Ταϊλάνδη Ταϋλάνδη σε 10 μέρες? Τρέχουμε τώρα...

klaire

Member
Μηνύματα
76
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
αχ τι ωραια που ηταν....κι ας μην ημουν στην καλυτερη φαση....τωρα που τα διαβαζω λεω -- μια χαρα ησουν στο ταξιδακι σου.....περιμενω κι εγω συνεχεια...!!!!!!!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.805
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Μαράκι μου, λάθος μαγαζί διαλέξατε για να εξασκήσετε το σπορ του shopping. Απέναντι ακριβώς από το Central World είναι το ZEN που σχεδόν πάντα έχει εκπτώσεις και καταστήματα επώνυμα με ωραία μοντέρνα ρούχα και όχι μόνο. Στο ισόγειο δε, υπάρχει ένα τεράστιο food court όπου ακόμη και η Κλαίρη δεν θ' αντιστεκόταν στον πειρασμό να δοκιμάσει.

Άλλα πολυκαταστήματα με σοβαρές μάρκες είναι τα Gaysorn και Central Chidlom. Στο τελευταίο έχει κι ένα αξιόλογο Food Loft.

Κρίμα που δεν πήγατε στο Aquarium. Πραγματικά αξίζει τον κόπο.

Η Chatuchak είναι πραγματικά τεράστια και σε πολλά σημεία δεν μπορείς ούτε να κινηθείς στα στενά δρομάκια λόγω του πολύ κόσμου. Και τίποτα να μην αγοράσεις, θα το φας το πρωινό μόνο κάνοντας χάζι. Τα πράγματα, πάντως, δεν είναι όλα εντελώς σαβούρα. Αν ξέρεις από υφάσματα, τα T-shirts του καλοκαιριού σίγουρα τα εξασφαλίζεις. Κι αν ασχολείσαι με τη μαγειρική, θα βρεθείς στον παράδεισο με όλα τα υπέροχα εξωτικά μπαχαρικά σε πάμφθηνες τιμές - εδώ χρειάζεσαι πολύ περισσότερα χρήματα.

Next time ... :)
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Μαράκι μου, λάθος μαγαζί διαλέξατε για να εξασκήσετε το σπορ του shopping. Απέναντι ακριβώς από το Central World είναι το ZEN που σχεδόν πάντα έχει εκπτώσεις και καταστήματα επώνυμα με ωραία μοντέρνα ρούχα και όχι μόνο. Στο ισόγειο δε, υπάρχει ένα τεράστιο food court όπου ακόμη και η Κλαίρη δεν θ' αντιστεκόταν στον πειρασμό να δοκιμάσει.
Καλά μην ορκίζεσαι κιόλας! :haha:
Για πολλές αναζητήσεις σε mall δεν είχαμε χρόνο (πρωτότυπο!), ένα πέρασμα κάναμε, αλλά δεν το ξέρα, νομίζαμε πως το Central World ήταν το καλύτερο!

Άλλα πολυκαταστήματα με σοβαρές μάρκες είναι τα Gaysorn και Central Chidlom. Στο τελευταίο έχει κι ένα αξιόλογο Food Loft.

Κρίμα που δεν πήγατε στο Aquarium. Πραγματικά αξίζει τον κόπο.
Καταρχάς εσύ φταις, αυτό δεν μου το χες πει! :bleh:
Στα σοβαρά τώρα, είχαμε δυο μέρες μόνο στην Μπανγκόκ, προτιμήσαμε να δούμε μόνο το Μεγάλο Παλάτι κτλ που αναφέρω παραπάνω κι όλες τις υπόλοιπες ώρες να τις διαθέσουμε περπατώντας την.


Η Chatuchak είναι πραγματικά τεράστια και σε πολλά σημεία δεν μπορείς ούτε να κινηθείς στα στενά δρομάκια λόγω του πολύ κόσμου. Και τίποτα να μην αγοράσεις, θα το φας το πρωινό μόνο κάνοντας χάζι. Τα πράγματα, πάντως, δεν είναι όλα εντελώς σαβούρα. Αν ξέρεις από υφάσματα, τα T-shirts του καλοκαιριού σίγουρα τα εξασφαλίζεις. Κι αν ασχολείσαι με τη μαγειρική, θα βρεθείς στον παράδεισο με όλα τα υπέροχα εξωτικά μπαχαρικά σε πάμφθηνες τιμές - εδώ χρειάζεσαι πολύ περισσότερα χρήματα.

Next time ... :)
Όσο αφορά το next time μάλλον θα αργήσει, προηγούνται άλλοι ήπειροι, αλλά πίστεψε με babadumaki πως αν τυχόν ξανακινήσω προς Ταϋλάνδη, με την μελέτη που έχω ρίξει κατόπιν εορτής και την βοήθεια σας όλων εδώ των Ταϋλανδόπληκτων, θα είναι ΤΑΞΙΔΑΡΑ! Είμαι σίγουρη! ;)

Θενκς για τις πληροφορίες!
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Μ' αρέσει που έλεγες πως δε θυμάσαι!!! Γράφεις σα να είμαι εκεί και τα έχω ζήσει..:D
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Μ' αρέσει που έλεγες πως δε θυμάσαι!!! Γράφεις σα να είμαι εκεί και τα έχω ζήσει..:D
Θυμάμαι έντονα ότι ένιωσα, δεν θυμάμαι όμως ονόματα και δρόμους! Να ναι καλά το ίντερνετ που με ξεμπλόκαρε σε πολλές φάσεις!
 

STAV

Member
Μηνύματα
235
Likes
907
Επόμενο Ταξίδι
ΜΟΓΓΟΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Δ.ΑΦΡΙΚΗ
ταξιδεύουμε σε μέρη γνωστά και άγνωστα ,
λίγη μουσική βρε μαρία, έστω και latin υπόκρουση:clap:

 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
ταξιδεύουμε σε μέρη γνωστά και άγνωστα ,
λίγη μουσική βρε μαρία, έστω και latin υπόκρουση:clap:
]

:lol: Τι βρήκε ρε παιδιά ο άνθρωπος!!!!
Καλά είναι τέλειο, μου ταιριάζει απόλυτα, είναι όλες οι ωραίες εικόνες που είδα στο Μεγάλο Παλάτι μαζί με το λάτιν υποσυνείδητο που είχα παρέα καθόλη την διάρκεια του ταξιδιού! Τέλειο, ευχαριστωωωωωώ!!!
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Το επόμενο κεφάλαιο το αφιερώνω στην νεοπορωμένη salsomaniac Twinkie! Με πολύ πολύ αγάπη! :p
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.826
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom