Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
529
Likes
2.598
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Μέρες ολόκληρες είμαι στο να κλείσω η όχι για Ιορδανία με ryanair. Τώρα είδα ότι ακυρώθηκαν οι ημερομηνίες που με βόλευαν.
 

tade_efi

Member
Μηνύματα
95
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Costiera Amalfinata
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο γύρος του κόσμου
Καλησπέρα. Θέλω αύριο να κάνω rapid test για Ιταλία κι έχω μπερδευτεί. Έχω τηλεφωνήσει σε κάποια φαρμακεία και μου είπαν ότι το εκδίδουν μόνο στα ελληνικά.
Πού πρέπει να πάω για να μας το εκδόσουν και στα αγγλικά; Ή μήπως το καταχωριζουμε εμείς; Δεν έχω καταλάβει... Παρακαλώ βοηθήστε...
 

Kostasicebar

Member
Μηνύματα
39
Likes
63
Καλησπέρα. Θέλω αύριο να κάνω rapid test για Ιταλία κι έχω μπερδευτεί. Έχω τηλεφωνήσει σε κάποια φαρμακεία και μου είπαν ότι το εκδίδουν μόνο στα ελληνικά.
Πού πρέπει να πάω για να μας το εκδόσουν και στα αγγλικά; Ή μήπως το καταχωριζουμε εμείς; Δεν έχω καταλάβει... Παρακαλώ βοηθήστε...
Rapid test αντιγόνου για COVID-19: 10 € | Ευρωκλινική Αθηνών αυτοί εκδίδουν στα αγγλικά το ραπιντ τεστ και το δηλώνουν επίσης στο gov.gr από όπου μπορείς να το πάρεις .
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Καλησπέρα. Θέλω αύριο να κάνω rapid test για Ιταλία κι έχω μπερδευτεί. Έχω τηλεφωνήσει σε κάποια φαρμακεία και μου είπαν ότι το εκδίδουν μόνο στα ελληνικά.
Πού πρέπει να πάω για να μας το εκδόσουν και στα αγγλικά; Ή μήπως το καταχωριζουμε εμείς; Δεν έχω καταλάβει... Παρακαλώ βοηθήστε...
πας σε οποιοδηποτε φαρμακειο κ μετα το κατεβαζεις απο eudcc.gov.gr
 

poised

Member
Μηνύματα
862
Likes
6.322
Από σήμερα σταμάτησε η πώληση εισιτηρίων VTL για Σιγκαπούρη και επανήλθαν οι αυστηρές προϋποθέσεις εισόδου. Για την ώρα όσοι έχουν ήδη εισιτήριο ή transit από Σιγκαπούρη δεν επηρεάζονται.

Ομοίως η Ταϊλάνδη σταματά το πρόγραμμα test&go που επέτρεπε την είσοδο χωρίς καραντίνα για εμβολιασμένους με test για όλη την χώρα εκτός Πουκέτ. Η καραντίνα 7-10 μέρες για όλους όσους θέλουν να φύγουν από Πουκέτ για την ενδοχώρα.

Το Λάος ανακοίνωσε ότι θα προβεί σε άνοιγμα των συνόρων για πρώτη φορά από την αρχή της πανδημίας για πλήρως εμβολιασμένους από συγκεκριμένες χώρες, με υποχρεωτική εγκατάσταση δύο tracking εφαρμογών στο κινητό, αλλά χωρίς ημερομηνία εφαρμογής.

Το Βιετνάμ είχε ανακοινώσει ότι θα ανοίξει τα σύνορα και τις διεθνείς πτήσεις από λίγες συγκεκριμένες χώρες (και αυτό για πρώτη φορά από την αρχή της πανδημίας) την 1η Ιανουαρίου (περισσότερες χώρες στις 16), για πλήρως εμβολιασμένους, με PCR πριν την άφιξη και ένα την τελευταία ημέρα της καραντίνας 3 ημερών σε οποιοδήποτε χώρο. Παλιά ήταν 7-14 ημέρες καραντίνα σε δημόσιες δομές ή ειδικά ξενοδοχεία. Όμως ακόμα δεν έχει γίνει τίποτα επίσημα, εισιτήρια δε πωλούνται, βίζες δε διατίθενται και μάλλον πάει για πάγωμα.

Η Ταιβάν ακόμα κλειστή, ούτε τράνζιτ δεν επιτρέπει...
 
Last edited:

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.228
Likes
7.624
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
...τι πιο ανασφαλές ? θα έλεγα.....!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.675
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom