Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

Kostass

Member
Μηνύματα
211
Likes
362
Όπως στο γράφω είναι, απλά εσύ δεν έκανες τεστ για να ελέγξεις πότε έγινες αρνητικός. Υπάρχουν νοσούντες που έγιναν αρνητικοί 3 μήνες μετά το πρώτο θετικό τεστ.
Ευχαριστώ,θα περασω από το διαγνωστικό που είχα κάνει το τεστ να δω τι θα μου πούνε.
 

feugatos

Member
Μηνύματα
30
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Brescia Verona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταξίδι στο όνειρο........
Καλησπερα , σκεφτομαι τον Αυγουστο να παμε ενα road trip στη Βοσνια, μεσω Σκοπίων και Σερβιας. Μηπως υπαρχη καποια πληροφορηση σχετικα με το τι γινεται λογω κορωναιου? χρειαζεται υποχρεωτικα pcr test η θα ειμαστε οκ με το πρασινο πιστοποιητικο εμβολιασμου?
 

katerinavama

Member
Μηνύματα
44
Likes
76
Καλησπέρα σας. Πρ'ωτη φορά γραφω αν και σας διαβάζω απο τοτε που ξεκίνησα να ταξιδεύω (εδω και 6 χρόνια δλδ). Υπάρχει κάποιος που να ξέρει σε ποιες χώρες δεν ειναι υποχρεωτική η χρήση μασκα σε εξωτερικούς χώρους ; Σκέφτομαι τον Σεπτέμβρη να κλείσω ενα ταξία και θα ήθελα να ειναι όσο το δυνατόν υπό φυσιολογικές pro-Covid συνθηκες. Έως τωρα γνωρίζω Ολλανδια, Ισραηλ & Ντουμπάη.
Νοιμζω ότι και στην Ουγγαρία.... Αλλα μέχρι τον Σεπτέμβρη πολλά αλλάζουν
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Για Ουγγαρία από 23/5 (στα αγγλικά):
· No night-time curfew
· No mandatory closing times for restaurants and shops
· You do not have to wear masks in open air public spaces. Masks remain mandatory in closed spaces and on public transportation.
· The ban is lifted on outdoor individual and team sports
· Up to 50 people can attend private and family events
· Up to 200 people can attend weddings
· People with vaccination certificates can attend music and dance events and indoor events
· 16-18 year-olds who are vaccinated can take part in indoor cultural and sports events.
 

las

Member
Μηνύματα
85
Likes
314
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Γνωρίζει κανεις τι μέτρα ισχύουν για Περου; Σκεφτόμαστε μήπως καταφέρουμε να πάμε τον Αύγουστο
 

Lino22gr

Member
Μηνύματα
39
Likes
27
Καλησπέρα σε όλους,

Στις 2/7 πετάμε για Άμπου ντάμπι με τελικό προορισμό το Ντουμπάι.
Γνωρίζει κάποιος να μου πει τι ισχύει προς το παρόν;
Αυτά που έχω βρει γύρω γύρω είναι τα εξής:

Παρότι δεν είμαστε προς το παρόν στις πράσινες χώρες του Abu Dhabi μπορούμε να πετάξουμε με PCR και να φύγουμε απευθείας με ταξί του αεροδρομίου για Ντουμπάι (1 ώρα και 20 λεπτά περίπου με κόστος 50€).

Μόλις φτάσουμε στο αεροδρόμιο θα μας κάνουν νέο τεστ (rapid? PCR?) και θα πρέπει στο ξενοδοχείο στο Ντουμπάι να περιμένουμε μέχρι την έκδοση του αποτελέσματος.

Θα πρέπει να έχουμε κατεβάσει μία εφαρμογή όπου θα μας έρθει το αποτέλεσμα του test του αεροδρομίου.

Γνωρίζει κάποιος αν ισχύουν τα παραπάνω και αν υπάρχει κάτι που δεν έχω σημειώσει; Κάποια επιπλέον πληροφορία εκτός το ότι θα συναντήσω 47-48 βαθμούς; χαχα
 

mosaicm

Member
Μηνύματα
104
Likes
49
Καλησπέρα σας. Πρ'ωτη φορά γραφω αν και σας διαβάζω απο τοτε που ξεκίνησα να ταξιδεύω (εδω και 6 χρόνια δλδ). Υπάρχει κάποιος που να ξέρει σε ποιες χώρες δεν ειναι υποχρεωτική η χρήση μασκα σε εξωτερικούς χώρους ; Σκέφτομαι τον Σεπτέμβρη να κλείσω ενα ταξία και θα ήθελα να ειναι όσο το δυνατόν υπό φυσιολογικές pro-Covid συνθηκες. Έως τωρα γνωρίζω Ολλανδια, Ισραηλ & Ντουμπάη.
Εσυ θα ενιωθες ενταξυ να κυκλοφορεις ετσι ? Ισραηλ τοτε ! Ολλανδια στο βαθυ κοκκινο ? Δε νομιζω
 
Μηνύματα
106
Likes
167
Καλησπερα , σκεφτομαι τον Αυγουστο να παμε ενα road trip στη Βοσνια, μεσω Σκοπίων και Σερβιας. Μηπως υπαρχη καποια πληροφορηση σχετικα με το τι γινεται λογω κορωναιου? χρειαζεται υποχρεωτικα pcr test η θα ειμαστε οκ με το πρασινο πιστοποιητικο εμβολιασμου?
Επειδη και εγω ειμαι σε παρομοια φαση,παρακολουθω τι ισχυει για καθε χωρα απο το site της Iata,ας ελπισουμε πως θα ειμαστε καλυμμενοι με το πιστοποιητικο.
Με τα παιδια δεν ξερω ακομα τι θα ισχυει..
 

christosk_7

Member
Μηνύματα
106
Likes
162
Εσυ θα ενιωθες ενταξυ να κυκλοφορεις ετσι ? Ισραηλ τοτε ! Ολλανδια στο βαθυ κοκκινο ? Δε νομιζω
Τι σημαινει να νιώθω ενταξυ να κυκλοφορω ετσι ;;; δυστυχως οι συνθηκες εχουν αλλαξει αλλα πρεπει και εμεις σιγα σιγα (οπως μπορει ο καθενας βεβαια), να επιστρέψουμε στην καθημερηνοτητα μας.
Τελευταίο ταξιδι που εκανα ηταν Πολωνία - Κρακοβία τον 11ο 2019. Μου εχουν λείψει άπειρα !!!
 

dimistr

Member
Μηνύματα
170
Likes
60
Καλημέρα σε όλους!!!! Επανέρχομαι για το ταξίδι στην Μάλτα!!!! Ακούστε να δείτε τους προβληματισμούς μου....
1.Η 2η δόση του εμβολίου είναι στις 10.7..... αν κλείσω τις 24 πιάνονται 14 ημέρες??? Γτ θέλει κ 1ημερα να βγει το πιστοποιητικό....
2. Φτάνουμε Σάββατο 12.35μμ..... γυρνάμε τρίτη 12.30μμ θέλει pcr??????
Ποτέ περιμένουμε αλλαγές στα μέτρα???
Κάποιος φίλος από εδώ θα πηγενε.....γυρησες φίλε μου να μας πεις?????
 

mosaicm

Member
Μηνύματα
104
Likes
49
Τι σημαινει να νιώθω ενταξυ να κυκλοφορω ετσι ;;; δυστυχως οι συνθηκες εχουν αλλαξει αλλα πρεπει και εμεις σιγα σιγα (οπως μπορει ο καθενας βεβαια), να επιστρέψουμε στην καθημερηνοτητα μας.
Τελευταίο ταξιδι που εκανα ηταν Πολωνία - Κρακοβία τον 11ο 2019. Μου εχουν λείψει άπειρα !!!
Ναι αυτο..και εγω απο Δεκεμβριο του 19 εχω να παω . Εκλεισα Αυστρια. θεωρω οτι θα ειμαι μονιμα με την ffp2 μου (ναι αυτην που ελαχιστοι βαζουν και λεν πως "υποφερουν" απο τις μπλε/χειρουργικες ή υφασματινες),
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.677
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom