Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

tdoumos

Member
Μηνύματα
52
Likes
40
Αρα τα 10 ευρω πανε ελα που εκλιεισα προχθες με την προσφορα της ryanair γινονται 120. Οποτε δεν αξιζει για διημερο Αγ. Πνευματος που εκλεισα.
Διαβαζω στο site της ryanair οτι σε περιπτωση πιστοποιητικου εμβολιασμου επειτα 14 ημερων δεν υφισταται περιορισμος. Ομως δεν το κανα ουτε εγω ουτε η συζυγος λογω θεραπειας που παιρνουμε και οι δυο.

Μακαρι να αλλαξει μεχρι τοτε σε ενα μηνα.
 

andpsy

Member
Μηνύματα
272
Likes
658
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο, Νορβηγία
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Εγω εχω εμβολιαστεί και πηγαίνω 01/06, χωρίς προαπαιτούμενο PCR τεστ
 

katerinavama

Member
Μηνύματα
44
Likes
76
Αρα τα 10 ευρω πανε ελα που εκλιεισα προχθες με την προσφορα της ryanair γινονται 120. Οποτε δεν αξιζει για διημερο Αγ. Πνευματος που εκλεισα.
Διαβαζω στο site της ryanair οτι σε περιπτωση πιστοποιητικου εμβολιασμου επειτα 14 ημερων δεν υφισταται περιορισμος. Ομως δεν το κανα ουτε εγω ουτε η συζυγος λογω θεραπειας που παιρνουμε και οι δυο.

Μακαρι να αλλαξει μεχρι τοτε σε ενα μηνα.
Από 75 για εμένα και την κόρη μου πάμε στα 240+75...Εγω πάλι σήμερα μπορούσα να αλλάξω το εμβόλιο μου ήθελα να κάνω αυτό με την μια δόση αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει εδώ διαθέσιμο 🙄🙄🙄. Οπότε κάνω πρώτη δόση και δεύτερη την επόμενη που θα γυρίσω..... Μάλλον πάει το ταξίδι..και ίσως και το εμβόλιο.. Μόνη ελπίδα να μειώσουν την τιμή του μοριακου για να γυρίσουμε Ελλάδα... Από την άλλη δεν είναι άσχημη ιδέα να μείνουμε Ιταλία 🤔🤔
 

kostastas

Member
Μηνύματα
27
Likes
33

naypigos

Member
Μηνύματα
196
Likes
802
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Κρουαζιέρα Ανταρκτική
Καλησπέρα,
Έχω κλεισμένο ταξίδι Σκωτία 19-28 Ιουλίου!
Αν και μέχρι τότε θα είμαι εμβολιασμένος με προβληματίζει το θέμα της πράσινης λίστας και συγκεκριμένα, το κατα πόσο η Ελλάδα θα έχει μπει μέχρι τότε και έτσι θα είναι εφικτή η πραγματοποίηση του ταξιδιού!
Όποιος γνωρίζει κάτι ας με διαφωτίσει παρακαλώ!😁
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Καλησπέρα,
Έχω κλεισμένο ταξίδι Σκωτία 19-28 Ιουλίου!
Αν και μέχρι τότε θα είμαι εμβολιασμένος με προβληματίζει το θέμα της πράσινης λίστας και συγκεκριμένα, το κατα πόσο η Ελλάδα θα έχει μπει μέχρι τότε και έτσι θα είναι εφικτή η πραγματοποίηση του ταξιδιού!
Όποιος γνωρίζει κάτι ας με διαφωτίσει παρακαλώ!😁
Οι προβλέψεις για την επόμενη βδομάδα είναι αδύνατες, πόσο μάλλον για ταξίδι προγραμματισμένο σε 2 μήνες από τώρα.

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να αποθηκεύσεις αυτά τα site και κανά 10μερο πριν το ταξίδι να δεις σε ποια λίστα θα είμαστε για τους Εγγλέζους

IATA - International Travel Document News

Where can I travel to? Travel restrictions worldwide | KAYAK

Στοιχεία περιορισμών πτήσεων και ταξιδιών λόγω κοροναϊού (COVID-19) για κάθε χώρα | Skyscanner
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική

Яна

Member
Μηνύματα
262
Likes
288
Για τα νησιά, κατανοητό. Αν θέλουμε να κάνουμε μια διαδρομή στην ηπειρωτική Ελλάδα, του τύπου Αθήνα-Θεσ/νικη απαιτείται τεστ? Κι αν ναι, τι είδους? Το plf? Ευχαριστώ πολύ.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.374
Likes
14.280
Για τα νησιά, κατανοητό. Αν θέλουμε να κάνουμε μια διαδρομή στην ηπειρωτική Ελλάδα, του τύπου Αθήνα-Θεσ/νικη απαιτείται τεστ? Κι αν ναι, τι είδους? Το plf? Ευχαριστώ πολύ.
Δεν έχει ακουσθεί τίποτα για τεστ ή έντυπο στις χερσαίες μετακινήσεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.314
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom