Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

papaki77

Member
Μηνύματα
33
Likes
86
Εδω δεν στελνουν ρευμα 4 μερες να ζεσταθουν οι πολιτες στην Αθηνα, αυτο θα δουν ....
Αλλες υπηρεσιες αυτες! Ο ΔΕΔΔΗΕ δεν ειναι αρμοδιος για τα μετρα κατα της πανδημιας! ( μαλλον ουτε για την ηλεκτροδοτηση της χωρας ειναι αρμοδιος, αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα..)

Νομιζω οτι αν δεν κουνηθουμε λιγο θα το τραβηξουν αυτο το γελοιο μετρο ως το Μαιο

Εγω παντως εστειλα email στο [email protected].

Οποιος ενδιαφερεται...
 

papaki77

Member
Μηνύματα
33
Likes
86
Πες το ντε, οτι εχεις σιγουρο τροπο να αφουγκραστει την κοινωνια και τα προβληματα της. Αυτο, μαλιστα!
Αμα δεν προσπαθησεις...στο κατω κατω τι εχεις να χάσεις?. Πεντε λεπτα απ τη ζωη σου? Πιστευω ακραδαντα οτι δεκα email να σταλουν καπως θα τους ξεκουνησει. Γνωμη μου.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.889
Likes
40.631
Αμα δεν προσπαθησεις...στο κατω κατω τι εχεις να χάσεις?. Πεντε λεπτα απ τη ζωη σου? Πιστευω ακραδαντα οτι δεκα email να σταλουν καπως θα τους ξεκουνησει. Γνωμη μου.
Μαθαινω οτι θα εχει για το επομενο 3ημερο τα νευρα του γιατι χανει το ΠΣΚ και θα πεφτει φαπα στη Βουλη.
Απο Δευτερα.
 

papaki77

Member
Μηνύματα
33
Likes
86
Οι μισοί τριπλοεμβολιασμένοι βουλευτές έχουν κολλήσει. Αν κολλάς και μεταδίδεις, σαφώς έχει λογική το τεστ.
κατα την αποψη μου δεν εχει καμμια λογικη το τεστ για τους τριπλοεμβολιασμενους, αλλα μην πιασουμε τωρα τη συζητηση για τη διαφορα τριπλοεμβολιασμενων και ανεμβολιαστων οσον αφορα την διαχείριση της πανδημιας.
Αφου, δε, οι παραλλαγες πλεον εχουν πληρη εξαπλωση στο εσωτερικο της χωρας, τα δρακοντεια μετρα για την εισοδο σε αυτην ειναι αχρηστα και δυσαναλογα. Γι αυτο και εχουν καταργηθει για τους πληρως ή τουλαχιστον τριπλοεμβολιασμενους σχεδον παντου ή εχει ανακοινωθει η καταργηση τους, ακομα και απο την μεχρι τωρα απροσπελαστη Βρετανια...
Σε καθε περιπτωση το μηνυμα προφανως απευθυνεται σε οσους θελουν και πιστευουν οτι πρεπει να αλλαξει το μετρο.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.714
Likes
14.998
ή εχει ανακοινωθει η καταργηση τους, ακομα και απο την μεχρι τωρα απροσπελαστη Βρετανια...
Και η κατάργηση των covid pass έχει ανακοινωθεί ή ήδη γίνει σε πολλές χώρες αλλά στην Ελλάδα όχι. Σε άλλες χώρες δεν ζητείται πιστοποιητικό εμβολιασμού ούτε καν για μαζικές συγκεντρώσεις. (Το ψάχνω συχνά, γιατί τυγχάνει να έχω φίλους, γνωστούς και συγγενείς σε πολλές χώρες και πολλοί ακυρώνουν ή ξανασκέφτονται τουρισμό στην Ελλάδα και προτιμούν χώρες όπου δεν θα δείχνουν πιστοποιητικά σε μουσεία, εστιατόρια κλπ. )
Covid: Face mask rules and Covid passes to end in England

Αν κρίνω από τη στάση της Ελλάδας στο θέμα covid pass, μασκών κλπ. σίγουρα δεν ακολουθεί τη Βρεταννία ως τώρα.

Κατά τ'άλλα όντως καθένας έχει τη γνωμη του και συμφωνει ή διαφωνεί με τα μέτρα.
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
409
Likes
231
Επόμενο Ταξίδι
???
Αφου, δε, οι παραλλαγες πλεον εχουν πληρη εξαπλωση στο εσωτερικο της χωρας, τα δρακοντεια μετρα για την εισοδο σε αυτην ειναι αχρηστα και δυσαναλογα. Γι αυτο και εχουν καταργηθει για τους πληρως ή τουλαχιστον τριπλοεμβολιασμενους σχεδον παντου ή εχει ανακοινωθει η καταργηση τους, ακομα και απο την μεχρι τωρα απροσπελαστη Βρετανια...
Με τόσο κρούσματα και θανάτους σε αυτή τη χώρα, κανονικά θα έπρεπε να είχαν δρακόντεια μέτρα για να βγεις!!!:haha::haha:
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.518
Likes
8.423
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Νομίζω ότι γυρνάμε σελίδα.

Καταλονία χωρίς πιστοποιητικό υγείας σε μπαρ, εστιατόρια κλπ και χωρίς περιορισμους σε αριθμό ατόμων.

Spain’s Catalonia drops Covid health pass requirement for daily affairs

Και η Γαλλία με το μισό εκατομμύριο κρούσματα την ημέρα ξανανοίγει τα κλαμπ και χαλαρώνει τα μέτρα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.889
Likes
40.631
Νομίζω ότι γυρνάμε σελίδα.

Καταλονία χωρίς πιστοποιητικό υγείας σε μπαρ, εστιατόρια κλπ και χωρίς περιορισμους σε αριθμό ατόμων.

Spain’s Catalonia drops Covid health pass requirement for daily affairs

Και η Γαλλία με το μισό εκατομμύριο κρούσματα την ημέρα ξανανοίγει τα κλαμπ και χαλαρώνει τα μέτρα.
"Καθε ευρώ μετράει"
 

travel_lover

Member
Μηνύματα
154
Likes
89
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΙΑ -
Μηπως να στειλουμε μαζικα email, μυνηματα στα social κλπ για το θεμα της επιβολης τεστ για την εισοδο στη χωρα σε τριπλοεμβολιασμενους?
Ρε παιδιά όντως πάρα πολύ χούντα και σε αυτό το θέμα.
Εντελώς ειλικρινά θα σας πω, πως ο μοναδικός λόγος που έκανα το εμβόλιο ήταν για να αποφύγω όλη την ταλαιπωρία που πέρασα το καλοκαίρι σε όσες χώρες επισκέφθηκα, χωρίς εμβόλιο, κοινώς μόνο για τα ταξίδια!
(Με γυρισαν τουλάχιστον 2 φορές πίσω σε σύνορα γιατί η ενημέρωση που είχα απο sites είχε αλλάξει; δεν ήταν σωστή; )
Τώρα που το έκανα, χωρίς να το θέλω ούτε στο 1%, με το ζόρι, σαν βιασμός στο σώμα, θέλουν και test και για όσους εμβολιαστήκαμε κτλ κτλ!!
Να το λέγανε εξαρχής ότι θα γίνει αυτή η π***ιά, ώστε να μην το έκανα καθόλου και να συνέχιζα να ταλαιπωριέμαι, (η τσέπη μου και εγώ βασικά), με τα τεστ!
Ακόμη πιο εκνευριστικό βέβαια, που μου απαιτούν πολλές χώρες , το πανάκριβο PCR, για να βγαίνει και το κέρδος μας!

Δεν είχα ποτέ κολλήματα με τα εμβόλια, έχω κάνει 10δες λόγω των αμέτρητων ταξιδιών σε μη ευρωπαϊκές χώρες και πολλά διαφορετικά εμβόλια σε μικρό χρονικό διαστήμα μεταξύ τους, αλλά αυτό έτσι όπως επιβλήθηκε και η γρήγορη "παρασκευή" του, με βρήκαν αρνητικό εξαρχής!
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.676
Μέλη
38.807
Νεότερο μέλος
elendim7576

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom