Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.201

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Η 7ημερη καραντίνα από ταξίδι από εξωτερικό ξέρουμε αν παραμένει;
 
Μηνύματα
959
Likes
5.226

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.229
Likes
7.626
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Νομίζω πως μετά από 178 σελίδες πρέπει να βρεθεί κάποιος να ΜΟΥ ! απαντήσει.... ΠΟΤΕ ΘΑ ! ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΗΜΕΡΑ ? Να ζει κανείς ή να μη ζει ; Ιδού η απορία. Ο «Άμλετ» είναι η απόλυτη τραγωδία εκδίκησης ( Σέξπιρ )
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
584
Likes
1.944
Μου πέφτουν τα σάλια
https://www.cntravellerme.com/25679...s-and-reopening-for-visitors-from-september-8
Και τι δεν θα έδινα για ένα τέτοιο ταξίδι,ειδικά τώρα που νομίζω έχω φτάσει στο μη περαιτέρω λόγω ταξιδιωτικής στέρησης
Tι μας έκανες τώρα..είναι κ ένας προορισμός που θέλω να επισκεφτώ
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Μου πέφτουν τα σάλια
https://www.cntravellerme.com/25679...s-and-reopening-for-visitors-from-september-8
Και τι δεν θα έδινα για ένα τέτοιο ταξίδι,ειδικά τώρα που νομίζω έχω φτάσει στο μη περαιτέρω λόγω ταξιδιωτικής στέρησης
Είναι ένα πρώτο βήμα, αλλά το γεγονός ότι κάποιος χρειάζεται επί της ουσίας να κάνει (και να πληρώσει) 3 τεστ συνολικά (2 για το πήγαινε κι 1 για την επιστροφή), είναι απαγορευτικό για τους περισσότερους...
 
Μηνύματα
959
Likes
5.226
Είναι ένα πρώτο βήμα, αλλά το γεγονός ότι κάποιος χρειάζεται επί της ουσίας να κάνει (και να πληρώσει) 3 τεστ συνολικά (2 για το πήγαινε κι 1 για την επιστροφή), είναι απαγορευτικό για τους περισσότερους...
Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω στο επίθετο απαγορευτικό.Ναι πως συνεπάγεται ένα κόστος στα 40€Χ2στην Ελλάδα(αν είδα σωστά υπάρχει πλαφόν,αν κάνω λάθος διορθώστε με) συν 40 JOD,χονδρικά 150€.Από την άλλη η Ιορδανία από όσα βλέπω δεν είναι οικονομικός προορισμός,ούτε υπάρχει η σύνδεση με τη Ryanair με βατα εισιτήρια.Δηλαδη θα μπορούσες να κόψεις μια διανυκτέρευση στην έρημο wadi rum για να ισοφαρίσεις το κόστος των τεστ.Πιστευω πως θα έβλεπες την χώρα πιο ήρεμα,μιας και ξέρω πως εκατομμύρια τουρίστες την επισκέπτονται πια.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.967
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω στο επίθετο απαγορευτικό.
Δεν είναι τόσο απλό. Είναι ένα βήμα μεν, αλλά.
Έχεις ρίσκο, είτε στο πήγαινε, είτε στο έλα. Στη πρώτη περίπτωση χάνεις την εκδρομή, στη δεύτερη μερες από τη δουλειά σου. Χώρια τι περιορισμοί μπορεί να επικρατούν στη κάθε χώρα...
 
Μηνύματα
959
Likes
5.226
Για την Ιορδανία που έβαλα Γιάννη δεν έχεις άλλον περιορισμό εκτός το αρνητικό τεστ από τη χώρα σου συν εκείνο που κάνεις εκει.Στην επιστροφή σου έχεις απλά τις μέρες καραντίνας στο σπίτι σου.Νομιζω πως ο μουροχαβλος αναφέρεται στον οικονομικό αντίκτυπο,έτσι απάντησα κι εγώ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.803
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom