Γαλλία Τα φωτα σας για νικαια και μασσαλια.

teo

Member
Μηνύματα
25
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
μονακο για φορμουλα
Ταξίδι-Όνειρο
σαφαρι στην αφρικη
Φιλοι μου συμφορουμιιτες και συμφορουμιτισες, θελω μια βοηθεια( τι αλλο θα μπορουσα να ζητησω εδω μεσα). Τον μαϊο θα παω με μια καλη παρεα στο μονακο για τη φορμουλα. Θα υπαρχουν 2 μερες ελευθερες. Λεμε τη μια να τη φαμε στη νικαια και την αλλη να παμε στη μασσαλια. Θελω λοιπον 2 βοηθειες. Η μια ειναι αν υπαρχει κατι εκει στη γειτονια πιο ενδιαφερον για μονοημερη εκδρομη( αυτοκινητα θα εχουμε) και η αλλη βοηθεια ειναι καποιες πληροφοριες για αυτες τις δυο πολεις.Ευχαριστω εκ των προτερων για τις βοηθειες.

Υ.Γ. Εαν καποιος φιλος θελει να ακολουθησει να τον πληρωφορισω οτι υπαρχει διαθεσιμο ενα δωματιο απο αυτα που εχουμε κρατημενα, τα αλλα ειναι ευκολα.
ευχαριιστω καιι παλι.:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Κάννες και Γκρας είναι είναι μια προταση για εκδρομή...μπορείς να τις βάλεις και τις δυο την ίδια μέρα ,η απόσταση δεν είναι μεγάλη.Eπίσης μόλις 28 χιλιομετρα από τη Νικαια είναι το Saint Paul de Vence που είναι κουκλιστικο....Aν και για μένα αυτό που δεν πρέπει να χάσεις είναι η Aix-en-Provence μια που περνάτε από κει ,έστω και για μια σύντομη στάση....
 
  • Like
Reactions: teo
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Ήμουν αύγουστο μονακό και νίκαια. Για 2 μέρες εγώ δε θα έφευγα μασσαλία με τίποτα. Μείνε νίκαι και περίχωρα. Κάνε την διαδρομή παραλιακά, είναι φανταστική. Η νίκαια είναι βοβερή και το βράδυ (παλία πόλη, εστιατόρια, νέος κόσμος, μπαρ κ.λ.π.) Η μασαλία λίγο πιο λιμάνι, με όλα τα παρατράγουδα και τα αρνητικά. μην κουνηθείς για μασαλία,. άντε το πολύ κάννες που είναι ένα μισάωρο μακριά, να πατήσεις και το χαλί. να δεις και το ωραίο λιμάνι με τα κότερα. Τώρα αν δεν ήταν η φόρμουλα θα σου έλεγα ναμείνεις νίκαια.Μην κουνηθείς για αλλού. θα με θυμηθείς. τέλος.
 

teo

Member
Μηνύματα
25
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
μονακο για φορμουλα
Ταξίδι-Όνειρο
σαφαρι στην αφρικη
Ήμουν αύγουστο μονακό και νίκαια. Για 2 μέρες εγώ δε θα έφευγα μασσαλία με τίποτα. Μείνε νίκαι και περίχωρα. Κάνε την διαδρομή παραλιακά, είναι φανταστική. Η νίκαια είναι βοβερή και το βράδυ (παλία πόλη, εστιατόρια, νέος κόσμος, μπαρ κ.λ.π.) Η μασαλία λίγο πιο λιμάνι, με όλα τα παρατράγουδα και τα αρνητικά. μην κουνηθείς για μασαλία,. άντε το πολύ κάννες που είναι ένα μισάωρο μακριά, να πατήσεις και το χαλί. να δεις και το ωραίο λιμάνι με τα κότερα. Τώρα αν δεν ήταν η φόρμουλα θα σου έλεγα ναμείνεις νίκαια.Μην κουνηθείς για αλλού. θα με θυμηθείς. τέλος.
στη νικαια θα μεινω φιλε μου τωρα οσο για καννες που λες τις ιδιες μερες με τη φορμουλα ειναι και το φεστιβαλ οποτε θα γινεται ενας μεγαλος χαμος. μια μερα θα μεινουμε σιγουρα στη νικαια αλλα εχουμε και μια δευτερη μερα αυτη τι στι καλο θα κανουμε:rolleyes: ευχαριστω πολυ παντως
 

tai

Member
Μηνύματα
290
Likes
87
Ταξίδι-Όνειρο
το τελος του δρομου
..Aν και για μένα αυτό που δεν πρέπει να χάσεις είναι η Aix-en-Provence μια που περνάτε από κει ,έστω και για μια σύντομη στάση....
γιατι το λες αυτο?
πες κατι παραπάνω ντε:D
μια και θα παω προς τα εκει το καλοκαίρι, να εχω καποια καλη δικαιολογία για την γυναικα μου:D
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Σε παραπέμπω στην ταξιδιωτική μου ιστορία που έχω γράψει λίγα για την Αix-en-provene και για άλλα μέρη που ίσως σε ενδιαφέρουν(saint paul de vence και grasse για παράδειγμα)ρίξε μια ματιά εδώ αν θέλεις

http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...%FD%F1%E1-%EC%E5%F3%EF%E3%E5%E9%E1%EA%DE.html

από τη μέση και μετά της πρώτης σελίδας
 
  • Like
Reactions: tai

Kate7

Member
Μηνύματα
122
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Europe roadtrip by moto
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Πέρισι έκανα μέρος αυτής της διαδρομής με μηχανή.
Μια φίλη από την Γαλλία μας συνέστησε πέρα από την Αρλ, Αβινιόν,Μασσαλία να επισκευτούμε την βαλτώδη περιοχή στο δέλτα του Ροδανού όπου ζουν ακόμα ελεύθερα άγρια άλογα και φλαμίγκος.
Ετσι και κάναμε.!!
Στο τέλος αυτού του υδροβιότοπου θα συναντήσεις την Saintes Maries de la Mer. Αξίζει μια βολτίτσα γενικά όλη αυτή η παραλία που έχει τα πιο φημισμένα θέρετρα του κόσμου!!

Πάρε πληρ. από εδώ
Οι ακτές της Μεσογείου
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.673
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom