Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Καλά εκεί είναι πολιτικό το θέμα μετά τις δηλώσεις Ερντογάν, μια σου και μια μου. Με τους Βραζιλιάνους δεν ξέρω τι θα γίνει, στη Λατινική Αμερική συζητιέται να τους κάνουν ολικό μπαν, στον Καναδά κάτι Βραζιλιάνοι σκιέρ πήγαν μια από τις ατελείωτες παράλογες του ιού, ενώ στη Βραζιλία υπάρχει κόσμος που έχει κολλήσει 4 φορές, ειδικά στο Μαναους είναι τραγική η κατάσταση.
γι αυτο ξεπουλαει η azul τη μπιζνες του 330neo 500€? αχχ....
υπαρχουν κ τολμηροι μπολσοναρικοι που δε μασανε..
 
  • Like
Reactions: GTS

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.623
Likes
50.289
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
γι αυτο ξεπουλαει η azul τη μπιζνες του 330neo 500€? αχχ....
υπαρχουν κ τολμηροι μπολσοναρικοι που δε μασανε..
Σωστά σκέφτονται. Άλλωστε το είπε ο μέγας Μπολσοναρο ότι οι σωστοί χριστιανοί δεν έχουν να φοβούνται τίποτε από τον ιό, μια γρίπης είναι, "τα υπόλοιπα είναι για αδερφές ".
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Πάντως στο Ισραήλ το περίφημο διαβατήριο εμβολιασμού θα έχει διάρκεια μόλις έξι μηνών, ξεκινώντας μία εβδομάδα μετά τη δεύτερη δόση.
Everything you need to know about Israel’s green passport program
Παλια ειδηση σχεδον 2 μηνων. Ειναι προφανες οτι το "διαβατηριο" θα χρησιμοποιηθει σε μια μεταβατικη περιοδο κ μονο αφου μετα οπως ελπιζουν θα εχει επιτευχθει η "ανοσια αγελης" κ θα ειναι αχρηστο.
Health Ministry says vaccinated, recovered to get ‘green passport’ for 6 months
Ολα γι αυτο γινονται. Oh no, οι ερπετανθρωποι γυρισαν...
Σοβαρευτειτε, σε πολυ λιγοτερο απο 6 μηνες δεν θα υπαρχει ισραηλινος ανεμβολιαστος.
2 μηνών είδηση άρα αν κάποιος Ισραηλινός ολοκλήρωσε τον εμβολιασμό του το Γενάρη, το πιστοποιητικό του έχει ισχύ για τέσσερις ακόμα μήνες, οπότε ίσως να χρειαστεί να ξαναεμβολιαστεί για να πάει καλοκαιρινές διακοπές. Λογικό.
Μπουρλά: Πιθανόν να χρειάζεται και τρίτος εμβολιασμός 6-12 μήνες μετά τη δεύτερη δόση του Pfizer
Ο διευθύνων σύμβουλος της Pfizer δήλωσε ότι είναι «πιθανό» να χρειάζεται νέος εμβολιασμός εντός 12 μηνών μετά τη χορήγηση της δεύτερης δόσης. Σύμφωνα με όσα μεταδίδει το CNBC, συμπλήρωσε ότι είναι πιθανόν οι άνθρωποι να πρέπει να εμβολιάζονται κατά του κορωνοϊού σε ετήσια βάση.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μπουρλά: Πιθανόν να χρειάζεται και τρίτος εμβολιασμός 6-12 μήνες μετά τη δεύτερη δόση του Pfizer
Ο διευθύνων σύμβουλος της Pfizer δήλωσε ότι είναι «πιθανό» να χρειάζεται νέος εμβολιασμός εντός 12 μηνών μετά τη χορήγηση της δεύτερης δόσης. Σύμφωνα με όσα μεταδίδει το CNBC, συμπλήρωσε ότι είναι πιθανόν οι άνθρωποι να πρέπει να εμβολιάζονται κατά του κορωνοϊού σε ετήσια βάση.
Ασχετο ποστ κ οφ τοπικ βεβαια. Πιθανο αυτο, πιθανο εκεινο, ενα ειναι σιγουρο: στο 6μηνο+ η ανοσια παραμενει αμεταβλητη. Πιθανο επισης να διαρκει 2-3 χρονια κ πιο πιθανο, οπως τονισε ο Μπουρλα, να μετατραπει σε ιωση, τυπου εποχικης γριππης με ετησιο εμβολιασμο. Ολα αυτα ασχετα με το θεμα βεβαια.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Προτιμώ να πιστεύω το CEO της εταιρείας που παράγει το εμβόλιο, παρά ένα ψευδώνυμο Samion σε ένα φόρουμ. Και ο Μπουρλά μιλάει σήμερα για πιθανό επανεμβολιασμό όπως έλεγε και η δημοσίευσή μου πριν καναδυό μήνες, ενώ τότε είχες σπεύσει αμέσως να γράψεις από κάτω για ερπετανθρώπους και άλλα γραφικά. Τα γραπτά μένουν όμως και θα υπάρχουν για να εκθέτουν αυτούς που τα έχουν γράψει.

Υ.Γ. Η συζήτηση για επανεμβολιασμούς δεν είναι άσχετη με το θέμα αφού το θέμα είναι για ταξίδια την επόμενη μέρα. Κάποιος που θέλει να ταξιδεύει την επόμενη μέρα, θα ενδιαφέρεται πόσες φορές το χρόνο θα χρειάζεται να εμβολιάζεται για το συγκεκριμένο ιό ώστε να μπορεί να ταξιδεύει.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
Οι Σέρβοι ανοίγουν τη νέα τουριστική περίοδο από τη Δευτέρα 19 Απριλίου | Thesseconomy
Οι Σέρβοι ανοίγουν τη νέα τουριστική περίοδο από τη Δευτέρα 19 Απριλίου
«Η επίσκεψη στην Ελλάδα θα μπορεί να πραγματοποιηθεί αεροπορικώς ή οδικώς από τις συνοριακές διαβάσεις του Προμαχώνα και της Νυμφαίας στη Βουλγαρία», δήλωσε ο Σέρβος πρέσβης στην Αθήνα, Ντούσαν Σπασόγιεβιτς.
Απαραίτητη προϋπόθεση είναι οι ταξιδιώτες να φέρουν πιστοποιητικό εμβολιασμού το οποίο θα έχει εκδοθεί από επίσημη σερβική αρχή ή αρνητικό PCR τεστ όχι παλαιότερο των 72 ωρών και να έχουν συμπληρώσει την ηλεκτρονική φόρμα PLF, 24 ώρες από το ταξίδι στην Ελλάδα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1.Προτιμώ να πιστεύω το CEO της εταιρείας που παράγει το εμβόλιο, παρά ένα ψευδώνυμο Samion σε ένα φόρουμ.
2. Και ο Μπουρλά μιλάει σήμερα για πιθανό επανεμβολιασμό όπως έλεγε και η δημοσίευσή μου πριν καναδυό μήνες,
1. Πιστευε οτι θες. Αλλοι πιστευουν σε ερπετανθρωπους.
2. Διαβασε πρωτα τη δημοσιευση σου. Ελεγε για διαρκεια διαβατηριου εμβολιασμου μολις 6 μηνων. Κατι που βεβαια δεν ισχυει, υπαρχουν μελετες ηδη για πληρη ανοσια στους 6 μηνες κ μετραμε ακομα. Μια ακομα λαθος δημοσιευση, ουτε η 1η ουτε η τελευταια. Κ απαντας με κατι που πιθανολογησε ο ceo? Οταν εχεις κατι σιγουρο τα ξαναλεμε. Με κουραζουν τα ισως, θα δουμε, μαλλον. Ολοι εχουμε αναγκη απο σιγουρα νεα στο θεμα αυτο, απο εικασιες χορτασαμε.
 

las

Member
Μηνύματα
85
Likes
314
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Γνωρίζει κανεις τι γίνεται με Αίγυπτο; Θέλω να κλείσω και ενώ ήξερα ότι δεν έχει καραντινα μου βγάζει μήνυμα ότι οι ταξιδιώτες θα παρακολουθούνται 14 μέρες..είναι κάποιος τυπικός έλεγχος ή απαιτείται καραντινα;
 
Μηνύματα
234
Likes
925
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο
Γνωρίζει κανεις τι γίνεται με Αίγυπτο; Θέλω να κλείσω και ενώ ήξερα ότι δεν έχει καραντινα μου βγάζει μήνυμα ότι οι ταξιδιώτες θα παρακολουθούνται 14 μέρες..είναι κάποιος τυπικός έλεγχος ή απαιτείται καραντινα;
Πού στο βγάζει αυτό το μήνυμα ?
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
καλημερα! μπορει και αξιζει να ταξιδεψει καποιος (εμβολιασμενος) Παρισι αρχες Ιουλιου; που ενημερωνομαστε για το τι γινεται εκει ... επισημα;τι ειναι ανοιχτο; ισχυει η καρτα υγειας της ευρωπης;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.636
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom