Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.420
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Εγώ ΉΡΕΜΑ ΡΩΤΆΩ.... ΉΡΕΜΑ
Θα πάω τον Νοέμβριο Νεπάλ ή πάλι θα πάρω τα @@@ σαν το Νοέμβριο που πέρασε?
😜😜😜😉😉😉
Το 2019, που έκανα ένα πρόγραμμα για τα ταξίδια μου, το Νεπάλ είχε μπει στο 2022. Εύχομαι να το καταφέρω...μέχρι τότε, ας καταφέρω να πάω μέχρι την Ιταλία και δε θα ξαναζητήσω τίποτα ταξιδιωτικό για το 2021!......Ήρεμα το λέω και εγώ :p

ΥΓ. Αν τα καταφέρεις, γράψε ιστοριούλα σε παρακαλώ!
 

Zorz59

Member
Μηνύματα
233
Likes
1.640
Το 2019, που έκανα ένα πρόγραμμα για τα ταξίδια μου, το Νεπάλ είχε μπει στο 2022. Εύχομαι να το καταφέρω...μέχρι τότε, ας καταφέρω να πάω μέχρι την Ιταλία και δε θα ξαναζητήσω τίποτα ταξιδιωτικό για το 2021!......Ήρεμα το λέω και εγώ :p

ΥΓ. Αν τα καταφέρεις, γράψε ιστοριούλα σε παρακαλώ!
Έτσι που το πάνε μαζί θα πάμε στο Νεπάλ. 😜😜😜
Κάτσε να πάω και γράφω ότι θες... Κάθομαι και εκεί να στα πω live... Με one way εισιτήριό....
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Ελπίζοντας να βγω ψεύτης, έχω την αίσθηση ότι κάθε μέρα που περνά όλο και περισσότερο απομακρύνεται η περίπτωση για ταξίδια σε νορμαλ πλαίσια για το καλοκαίρι του 21, μη πω για όλο το 21 και φανώ τελείως πεσιμιστής.
Ελλάδα και να λέμε κι ευχαριστώ.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Ελπίζοντας να βγω ψεύτης, έχω την αίσθηση ότι κάθε μέρα που περνά όλο και περισσότερο απομακρύνεται η περίπτωση για ταξίδια σε νορμαλ πλαίσια για το καλοκαίρι του 21, μη πω για όλο το 21 και φανώ τελείως πεσιμιστής.
Ελλάδα και να λέμε κι ευχαριστώ.
Νομίζω έχω αρχίσει να το παίρνω ήδη απόφαση :cry:
(Κι αναφέρομαι στο φθινόπωρο-χειμώνα αυτή τη στιγμή για μένα)
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Νομίζω έχω αρχίσει να το παίρνω ήδη απόφαση :cry:
(Κι αναφέρομαι στο φθινόπωρο-χειμώνα αυτή τη στιγμή για μένα)
Μ' αρέσει που πιστεύαμε ότι θα έχουμε εμβολιαστεί όλοι ως τον Ιούνιο και θα μπορέσουμε να επιστρέψουμε άφοβα στα ταξίδια (και όχι μόνο). Βλέποντας όμως πόσο για γέλια είναι η διαχείριση του όλου θέματος πανευρωπαϊκά, φοβάμαι ότι και το 21 θα πάει στράφι...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.986
Ελπίζοντας να βγω ψεύτης, έχω την αίσθηση ότι κάθε μέρα που περνά όλο και περισσότερο απομακρύνεται η περίπτωση για ταξίδια σε νορμαλ πλαίσια για το καλοκαίρι του 21, μη πω για όλο το 21 και φανώ τελείως πεσιμιστής.
Ελλάδα και να λέμε κι ευχαριστώ.
Αντε να κανω κι εγω μια προβλεψη: το καλοκαιρι θα γινονται ταξιδια. Ολη γ ηλικια της Ευρωπης θα ειναι εμβολιασμενη, θα τους καλεσουμε παλι - αν κρινω απο την ευφυεστατη πρωτοβουλια της πολιτικης μας σκηνης- οχι στην covid free χωρα μας φετος, αλλα γιατι αυτοι θα ειναι covid free.
Εμεις θα ζητηθει να καθησουμε στα αυγα μας μην κολλησουμε μεταξυ οσο κανουν αυτοι διακοπες στην υπεροχη χωρα μας, αλλα ποιος νοιαζεται αν θα εχουμε εμβολιαστει για να βγουμε εξωτερικο, αυτο δεν τονωνει τη δικη μας οικονομια :p. Γι αυτο και δεν βιαζομαστε με τα εμβολια. Τη οικονομια μας συμφερει να βιαστουν να εμβολιαστουν αυτοι.
Ελπιζω να βγω ψευτρα.
 
Last edited:

8avos

Member
Μηνύματα
654
Likes
6.452
Τυχερός όποιος μπορεί να ελίσσεται, αυτό θεωρώ θα είναι το επόμενο διάστημα το κλειδί στο να επισκεφθείς άλλα μέρη.

Να ελιχθεις όσον αφορά τον χρόνο, το χρήμα, την διαμονή, την διατροφή, τις μεταφορές ως αντίκρυσμα την πολύ χαμηλή τουριστική δραστηριότητα σε προορισμούς κορεσμένους αλλά προ covid.

Μέσα στον Δεκέμβρη, ταξίδεψα οδικώς, χωρίς να ενδιαφέρει κανέναν που πήγα (μηδέν έλεγχος σε Γαλλία, Βέλγιο, Γερμανία, Αυστρία, Ιταλία) με ευελιξία περίσσια όπως προανέφερα, αντικρίζοντας έναν κόσμο διαφορετικό, προσωπικά πολύ το απόλαυσα να είμαι μόνος χωρίς να χρειάζεται να συνωστιζομαι και να χω αλλα χίλια πρόσωπα στις εικόνες π θα μ μείνουν.

Ο κόσμος επίσης που συναναστραφηκα, πολύ πιο απλοϊκός και πιο στα μέτρα μου.Θα προσπαθήσω να το επαναλάβω και το 2021.Εαν βγεί; Θα το δείξει η ιστορία.

Όμως τολμηστε να αλλάξετε τον τρόπο που λειτουργουσατε και θα δείτε έναν άλλο κόσμο.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Ελλάδα και να λέμε κι ευχαριστώ.
Ε άντε πότε πια θ ανοίξουν οι μετακινήσεις εντός! Μόνο αυτή η ελπίδα μου έχει απομείνει κι εξανεμίζεται έτσι όπως πάμε...
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Ε άντε πότε πια θ ανοίξουν οι μετακινήσεις εντός! Μόνο αυτή η ελπίδα μου έχει απομείνει κι εξανεμίζεται έτσι όπως πάμε...
Το μεγάλο (προσωπικό) μου στοίχημα παραμένει το Πάσχα, χωρίς να το βλέπω τόσο εφικτό προς το παρόν. Βέβαια ακόμα και να επιτραπεί η μετακίνηση το κόβω χλωμό για την εστίαση.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.085
Το μεγάλο (προσωπικό) μου στοίχημα παραμένει το Πάσχα, χωρίς να το βλέπω τόσο εφικτό προς το παρόν. Βέβαια ακόμα και να επιτραπεί η μετακίνηση το κόβω χλωμό για την εστίαση.
Μωρέ η εστίαση δεν είναι τόσο ανασταλτικός παράγοντας για όλους μας. Ας άνοιγαν οι μετακινήσεις από νομό σε νομό και με τα εστιατόρια που δίνουν φαγητό για το σπίτι ή/και με μαγείρεμα από εμάς τους ίδιους βολευόμαστε. Τώρα όπως πάει η κατάσταση που πάνε πλοία Βόρειο Αιγαίο με 10 άτομα επιβάτες και θα ζητηθεί σίγουρα ενίσχυση από δανεικά(που μετά φανταζόμαστε με τι όρους και μέτρα θα τα αποπληρώσει η χώρα) είναι δράμα και για τα ξενοδοχεία και για τα πλοία.

Με εστίαση που λειτουργεί μόνο με φαγητό σε πακέτο μπορεί να στηριχτεί πάντως ποσοστό εγχώριου τουρισμού.
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Μ' αρέσει που πιστεύαμε ότι θα έχουμε εμβολιαστεί όλοι ως τον Ιούνιο και θα μπορέσουμε να επιστρέψουμε άφοβα στα ταξίδια (και όχι μόνο). Βλέποντας όμως πόσο για γέλια είναι η διαχείριση του όλου θέματος πανευρωπαϊκά, φοβάμαι ότι και το 21 θα πάει στράφι...
Το ερωτηματικό εκτός από το πότε θα εμβολιαστουμε είναι πόσοι από εμάς θέλουμε να εμβολιαστουμε από τους πρώτους.....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.275
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom