Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
για να πετάξει κάποιος στην Κύπρο πρέπει να συμπληρώσει ελληνικό PLF εξόδου; Κυπριακό εισόδου;
 

las

Member
Μηνύματα
85
Likes
314
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Κάποιος που έρχεται από χώρα εκτός ευρωπαϊκής ένωσης αλλά έχει πιστοποιητικό εμβολιασμού πρέπει να κάνει και pcr? Αν έχω καταλάβει καλά όχι, γνωρίζει κανεις να μου απαντήσει;
 
Last edited:

SotNikol

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους!
Την Τρίτη 10.08. πετάω από Γερμανία για Ελλάδα και συγκεκριμένα Βερολίνο-Αθήνα και μετά με άλλη πτήση για Ρόδο. Στο PLF τι πρέπει να συμπληρώσω; Ότι φτάνω στην Αθήνα ή στη Ρόδο αφού εκεί είναι και ο τελικός προορισμός και εκεί είναι και το σπίτι μου;
εχω μπερδευτεί αρκετά και δεν έχω βρει πουθενά απάντηση.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.105
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Κάποιος που έρχεται από χώρα εκτός ευρωπαϊκής ένωσης αλλά έχει πιστοποιητικό εμβολιασμού πρέπει να κάνει και pcr? Αν έχω καταλάβει καλά όχι, γνωρίζει κανεις να μου απαντήσει;
Γενικά το πιο safe απο οτι χω δει ειναι να επικοινωνεις με τις αεροπορικές εταιρίες πριν πας οπως και να εχει .Αμεσες αναλυτικες απαντήσεις, σε σχεση με πρεσβείες που καμιά φορα δεν σηκωνουν τηλ. Αλλα ναι αυτό ισχύει γενικά..
Screenshot_20210808_100559.jpg
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.105
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Καλησπέρα σε όλους!
Την Τρίτη 10.08. πετάω από Γερμανία για Ελλάδα και συγκεκριμένα Βερολίνο-Αθήνα και μετά με άλλη πτήση για Ρόδο. Στο PLF τι πρέπει να συμπληρώσω; Ότι φτάνω στην Αθήνα ή στη Ρόδο αφού εκεί είναι και ο τελικός προορισμός και εκεί είναι και το σπίτι μου;
εχω μπερδευτεί αρκετά και δεν έχω βρει πουθενά απάντηση.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
Στο plf αναφερεται point of entry in the country αρα Αθηνα αφου απο Αθηνα μπήκες Ελλαδα. Ροδο θα βάλεις διευθυνση που θα μείνεις
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.228
Likes
7.626
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Έφτασε και για εμάς η επομένη ημέρα , μετά από αλλαγή σχεδίων λόγω του ban που ισχύει ακόμα για τους EU citizens ! Αύριο και σε παρθενική με τα Α320 της Sky (μετά από δεκάδες πτήσεις με τα ταλαιπωρημένα Ατάρια) για Λάτιο (ιταλικά: Lazio, Λάτσιο) και από εκεί με AVIS για Καμπανία Ιταλίας ! Θα επανέλθω αν και όταν με νεότερα !
 

Aquarius

Member
Μηνύματα
49
Likes
66
Ιρλανδία.
Χαίρετε! Πετάω στις 23/8, εχω πρασινο πιστοποιητικο πληρους εμβολιασμού.
Χρειάζομαι κ κάτι άλλο? Αυτό το plf που συμπληρωναμε περισυ?
 
Last edited by a moderator:

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.105
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα

las

Member
Μηνύματα
85
Likes
314
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Ρε παιδιά το pcr διαρκειας 72 ωρών είναι από την ώρα που το κανεις ή από την ώρα που βγαίνουν τα αποτελέσματα;;γιατί ένα γραφείο μου είπε από την ώρα που βγαίνουν τα αποτελέσματα ενώ εγώ ήξερα το αντίθετο..αν πάρω στην πρεσβεία της χώρας θα ξέρουν να μου πουν;
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
στο plf όταν συμπληρώνεις το σημείο που λέει country of departure βάζουμε τη χώρα που έχουμε transit ή αυτή που ήταν ο τελικός προορισμός που ταξιδεψαμε;;; γιατί στην transit θα μείνουμε και 1 βράδυ (Γερμανία)
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.105
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Ρε παιδιά το pcr διαρκειας 72 ωρών είναι από την ώρα που το κανεις ή από την ώρα που βγαίνουν τα αποτελέσματα;;γιατί ένα γραφείο μου είπε από την ώρα που βγαίνουν τα αποτελέσματα ενώ εγώ ήξερα το αντίθετο..αν πάρω στην πρεσβεία της χώρας θα ξέρουν να μου πουν;
Στην πρεσβεια τι θα ρωτησεις ακριβως???δεν ειρωνευομαι απλα δεν καταλαβαινω.Ρωτα στο μικροβιολογικο αν θα σου βαλουν την ωρα που θα το κανεις η την ωρα που θα βγουν τα αποτελεσματα και μετα υπολογισε τις 72 ωρες αν βγαινουν
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.773
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom