσης και με ποια εταιρία.

Your identity document (for example your passport or identity card) will be checked when you arrive at a UK port or airport to make sure you’re allowed to come into the country. It should be valid for the whole of your stay.
Entering the UK
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.063
Likes
1.612
Σόρρυ, ξέχασα να πατήσω εισαγωγή παράθεσης.
Αναφερόμουν στην περίπτωση που υπάρχει διαβατήριο σε ισχύ όπως αναγράφεται στις ταξιδιωτικές οδηγίες, αλλά λήγει σε μικρότερο χρονικό διάστημα από έξι μήνες που έχω δει να ζητάνε αλλού.
Το διαβατήριο πρέπει να είναι σε ισχύ την ημερομηνία που φεύγεις από τη χώρα.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.640
Μέλη
38.945
Νεότερο μέλος
Dim69

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom