Ινδία Τοπικά ταξιδιωτικά γραφεία Ινδίας

gregscubarunner

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα παιδιά. Προγραμματίζω ταξίδι στην Ινδία το Φλεβάρη του 2024, την κλασσική διαδρομή golden triangle συν Βαρανάσι. Έχετε να προτείνετε κάποιο αξιόπιστο Ινδικό ταξιδιωτικό γραφείο. Θέλω να μου κανονίσει τις εκεί διαμονές και μετακινήσεις. Σε παλιότερα post έχω δει το να προτείνουν το getsholidays. Όμως είναι παλιά τα post και θα ήθελα μια πιο πρόσφατη άποψη ή πρόταση αν υπάρχει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.517
Likes
7.746
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
σου εστειλα μυνημα .. καλα να περασεις...
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.425
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
@LULLU γράψε το πρακτορείο εδώ, για όλους ;)
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.517
Likes
7.746
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
τοσα χρονια εδω μεσα και ακομη δεν ξερω τι επιτρεπεται και τι οχι... σορρυ..λοιπον γνωριζω πανω απο 20 χρονια αυτα τα παιδια του γραφειου ..
friends travel services .
Ab Rashid.. +919818243600
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.517
Likes
7.746
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.282
τοσα χρονια εδω μεσα και ακομη δεν ξερω τι επιτρεπεται και τι οχι... σορρυ..λοιπον γνωριζω πανω απο 20 χρονια αυτα τα παιδια του γραφειου ..
friends travel services .
Ab Rashid.. +919818243600
Τα θετικά επιτρέπονται όλα :) ΄Ετσι δεν είναι;
 

Emilykyr

Member
Μηνύματα
60
Likes
230
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Καλημέρα σε όλους. Ενδιαφέρομαι να οργανώσω ένα ταξίδι στην Ινδία που να περιλαμβάνει Δελχί ,το χρυσό τρίγωνο και Βαρανάσι. Όπως διαβάζω οι περισσότεροι προτείνουν να χρησιμοποιήσω κάποιο τοπικό ταξιδιωτικό πρακτορείο.
Έχω ταξιδέψει στην Ταϊλάνδη όπου σε κάθε σχεδόν γωνία στους τουριστικούς προορισμούς υπήρχε και ένα "ταξιδιωτικό γραφείο" που πουλούσε εκδρομές σε κοντινούς προορισμούς .Μήπως υπάρχουν αντίστοιχα τέτοια γραφεία και στην Ινδία από όπου θα μπορούσα να κλείνω επιτόπου τις εκδρομές και ξεναγήσεις στις πόλεις που θα επισκεφτώ στην συνέχεια, αντί να κλείσω εξαρχής ένα πακέτο πολλών ημερών; Αν υπάρχουν τέτοια γραφεία είναι αξιόπιστα από την εμπειρία σας και τελικά θα μου βγει πιο οικονομικό ή όχι;
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Εγώ θα ξεκινήσω ανάποδα: γιατί να χρησιμοποιήσεις πρακτορείο για όλο το ταξίδι; Εφόσον φυσικά υπάρχει εμπειρία, η Ινδία έχει πολλά και βολικά (και φολκλορ) τρένα που σε πάνε σχεδόν παντού.
 

Emilykyr

Member
Μηνύματα
60
Likes
230
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Συμφωνώ για το τρένο όμως πάλι έναν οδηγό -ξεναγό που να μας κατευθύνει ώστε να μην χάνουμε πολύτιμο χρόνο δεν θα χρειαστούμε στις διάφορες πόλεις;
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Θα έλεγα μόνο για να πάτε σε κάστρα έξω από τη πόλη κτλ. Εκεί θα βρείτε επιτόπου ή με ταξί-τουκ τουκ. Στο λέω γιατί έκανα ρατζαστάν-άγκρα-όρτσα-βαρανάσι χωρίς πρακτορείο.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.490
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom