Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

paefstra

Member
Μηνύματα
12.889
Likes
40.631
Ακριβώς αυτό. Αν η καραντίνα είναι μόνο στο γύρνα θα είναι οκ και για μένα. Στο πήγαινε αστα να πάνε. Για μένα όχι λόγο χρόνου αλλά θα πρέπει (λογικά) να πληρώσεις ξενοδοχείο για αυτοπεριορισμό 14 ημέρων. Είναι (αρκετά) έξοδα χωρίς λόγο.
Λογικά για Ευρώπη θα υπάρχει κοινός σχεδιασμός με άλλες χώρες δε ξέρουμε τι θα κάνουν.
Κλεισμενοι σε ενα ευρωπαικο ξενοδοχειο 14 μερες με ντελιβερι φαι.
Μονο τα εξοδα; Και δωρο να μου το εκαναν δεν γινεται. Καθομαι και σπιτι.
Αγαπαμε ταξιδια αλλα εχει και οριο τοξικοτητας.
 

Anna82

Member
Μηνύματα
41
Likes
124
Συζητούν, όποιος θέλει να ταξιδέψει να κάνει τεστ πριν φύγει από τη χώρα προέλευσης, ώστε να γίνει δεκτή η επιβίβαση. Στο γυρισμό δεν ξέρω.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.607
Likes
50.231
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αλλα οχι πηγαινοντας εξω.
Εάν είνια πηγαίνοντας έξω η καραντίνα λογικά θα σου επιστρέφουν τα χρήματα, αν είναι και ταξίδι μικρότερο των 14 ημερών αυτό είναι a priori.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.889
Likes
40.631
Συζητούν, όποιος θέλει να ταξιδέψει να κάνει τεστ πριν φύγει από τη χώρα προέλευσης, ώστε να γίνει δεκτή η επιβίβαση. Στο γυρισμό δεν ξέρω.
Δεν συζητουν πια, μπορει να φερουν τον ιο χωρις να φανει η ασθενεια πριν τις 6-7 μερες που δεν ανιχνευεται
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.607
Likes
50.231
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Το 99% είναι οι εργαζόμενοι με συγκεκριμένο αριθμό ημερών αδείας.
Οι εργαζόμενοι δεν είναι το 99% του πληθυσμού, ούτε αυτών που ταξιδεύουν, αυτό λέω.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.061
Likes
20.031
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Οι εργαζόμενοι δεν είναι το 99% του πληθυσμού, ούτε αυτών που ταξιδεύουν, αυτό λέω.
Κατάλαβα τι εννοείς εσύ. Αλλά απο τους 35428 εγγεγραμμένους εδω μέσα πόσοι λές οτι είναι αυτοί που έχουν 20-30 μέρες σύνολο άδεια το χρόνο;....αυτό εννοώ εγώ
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.607
Likes
50.231
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εν τω μεταξυ οι συνταξιουχοι παιζει να ξαναβγουν απο το σπιτι το 2021. Δεν ειναι μλκς, μετα τα 65 ειναι high risk.
Αυτοί το αποφασίζουν αυτό, ο δε ορισμός αυτού που ανέφερες διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο, για κάποιον άλλον μπορεί να είναι αυτοί με το δικό σου σκεπτικό. Και δεν είναι μόνο οι συνταξιούχοι που δεν τραβάνε ζόρι με το θέμα της καραντίνας στην επιστροφή, πχ και οι δύο αδερφές μου εργάζονται από το σπίτι (δε διαφορετικούς κλάδους, σε διαφορετικές χώρες), δεν τις ενοχλεί ιδιαίτερα αν χρειαστεί να κάνουν καραντίνα 14 ημερών με την επιστροφή στο χώρο κατοικίας τους.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.607
Likes
50.231
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Κατάλαβα τι εννοείς εσύ. Αλλά απο τους 35428 εγγεγραμμένους εδω μέσα πόσοι λές οτι είναι αυτοί που έχουν 20-30 μέρες σύνολο άδεια το χρόνο;....αυτό εννοώ εγώ
Σίγουρα κάτω από το 99,9%
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.672
Μέλη
38.807
Νεότερο μέλος
elendim7576

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom