Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
Εγω μιλάω για 15 Αυγούστου με 1 Σεπτέμβρη.Εχω ελπίδες ακόμα....
 

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
Εμένα ακυρώθηκαν άλλα σκέλη πριν το ταξίδι μου στο Περού. Ακύρωσε η iberia την πρωινή πτήση από Αθήνα προς Μαδρίτη και ακυρώθηκαν οι πτήσεις μου προς Κολομβία και Κολομβία-Περού.

Το Περού δεν είναι απλά μέσα στις 25 χώρες, είναι 8η σε κρούσματα στον κόσμο και 13η σε κρούσματα/ πληθυσμό.
Αααα γι αυτό ενώ είχα σταμπαρει πρωινες πτήσεις με Ιμπερια οι συγκεκριμένες εξαφανίστηκαν. Ηταν πρωινές και βόλευαν με τις μεσημεριανές τις ιδιας εταιρείας απο Μαδρίτη για Λιμα.Και μάλιστα έφτανε Λιμα την ιδια μερα....Και ξαφνικά, πουθενα οι πτήσεις ως επιλογή.Και λέω καλά εξαντλήθηκαν όλα κι όλας? Τα εισιτήρια? Λύθηκε το μυστήριο. Απλά ακυρώθηκε ο ναυλος....
 

Kostass

Member
Μηνύματα
213
Likes
362

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ο Δενδιας ειπε οτι ανοιγουμε τα συνορα για τους Ιταλους τουριστες απο 15/6 (μαλλον στο πλαισιο της συμφωνιας για την ΑΟΖ εγινε το deal).

Εχουμε καπου καποια οριστικη λιστα με τις χωρες απ τις οποιες μπορει να ερχεται κοσμος χωρις καραντινες και τις χωρες στις οποιες μπορουμε να παμε χωρις καραντινες ;

Επισης ο διαχωρισμος γινεται βασει υπηκοοτητας ή βασει αεροδρομιου αναχωρησης ;
Η επισκεψη Di Maio εγινε για αλλο λογο κ οχι για τα μετρα που ισχυουν κανονικα οπως ξεκαθαρισε ο Θεοχαρης στις 31/5. Δηλ ισχυει μονο η λιστα EASA κ τπτ αλλο, ουτε διαβατηριο, ουτε μονιμη διαμονη. Κι αυτο μονο 15-30/6. Απλο ειναι αλλα ο κοσμος ακομα μπερδευεται.
Για το που παμε πρεπει να κοιταμε καθε χωρα ξεχωριστα κ αλλαζουν ολα γρηγορα.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.076
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Ενημερωτικά, μόλις μου ακύρωσε η Aegean πτήση από Βενετία αρχές Σεπτέμβρη που είχα κλείσει με μίλια πριν τη πανδημία... Δε θα πήγαινα έτσι κ αλλιώς αλλά δεν είχα ακυρώσει ακόμα από μόνη μου... Δε καταλαβαίνω με τι κριτήρια ακυρώνει όμως πτήσεις τόσο στο μέλλον...

@paefstra εσύ πως θα πας Βενετία? Με πλοίο?

Βρε παιδιά τι να σας πω, παρόλο που έχω λαλήσει τόσο καιρό χωρίς ταξίδι (λόγω διαφόρων θεμάτων έχω να πάω οπουδήποτε -ούτε Ελλάδα δε πήγα- από πέρισυ το καλοκαίρι!!) δε το τολμάω να πάω ακόμα εξωτερικό... Κι αυτό όχι τόσο γιατί φοβάμαι μη κολλήσω, αλλά γιατί σκέφτομαι μη γίνει κάτι και ξεμείνω εκεί που θα είμαι.. Τα πράγματα αλλάζουν από τη μια στιγμή στην άλλη... Ελπίζω όσοι πάτε να περάσετε καλά και χωρίς απρόοπτα

Όσο για μένα, ελπίζω να καταφέρω φέτος να πάω Ελλαδίτσα η οποία είναι πανέμορφη και στο μυαλό μου έχω φτιάξει σούπερ πρόγραμμα... Έχω κι εδώ τις φοβίες μου βέβαια αλλά τέλος πάντων..
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Ενημερωτικά, μόλις μου ακύρωσε η Aegean πτήση από Βενετία αρχές Σεπτέμβρη που είχα κλείσει με μίλια πριν τη πανδημία... Δε θα πήγαινα έτσι κ αλλιώς αλλά δεν είχα ακυρώσει ακόμα από μόνη μου... Δε καταλαβαίνω με τι κριτήρια ακυρώνει όμως πτήσεις τόσο στο μέλλον...

@paefstra εσύ πως θα πας Βενετία? Με πλοίο?
Δεν εχω ακυρωση ακομη και εχω και δευτερη μεταβαση για Βιεννη με μιλια.
Ο,τι κατσει απο τα δυο :)
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.076
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Δεν εχω ακυρωση ακομη και εχω και δευτερη μεταβαση για Βιεννη με μιλια.
Ο,τι κατσει απο τα δυο :)
Βασικά είδα ότι, για Σεπτέμβρη τουλάχιστον, πετάει από Βενετία Κυριακή-Τετάρτη-Παρασκευή.. Εγώ είχα κλείσει για επιστροφή Τρίτη... Τέλος πάντων

Αχ στεναχωριέμαι.. Έχω στερητικό Βενετίας και ταξιδιών γενικότερα :cry::cry:
 

Bobcat89

Member
Μηνύματα
190
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΚΟΥΝ
Κάθε μέρα όλες οι αεροπορικές ακυρώνουν πτήσεις μέχρι το τέλος του 2020..κάθε μέρα ξυπνάς και δεν ξέρεις αν εκεί που έχεις κλείσει θα μπορέσεις να πας..είναι αβέβαια τα πάντα πλέον δυστηχως..η κάθε αεροπορική κοιτάει πως θα βγάλει χρήματα για να συντηρηθεί..ας ελπίσουμε κάποια στιγμή να επανέλθουμε στην αξιοπιστία και στην βεβαιότητα που ήταν πριν τον ιο τα ταξίδια μας.Τα πλάνα μας για φέτος πάνε περίπατο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Βασικά είδα ότι, για Σεπτέμβρη τουλάχιστον, πετάει από Βενετία Κυριακή-Τετάρτη-Παρασκευή.. Εγώ είχα κλείσει για επιστροφή Τρίτη... Τέλος πάντων

Αχ στεναχωριέμαι.. Έχω στερητικό Βενετίας και ταξιδιών γενικότερα :cry::cry:
Μη χολοσκας: κλεινεις καμια διαδρομη με πλοιο, οπως εγω, που ειναι ακυρωσιμη εξαργυρωνοντας ποντους και βαφτιζεις το ταξιδι κρουαζιερα. Οι πτησεις ειναι λοτο αυτη τη στιγμη.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.525
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom