Τα δικαιώματα του ταξιδιώτη σε εφαρμογή.

Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Δεν είναι σωστή ενότητα αλλά πάνω στη βιασύνη μου δε ξέρω που να το ποστάρω: Online ταξιδιωτικός πράκτορας (ebookers) ακύρωσε 20 ώρες πριν την πτήση το εισιτήριο στη φίλη μου με την αιτιολογία ότι..το όνομά της στα λατινικά είναι πολύ μακρύ..Η πτήση ήταν με Ολυμπιακή, για ATH-SKG. Θα αποδεσμεύσουν το ποσό του εισιτηρίου σε 7 εργάσιμες όπως της είπαν, αλλά ενδιάμεσα τα υπόλοιπα εισιτήρια που βρίσκει είναι αρκετά ακριβότερα και χάνει κάποια ραντεβού της. Δικαιούται να επιμείνει επιβίβαση με άλλη πτήση ή/και άλλη εταιρεία την ίδια μέρα με το αρχικό εισιτήριο; Ευχαριστώ!
 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
Δυστυχώς έχει ξαναγίνει και μάλιστα με τον ίδιο πράκτορα.
Μάλιστα, τότε που είχε γίνει μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση (για αυτό και το θυμήθηκα αμέσως).
http://www.bbc.co.uk/sinhala/news/story/2010/07/100711_name_ebookers.shtml

Νομίζω οτι δεν θα βγάλεις άκρη ποιός φταίει. Μακάρι κάποιος άλλος να έχει κάτι πιο ευχάριστο να σου πει.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ευχαριστώ jousis! Κι εγώ αυτό φαντάζομαι.. Κρίμα που έκλεισε με αυτούς εξαρχής, για εσωτερικό δρομολόγιο..
 
Μηνύματα
37
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρο Ελλάδας... το 1980!
Ευχαριστώ jousis! Κι εγώ αυτό φαντάζομαι.. Κρίμα που έκλεισε με αυτούς εξαρχής, για εσωτερικό δρομολόγιο..
Είχα διαβάσει το ποστ σου όταν το έγραψες αλλά επειδή, δυστυχώς, δεν είχα να προσφέρω ουσιαστική βοήθεια δεν ρώτησα τίποτα. Τώρα μπορείς να μου πεις, τι ακριβώς παίζει; Δηλαδή εάν έχω βγάλει ένα εισιτήριο μπορεί ανά πάσα στιγμή να μου το ακυρώσει ο πράκτορας γιά το χ,ψ λόγο; Δεν είναι δική του ευθύνη που το εξέδωσε; Δεν υπάρχουν κάποιοι κανονισμοί που να διέπουν τα εισητήρια των πρακτορείων;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom