Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
type of test (PCR, LAMP, TMA or antigen)
το antigen που ζητάνε είναι το rapid;
Γνωρίζει κάποιος αν για Σουηδία χρειάζεται να συμπληρώσω plf, όσο και αν έψαξα δεν βρήκα κάτι.
antigen=rapid=lateral flow test

Αν δεν αναφέρεται κάποιο έγγραφο στους συνδέσμους που υπάρχουν στο παρακάτω μήνυμα, τότε σημαίνει ότι δεν το χρειάζεσαι.
Τα ταξίδια την επόμενη μέρα
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.501
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Άνοιξαν οι πτήσεις για το Νησί του Πάσχα. Μετά από δυο χρόνια απομόνωσης, το Νησί είναι έτοιμο να δεχτεί επισκέπτες. Πτήσεις από μέσα Μαρτίου κι έπειτα.
Ειδησάρα. Ορμάτε παλικάρια.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Ειδησάρα. Ορμάτε παλικάρια.
Προσωπικά αν και το κυνηγάω δυο χρόνια, θα περιμένω. Μάλλον θα ζητάνε 48ωρο PCR τεστ, δηλ. το κάνει επίφοβο. Αν ήταν 72ω το συζητούσα, θα χρησιμοποιούσα ένα από Ελλάδα.
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
735
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Μπορεί να γράφω σε λάθος θέμα, αλλά δεν ξέρω και πιο είναι το σωστό. Παρακαλώ τους διαχειριστές να το μεταφέρουν. Λοιπόν, το ερώτημα είναι εάν χρειάζεται να συμπληρωθεί το αντίστοιχο PLF της χώρας που θα έχω ανταπόκριση, Της Ισπανίας συγκεκριμένα. Επίσης, εάν η Ισπανία ζητάει εκτός από πιστοποιητικό εμβολιασμού και PCR ή ράπιντ για την είσοδο, πρέπει να το έχουν και όσοι έχουν ανταπόκριση;
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Λοιπόν, η Πορτογαλία απαιτεί rapid 48 ωρών ή PCR 72 ωρών.
Σε φαρμακεία στην Καλλιθέα που καλώ (μιας και θα μείνουμε εκεί πριν την αναχώρηση) μου λένε ότι για να έχω αποτέλεσμα στα Αγγλικά θα πρέπει να έχω PLF. Μπορώ να κάνω PLF από τώρα για τις 20 Φεβρουαρίου;;
Κι αν όχι, πώς θα έχω αποτέλεσμα στα Αγγλικά, για να πετάξουμε για Πορτογαλία;
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
plf επιστροφής για Ελλάδα θέλουν;
Βασικά με όσα φαρμακεία μίλησα, δεν γνωρίζουν, αλλά εμπειρικά μου λένε ότι αν έχω PLF για Ελλάδα, το δηλώνουν αυτοί στο σύστημα και μετά από το gov το βγάζω και στα Αγγλικά.
Μπορώ να απευθυνθώ κάπου αλλού, δίχως να πληρώσω 20 ευρώ στο αεροδρόμιο ανά τεστ; :cool:
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.089
Likes
1.659
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Για κοίταξε στη Βιοϊατρική, διάβασα ότι βγάζουν rapid test στα αγγλικά με 10 ευρώ.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Για κοίταξε στη Βιοϊατρική, διάβασα ότι βγάζουν rapid test στα αγγλικά με 10 ευρώ.
στα αγγλικα το βγαζει το λινκ πιο πανω κανονικοτατα απο το φαρμακειο της γειτονιας του 5ευρου. ειδα κ 4ευρο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.183
Μηνύματα
883.263
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom