Τι ψωνίζετε συνήθως στα ταξίδια σας;

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.494
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Κι εγώ στο εξωτερικό κλασικά κανένα μαγνητάκι, και γενικά σουβενιρ για τα κοντινά πρόσωπα. Εκεί που το ξεφτιλίζω είναι σε χειμερινούς προορισμούς στην Ελλάδα, πραγματικά μου γυρίζει το μάτι...
Μέλι, χυλοπίτες, τραχανάς, γλυκά του κουταλιού, τυριά, τοπικά λουκάνικα και διάφορα άλλα είναι στανταράκια!
Γενικά έχω μια αδυναμία στις γεύσεις οπότε εκεί μέσα χάνω την μπάλα :D
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.809
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Μόνο εγώ αγοράζω εσώρουχα; Σε τι κόσμο ζούμε...
Δε νομίζω ότι το ερώτημα αφορά πράγματα που έτσι κι αλλιώς θ' αγόραζες (είτε εδώ, είτε στο εξωτερικό) επειδή τα χρειαζόσουν. Το ν' αγοράσεις ένα πουκάμισο, 2 βρακιά ή 3 είδη ζυμαρικά, δε νομίζω ότι τα παίρνεις σαν σουβενίρ του τόπου που επισκέφθηκες...
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Δε νομίζω ότι το ερώτημα αφορά πράγματα που έτσι κι αλλιώς θ' αγόραζες (είτε εδώ, είτε στο εξωτερικό) επειδή τα χρειαζόσουν. Το ν' αγοράσεις ένα πουκάμισο, 2 βρακιά ή 3 είδη ζυμαρικά, δε νομίζω ότι τα παίρνεις σαν σουβενίρ του τόπου που επισκέφθηκες...
Μα για σουβενιρ τα παίρνω και αυτά για να βλέπω και να θυμάμαι!!
 

squirrelfaced

Member
Μηνύματα
15
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Άν τύχει και αγοράσω κάποιο χαρακτηριστικό σουβενίρ, δεν το κρατάω, το χαρίζω.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.428
Μόνο εγώ αγοράζω εσώρουχα; Σε τι κόσμο ζούμε...
Σε έναν κόσμο χωρίς εσώρουχα....δεν το πήρες πρέφα .... γι΄αυτό και πέφτει @έσιμο με μεγάλη ευκολία.... πχ δεν μας @έζεις ρε νταλάρα ή @εσμένο τον έχω η @έστηκα ή πω πω μας ξέχεσε το αφεντικό...... και άλλα πολλά :D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.900
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom