Τα ταξίδια μου...

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.908
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Ειμαι ο Θανος απο τη Θεσσαλονικη..
Λατρευω τα ταξίδια και από τοτε που με θυμάμαι μου αρέσει να ταξιδευω με κάθε μέσο... αεροπλάνο, αυτοκίνητο, τρένο, πλοίο και ποδήλατο...
Τα μεγάλα μου ταξίδια στο εξωτερικό ξεκίνησαν με την πενταήμερη στο Λυκειο στο μαγευτικό Παρίσι το 1986.
Τεσσερα χρόνια μετά ακουλούθησε ο γυρος της Ιταλίας(Βενετία-Φλωρεντία-Ρώμη) με τους συμφοιτητές μου απο το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο...
Το 2002 η Βαρκελώνη για μια εβδομάδα έγινε η μεγάλη μου ταξιδιωτική ερωμένη, μιας και αυτο το ταξίδι ηταν ο,τι πιο ωραιο ταξίδι στο εξωτερικό έχω κάνει....
Μικρά ολιγοήμερα ταξιδια στο εξωτερικό εχω κάνει στις γερμανόφωνες περιοχές της κεντρικής Ευρώπης, Γερμανια ως επι το πλειστον αλλά και Ελβετία και Αυστρία. Να αναφέρω μερικά μέρη χαρακτηριστικά: Garmisch Partenkirchen, Oberstdorf, Schloss Neuschwanstein, Bayerischer Wald, Μοναχο, Νυρεμβέργη, Ζυρίχη, Τιρόλο, Augsburg, Ingolstadt, Βερολίνο.

Μελλοντικοί μου ταξιδιωτικοί στόχοι ειναι η Βουδαπέστη, Highlands της Σκωτίας, η Κωνσταντινούπολη, Βαρκελώνη και Παρίσι ξανά, Αμβούργο, Βιέννη, Μαρανέλο και Μιλάνο.

Το μεγάλο μου ομως ταξιδιωτικό όνειρο ειναι να αποδράσω για 1,5 βδομάδα στη Νοτια ΑΦρική και να απολαύσω βουτιές σε κλουβί με λευκους καρχαρίες. Το εκανε ο αδερφος μου περσι και περιττο να πω ποσο ζήλεψα...
:cool:
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Φίλε Θάνο,
ωραιότατα τα ταξίδια σου. Αφού σου αρέσει η Ευρώπη, βάλε και μια Πράγα στους επόμενους προορισμούς σου. Θα με θυμηθείς.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.972
Likes
9.397
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
:welcome: Θανο , αλλοs εναs λατρηs τηs Ευρωπηs , λοιπον!
 

lefteris

Member
Μηνύματα
474
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Σαιντ Λούις - Σικάγο
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος των ΗΠΑ
καλως ηρθες θανο και σου ευχομαι να πραγματοποιησεις το ταξιδι-ονειρο σου αλλα προσεχε μην καταληξεις καπως ετσι :shark: :haha:
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία

Lifesparker

Member
Μηνύματα
65
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Δανια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια
συγγνωμη παιδια,ολοι λετε για Πραγα,αλλα εγω οταν πηγα Τσεχια,ο προορισμος μου ηταν Καρλοβυ Βαρυ.Πολυ καλυτερο.Η Πραγα ειναι ωραια αλλα και πολυ τουριστικη.Δεν λεω η επισκεωη ειναι απαραιτητη,αλλα με τοσο κοσμο τι να πρωτοδεις.ουτε φωτο δεν μπορεις να βγαλεις,γιατι παντα καποιος θα περναει απο μπροστα σου!

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΘΑΝΟ!!!!
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Μπορει η Πραγα να ειναι τουριστικη,αλλα ειναι πανεμορφη και φανταστικη.Γενικοτερα η Τσεχια ειναι ομορφη.Το καλοκαιρι επισκεφτηκα το Οlomouc.Πολυ ομορφο(βλεπε φωτο στη gallery)
 

Lifesparker

Member
Μηνύματα
65
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Δανια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια
να εισαι σιγουρος εισαι ο πρωτος που ελεγξα τις φωτο σου ;);)
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.908
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Φίλε Θάνο,
ωραιότατα τα ταξίδια σου. Αφού σου αρέσει η Ευρώπη, βάλε και μια Πράγα στους επόμενους προορισμούς σου. Θα με θυμηθείς.
Aγαπητέ φιλε...
ξεχασα να αναφέρω οτι την Πράγα την εχω επισκεφτεί σε μια αξεχαστη μου εκδρομή.
Ηταν ενα καλοκαίρι του 1995, αν θυμάμαι καλά, βρισκομουν Νυρεμβέργη, και εκει που εκανα βόλτα στην αγορά ειδα μια διαφημιση εξω απο ταξιδωτικό γραφείο για συναυλία των Rolling Stones-Voodoo Lounge στην κοντινή στη Νυρεμβεργη Πράγα.
Μια βδομάδα μετά ημουν εκει, η συναυλια ηταν Σαββατο βράδυ, αξέχαστη θα μου μεινει χαραγμενη στη μνήμη.
Την Κυριακή ειχα την χαρά να απολαυσω την υπέροχη πολη της Πραγας.

Υ.Γ.: Ευχαριστώ άπαντες για το καλοσώρισμα

:cool:;)
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.972
Likes
9.397
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Παμε 2-3 ταξιδια μεσα στο 2008 εσυ Αμερικη κι εγω Ασια Δακη?
Θα γεμισουμε το φορουμ φωτογραφιεs και αρθρα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.237
Μηνύματα
884.537
Μέλη
38.926
Νεότερο μέλος
marianna98

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom