Τοπ-8 ως 10 ΕΥΡΩΠΗ

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Τοπ-8, προσπαθώ με σειρά, σε αυτές που περνάω/πέρασα καλύτερα.

Ισπανία
Ελλάδα
Ισλανδία
Γαλλία
Πορτογαλία
Γερμανία
Μάλτα
Ιρλανδία

Φυσικά υπάρχουν πολλές ευρωπαϊκές που δεν έχω πάει.
 

Hayate

Member
Μηνύματα
842
Likes
5.116
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Κατά σειρα για διάφορους λόγους

-Γερμανία
-Ισπανία
-Γαλλία
-Νορβηγία
-Ιταλία
-Ελβετια
-Σκωτία
-Αγγλία

Δεν έχω πάει Ισλανδία και Ρωσία που πιστεύω μπορεί να εκθρονισουν κάνα 2 χώρες
 

thanassis33

Member
Μηνύματα
116
Likes
459
Γαλλία
Μονακό
Ιταλία
Ισπανία
Δανία
Νορβηγία
Γερμανία
Εσθονία
Αυστρία
Μάλτα

Δεν έχω βάλει Ελλάδα-Κύπρο
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.010
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
@alma Να φανταστώ ότι δεν πρόκειται κάποια στιγμή να βγει top8 ή top10 των προτιμήσεων, αφού άλλοι βάζουμε Ελλάδα/Κύπρο, Σκωτία, Ευρωπαϊκή Τουρκία, ενώ άλλοι όχι.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.726
Likes
15.092
@alma Να φανταστώ ότι δεν πρόκειται κάποια στιγμή να βγει top8 ή top10 των προτιμήσεων, αφού άλλοι βάζουμε Ελλάδα/Κύπρο, Σκωτία, Ευρωπαϊκή Τουρκία, ενώ άλλοι όχι.
Το έβαλα πιο πολύ για να δούμε γενικά γούστα/τάσεις.Αν θέλει κάποιος ωστόσο ας βγάλει το τοπ 10
 

alma

Member
Μηνύματα
3.726
Likes
15.092
Τοπ-8, προσπαθώ με σειρά, σε αυτές που περνάω/πέρασα καλύτερα.

Ισπανία
Ελλάδα
Ισλανδία
Γαλλία
Πορτογαλία
Γερμανία
Μάλτα
Ιρλανδία

Φυσικά υπάρχουν πολλές ευρωπαϊκές που δεν έχω πάει.
Ιταλία δεν βάζεις στο τοπ;
 
Μηνύματα
109
Likes
605
Ελλάδα!! Βουνά{να πας σε κορυφή στη Κρήτη και να βλέπεις απο μπροστά και πίσω σου δυο θάλασσες Αιγαίο και Λιβυκό απλά απίστευτο} φαράγγια ,λίμνες ποτάμια θάλασσα με εξαιρετικές παραλίες φαγητό αρχαία και όλα τα παραπάνω σε μικρές αποστάσεις.

Σουηδία + Φιλανδία Αρχιτεκτονική,φύση απίστευτοι φιλικοί άνθρωποι.

Γερμανία Φαγητό ,αρχιτεκτονική, σύγχρονη ιστορία , τέλεια ΜΜΜ, χώρα που είναι η κορυφαία στο κόσμο σε θέματα οργάνωσης. +ΒΕΡΟΛΙΝΟ!

Ουκρανία. Οικονομική ωραία αρχιτεκτονική βότκες έχει τις κατάλληλες προϋποθέσεις να περάσει κανείς εξαιρετικά. Περιμένω να τελειώσει ο πόλεμος για να ξαναπάω.

Πορτογαλία είναι εθισμός. Πάθος . Κλάμα. Ερωτας. Ισως η πιο συναισθηματική χώρα στην Ευρώπη.

Πολωνία Υποτιμημένος προορισμός απο πολύ κόσμο.

Αυστρία. Οριακά κατεδαφίζει την .......Ουγγαρία.

Πιθανό αδικώ ενα τριο χωρών.Αλλά δεν βαριέσαι.

Υστερόγραφο Δεν έχω πάει Βορεια Νορβηγία συν Βόρεια Σουηδία. Ούτε Βόρεια Ιρλανδία {ΗΒ}. Επίσης δεν έχω πάει Λευκορωσία και Ρωσία που εφόσον μου άρεσε η Ουκρανία είμαι βέβαιως οτι θα με ενθουσιάσουν και αυτές οι δύο χώρες. Αλλά βρε παίδες πολύ σ΄υνθετη και ακριβή οι βίζες εκεί πριν τον πόλεμο. Και δυστυχώς ούτε η Ισλανδιά είδε την θεϊκή μου κορμάρα {πανακριβη μια 8 ήμερη βόλτα}.
+Ανδόρα που μου ξέφυγε την προηγούμενη φορά που ήμουν πολύ κοντά . Αλλά που θα μου πάει θα την..... φυστικώσω.

ΑΠΑΓΟΗΤΕΥΣΗ να τα γράφουμε αυτά είναι η Δανία. Και λευτεριά στη ΓΡΟΙΛΑΝΔΊΑ.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.726
Likes
15.092
Ελλάδα!! Βουνά{να πας σε κορυφή στη Κρήτη και να βλέπεις απο μπροστά και πίσω σου δυο θάλασσες Αιγαίο και Λιβυκό απλά απίστευτο} φαράγγια ,λίμνες ποτάμια θάλασσα με εξαιρετικές παραλίες φαγητό αρχαία και όλα τα παραπάνω σε μικρές αποστάσεις.
Η Ελλάδα έχει τρομερή ποικιλομορφία για το μέγεθος της.Από γαλαζοπράσινες ως άγριες παραλίες,από βουνά μέχρι πεδιάδες, από καστροχωριά μέχρι κυκλαδίτικη αρχιτεκτονική. Όσο ταξιδεύω εξωτερικό,τόσο πιο πολύ την εκτιμώ.

Πορτογαλία είναι εθισμός. Πάθος . Κλάμα. Ερωτας. Ισως η πιο συναισθηματική χώρα στην Ευρώπη.
Ε,ναι. Ο Ατλαντικός στα κέφια του!!Λιγότερη ποικιλομορφία από Ελλάδα, αλλά τοπία απίστευτα.

ΑΠΑΓΟΗΤΕΥΣΗ να τα γράφουμε αυτά είναι η Δανία. Και λευτεριά στη ΓΡΟΙΛΑΝΔΊΑ.
Όντως;Τόσο χάλια η Δανία; Γιατί; Το έχουν γράψει κι άλλοι εδω μεσα. 🤔
Και το σκεφτόμουν να πάω κάποια στιγμή,Θεού θέλοντος.
 

iAkis

Member
Μηνύματα
130
Likes
280
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
OK πάμε με τυχαία σειρά,

Ιταλία
Ισπανία
Πορτογαλλία
Αγγλία
Σουηδία
Ελβετία
Γαλλία
Τουρκία
Ολλανδία
Ελλάδα

Η Τουρκία νίκησε για λίγο τη Δανία, ενώ η Σουηδία μπήκε τελευταία στιγμή βγάζοντας έξω το Βέλγιο.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ελλάδα!! Βουνά{να πας σε κορυφή στη Κρήτη και να βλέπεις απο μπροστά και πίσω σου δυο θάλασσες Αιγαίο και Λιβυκό απλά απίστευτο} φαράγγια ,λίμνες ποτάμια θάλασσα με εξαιρετικές παραλίες φαγητό αρχαία και όλα τα παραπάνω σε μικρές αποστάσεις.

Σουηδία + Φιλανδία Αρχιτεκτονική,φύση απίστευτοι φιλικοί άνθρωποι.

Γερμανία Φαγητό ,αρχιτεκτονική, σύγχρονη ιστορία , τέλεια ΜΜΜ, χώρα που είναι η κορυφαία στο κόσμο σε θέματα οργάνωσης. +ΒΕΡΟΛΙΝΟ!

Ουκρανία. Οικονομική ωραία αρχιτεκτονική βότκες έχει τις κατάλληλες προϋποθέσεις να περάσει κανείς εξαιρετικά. Περιμένω να τελειώσει ο πόλεμος για να ξαναπάω.

Πορτογαλία είναι εθισμός. Πάθος . Κλάμα. Ερωτας. Ισως η πιο συναισθηματική χώρα στην Ευρώπη.

Πολωνία Υποτιμημένος προορισμός απο πολύ κόσμο.

Αυστρία. Οριακά κατεδαφίζει την .......Ουγγαρία.

Πιθανό αδικώ ενα τριο χωρών.Αλλά δεν βαριέσαι.

Υστερόγραφο Δεν έχω πάει Βορεια Νορβηγία συν Βόρεια Σουηδία. Ούτε Βόρεια Ιρλανδία {ΗΒ}. Επίσης δεν έχω πάει Λευκορωσία και Ρωσία που εφόσον μου άρεσε η Ουκρανία είμαι βέβαιως οτι θα με ενθουσιάσουν και αυτές οι δύο χώρες. Αλλά βρε παίδες πολύ σ΄υνθετη και ακριβή οι βίζες εκεί πριν τον πόλεμο. Και δυστυχώς ούτε η Ισλανδιά είδε την θεϊκή μου κορμάρα {πανακριβη μια 8 ήμερη βόλτα}.
+Ανδόρα που μου ξέφυγε την προηγούμενη φορά που ήμουν πολύ κοντά . Αλλά που θα μου πάει θα την..... φυστικώσω.

ΑΠΑΓΟΗΤΕΥΣΗ να τα γράφουμε αυτά είναι η Δανία. Και λευτεριά στη ΓΡΟΙΛΑΝΔΊΑ.
Άλλη μια Ιταλία απόύσα από το τοπ-8:twisted:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.528
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom