Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

North66

Member
Μηνύματα
4.302
Likes
5.037
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
...έκανε το αμπουνταμπι κέντρο της και δεν μπορώ να καταλάβω με ποια λογική, πετάει από κει σχεδόν παντού, και μάλιστα σε λουξορ Αλεξάνδρεια πολλά ελληνικά νησια... ποιους προσπαθεί να πιάσει πελάτες;
Κάποιους θα έχει κατά νου να πιάσει πελάτες στα Η.Α.Ε. γιατί αν περιμένει απ' τους Ευρωπαίους μπατίρηδες που ψάχνουν να πετάξουν με 0,99 θα έχει την τύχη της Malev.
 
D

Delmem37668

Guest
Κάποιους θα έχει κατά νου να πιάσει πελάτες στα Η.Α.Ε. γιατί αν περιμένει απ' τους Ευρωπαίους μπατίρηδες που ψάχνουν να πετάξουν με 0,99 θα έχει την τύχη της Malev.
οι ντόπιοι σίγουρα δεν θα πετάξουν με την γουιζ λόγω πρεστίζ. οι οικονομικοί μετανάστες ίσως αλλά δεν θα πάνε Μύκονο...... δεν ξέρω μόλις είδα το πόσες πτήσεις είχε βάλει τρελάθηκα. θα δείξει... και συνεχίζει να φτύνει Αθήνα και Θεσσαλονίκη. κάνοντας κόμβο το κουταισι στη γεωρφια και τώρα το αμπουνταμπι.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Ερώτηση: το plf εκτυπώνεται κανονικά; Γιατί το εκτύπωσα και μου εμφανίζει σβησμένα όλα τα στοιχεία.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Σας ευχαριστώ πολύ και τους δυο. Το κατέβασα κινητό, στο έστειλα στο μεηλ μου, το άνοιξα από το μέηλ στον υπολογιστή και μετά εκτυπώθηκε κανονικά.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.302
Likes
5.037
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Αυτό πρέπει να συμβαίνει γιατί στο plf που στέλνουν, μάλλον δε θα έχουν ενσωματωμένα όλα τα fonts, με αποτέλεσμα όταν εκτυπώνεται από σύστημα που δεν έχει προεγκατεστημένα τα συγκεκριμένα fonts να μην εμφανίζονται στο χαρτί.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Αυτό πρέπει να συμβαίνει γιατί στο plf που στέλνουν, μάλλον δε θα έχουν ενσωματωμένα όλα τα fonts, με αποτέλεσμα όταν εκτυπώνεται από σύστημα που δεν έχει προεγκατεστημένα τα συγκεκριμένα fonts να μην εμφανίζονται στο χαρτί.
εκτύπωσα και τις δυο φορές το αρχείο από τον ίδιο υπολογιστή και εκτυπωτή. Η διαφορά ήταν ότι τη δεύτερη και επιτυχημένη φορά το ξαναστειλα με μεηλ στον εαυτό μου το αρχείο.
 

mar85

Member
Μηνύματα
29
Likes
285
Σκοπεύω να ταξιδέψω 15 ημέρες στην Κροατία προκειμένου να μπορέσω (νόμιμα) στη συνέχεια να ταξιδέψω από την Κροατία στις ΗΠΑ (απευθείας πτήση). Για να μου επιτραπεί η είσοδος στην πτήση Κροατία-ΗΠΑ πρέπει να φαίνεται στο διαβατήριο ότι έμεινα 14 ολόκληρες ημέρες στην Κροατία (βασικά σε χώρα που είναι εκτός της λίστας ταξιδιωτικού περιορισμού που έχει η ΗΠΑ).

Η ερώτηση μου είναι: κατά την είσοδο μου στο αεροδρομίου του Ζάγκρεμπ, ερχόμενη από την Ελλάδα, θα μου βάλουν σφραγίδα στο διαβατήριο ή όχι;

Πώς μπορώ να διασφαλισω ότι θα μου βάλουν τη σφραγίδα όπου θα φαίνεται η ημερομηνία εισόδου; Γνωρίζει κάποιος που μπορώ να απευθυνθώ γι'αυτό; Να επικοινωνήσω με το αεροδρόμιο του Ζάγκρεμπ ίσως;
 
D

Delmem37668

Guest
Σκοπεύω να ταξιδέψω 15 ημέρες στην Κροατία προκειμένου να μπορέσω (νόμιμα) στη συνέχεια να ταξιδέψω από την Κροατία στις ΗΠΑ (απευθείας πτήση). Για να μου επιτραπεί η είσοδος στην πτήση Κροατία-ΗΠΑ πρέπει να φαίνεται στο διαβατήριο ότι έμεινα 14 ολόκληρες ημέρες στην Κροατία (βασικά σε χώρα που είναι εκτός της λίστας ταξιδιωτικού περιορισμού που έχει η ΗΠΑ).

Η ερώτηση μου είναι: κατά την είσοδο μου στο αεροδρομίου του Ζάγκρεμπ, ερχόμενη από την Ελλάδα, θα μου βάλουν σφραγίδα στο διαβατήριο ή όχι;

Πώς μπορώ να διασφαλισω ότι θα μου βάλουν τη σφραγίδα όπου θα φαίνεται η ημερομηνία εισόδου; Γνωρίζει κάποιος που μπορώ να απευθυνθώ γι'αυτό; Να επικοινωνήσω με το αεροδρόμιο του Ζάγκρεμπ ίσως;
το ίδιο θα κάναμε φέτος εμείς με τη μόνη διαφορά ότι θα μέναμε 20 μέρες στη λατινική Αμερική.
μπορείς να ζητήσεις να σου σφραγίσουν το διαβατήριο κατά την είσοδο και την έξοδο από τη χώρας αλλά αυτό μόνο του ίσως να μην είναι αρκετό γιατί μπορεί να υποθέσουν ότι πήγες κάπου αλλού. (κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου εγώ με διάφορα σενάρια.)
να πάρεις απόδειξη διαμονής από το ξενοδοχείο. στα αγγλικά
να πας σε ένα αστυνομικό τμήμα η στον δήμο και να τους εξηγήσεις περί τίνος πρόκειται για να σου χορηγήσουν ένα χαρτί.
αν φιλοξενηθείς, μια υπεύθυνη δήλωση από τον οικοδεσπότη...
γενικά οτιδήποτε μπορεί να τος πείσει ότι εσύ έμεινες εκεί 14 μέρες.
ακόμα και τα εισιτήρια (από μόνα τους είναι αποδεικτικό στοιχείο). όχι ότι δεν θα ξέρουν ότι έχεις πετάξει ...... :clap:
και η Βουλγαρία είναι σε μια από αυτές τις χώρες αν ενδιαφέρεσαι. και η Τουρκία. σε ζηλεύω που θα καταφέρεις να πας έστω και με λίγο κόπο.
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.632
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom