Τα ενθύμια που δεν αγόρασα

Iris_90

Member
Μηνύματα
760
Likes
3.839
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ταξίδι-Όνειρο
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Από κάθε τόπο που επισκεπτόμαστε (ειδικά στο εξωτερικό) φροντίζουμε πάντα να αγοράζουμε ενθύμια από τα τουριστικά μαγαζιά που είναι εκεί ... Από ποιας χώρας ενθύμιο μετανιώσατε που δεν το αγοράσατε (είτε επειδή δεν προλαβαίνατε ή αδιαφορήσατε) είτε για εσάς είτε να το κάνατε ως δώρο σε φίλους και συγγενείς σας ;;; Και τι ενθύμιο ήταν αυτό ;;;

Εγώ π.χ από Λονδίνο , Παρίσι , Πράγα , Βερολίνο και Βαρκελώνη όταν πήγα δεν αγόρασα μαγνητάκια και το χω μετανιώσει ...
 

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
539
Likes
2.751
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Στην Παταν (Νεπάλ) περπατώντας βλέπω έναν μικροπωλητή του δρόμου. Περνάμε από δίπλα του και αμέσως κολλάει το μάτι μου σε μια κρεμαστρα πετσέτας μπάνιου σχέδιο δράκου σε ένα πανέμορφο χρώμα. Κάνω ότι δεν ενδιαφέρομαι ιδιαίτερα για το κλασσικό παζάρι και ρωτάω και για άλλα πράγματα. Για αυτό που ήθελα η τιμή ήταν περίπου 10 ευρώ και εγώ έδινα μέχρι 5. Προσπάθησα χαλαρά (δεν ενδιαφέρομαι και πολύ βρε αδερφέ) αλλά αυτός ακλόνητος, δεν έπεφτε στα λεφτά μου. Φεύγω με την σιγουριά ότι θα με φωνάξει για να τα βρούμε κάπου στη μέση. Αυτό δεν συνέβη και πέρασα την επόμενη μέρα για να ξαναδοκιμάσω. Το προϊόν είχε πουληθεί και δεν είχε άλλο. Ακόμα το σκέφτομαι κάποιες φορές!
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
760
Likes
3.839
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ταξίδι-Όνειρο
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Επιτέλους απάντησε κόσμος στο θέμα μου !!! Σας ευχαριστώ για τις αφηγήσεις σας , αυτή η κρεμάστρα για πετσέτες μπάνιου έπρεπε να ήταν πολύ εντυπωσιακή ... Ας ελπίσουμε @BASILISPAP να βρεθεί κάτι παρόμοιο σε επόμενό σου ταξίδι και να το αγοράσεις ...

@Μάγδα Μη σκας !!! Δες το σαν αφορμή να επισκεφτείς τη Πορτογαλία για 2η φορά !!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.844
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom