Τι και αν σε αποκλείσει η Ταϊλανδή

kypant17

Member
Μηνύματα
39
Likes
258
Γεια σας βρίσκομαι, στο λαός, pakse και στις 28 του Δεκέμβρη 3pm περνώ λεωφορείο για μπανγκονκγ το θέμα όμως ειναι οτι πετάω 12 Ιανουαρίου στις 6am και μετρώντας τις μέρες βγαίνουν 16. Απο οτι έχω διαβάσει στα χερσαία σύνορα σου δίνουν περιθώριο 15 μέρες χωρίς βίζα. Το ερώτημα ειναι αφού εγω θα κάτσω 16μερες θα πρέπει να βγάλω βίζα εκ τον πρωτερων η στο αεροδρόμιο θα δουν την παραπάνω μέρα και θα πρέπει να πληρώσω βίζα για να φύγω η θα μου προσάψουν τίποτα κατηγορίες? στα σύνορα για καμποτζι έλεγε οτι αν σε βρουν να έχεις ξεπεράσει το όριο σου απαγορεύουν την είσοδο στη χώρα για κάποιο διάστημα..
Πολύ θα εκτιμούσα αν κάποιος εχει γνώση επι αυτού του θέματος!
 
Μηνύματα
5
Likes
1
Γεια σας βρίσκομαι, στο λαός, pakse και στις 28 του Δεκέμβρη 3pm περνώ λεωφορείο για μπανγκονκγ το θέμα όμως ειναι οτι πετάω 12 Ιανουαρίου στις 6am και μετρώντας τις μέρες βγαίνουν 16. Απο οτι έχω διαβάσει στα χερσαία σύνορα σου δίνουν περιθώριο 15 μέρες χωρίς βίζα. Το ερώτημα ειναι αφού εγω θα κάτσω 16μερες θα πρέπει να βγάλω βίζα εκ τον πρωτερων η στο αεροδρόμιο θα δουν την παραπάνω μέρα και θα πρέπει να πληρώσω βίζα για να φύγω η θα μου προσάψουν τίποτα κατηγορίες? στα σύνορα για καμποτζι έλεγε οτι αν σε βρουν να έχεις ξεπεράσει το όριο σου απαγορεύουν την είσοδο στη χώρα για κάποιο διάστημα..
Πολύ θα εκτιμούσα αν κάποιος εχει γνώση επι αυτού του θέματος!
 
Μηνύματα
5
Likes
1
Με μια ημέρα παραπάνω δεν πληρώνεις τίποτα.Έπειτα για τις επόμενες 10? πληρώνεις ένα μικρό πρόστιμο(ανα ημέρα)αφου περάσεις τον έλεγχο διαβατηρίων.
 

kypant17

Member
Μηνύματα
39
Likes
258
Οντως δεν πληρωσαμε κατι. Οταν μπηκαμε στα συνορα βεβαια και τους εξηγησαμε την κατασταση μας ειπαν, πως "μπορει να πληρωσετε μπορει και οχι". Την καθε επιπλεον μερα θα την χρεωναν 500 μπαθ περιπου 12ε δηλ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.212
Μηνύματα
883.810
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom