Ρωσία Τουριστική βίζα για Ρωσία

nasa1981

New Member
Μηνύματα
2
Likes
9
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη,Ισλανδία,Καμπότζη
Καλησπέρα και χρόνια πολλά!!!
Εν όψει του ταξιδιού μου στην Ρωσία και στην προσπάθεια μου να βγάλω τουριστική βίζα παραθέτω παρακάτω τη διαδικασία προκειμένου όποιος αποφασίσει να ταξιδέψει εκεί να μην ταλαιπωρηθεί για την εκδοσή της.
Το επίσημο site που θα σας βοηθήσει παρα πολύ ειναι το εξής VHS-Greece,επίσης οι υπάλληλοι είναι πολύ εξυπηρετικοί και μιλάνε ελληνικά.Λοιπόν απαραίτητα δικαιολογητικά όπως θα διαβάσετε και στο site είναι δυο φωτογραφιες τύπου διαβατηρίου, το διαβατήριο τουλάχιστον έξι μήνες πριν την λήξη του, το voucher(βεβαίωση κράτησης από το ξενοδοχείο) και visa support(αποδοχή πρόσκλησης τουρίστα), σας παραθέτω ένα site που μπορείς να κάνεις αίτηση και στη στιγμη να σου στείλουν αυτά τα δικαιολογητικά με κόστος 10,00 ευρώ CHILLAX HOSTELS, ταξιδιωτική ασφάλιση έβγαλα μέσω αυτής της εταιρειας το κόστος εξαρταται από τις μέρες του ταξιδιού και φυσικά τι ακριβώς επιθυμείς να σου καλύψει η εταιρεια αλλά σε γενικές γραμμες το κοστος ανέρχεται σε 2 ευρώ ανα ημέρα Mondial Assistance-Ταξιδιωτική Ασφάλιση και τέλος συμπληρώνεις την αίτηση στην υπηρεσία έκδοσης βίζας και πληρώνεις 56,00 ευρω.Σε 6 εργάσιμες μέρες είναι έτοιμη.
Καλό ταξιδι!!
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
το visa voucher είναι το ίδιο με το visa support
2 φωτογραφίες; μια φτάνει
και δεύτερον, 2 ευρώ για την μέρα είναι πολλά. Η κανονική τιμή είναι στα 0.5 με 1 ευρώ την μέρα.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
kαι αν θέλουμε transit visa το κόστος πόσο είναι ?επίσης μπορεί να εκδοθεί στο αεροδρόμιο στην Ρωσία?γιατί τότε θα αποφασίσουμε αν όντως θέλουμε να βγούμε για ύπνο εκτός αεροδρομίου
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
μπορεί να εκδοθεί, άλλα θέλει πολλή γραφειοκρατία και δε συμφέρει. Το κόστος της Βίζας Τράνζιτ είναι στα 35 ευρώ + ασφάλιση
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
άρα είναι προτιμότερο να "απολαύσουμε "λίγο παραπάνω τις χαρές του αεροδρομίου
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
έχεις δίκιο Αντώνη...βρήκα μπροστά μου θέμα σχετικό με visa Ρωσίας και ποστάρισα...χωρίς να το ψάξω....το ακόμη χειρότερο είναι ότι παλιότερα είχα διαβάσει και το θέμα που αναφέρεις......!!!!!!!!!!:shock::shock::shock:
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
έχεις δίκιο Αντώνη...βρήκα μπροστά μου θέμα σχετικό με visa Ρωσίας και ποστάρισα...χωρίς να το ψάξω....το ακόμη χειρότερο είναι ότι παλιότερα είχα διαβάσει και το θέμα που αναφέρεις......!!!!!!!!!!:shock::shock::shock:
Καλά, δε το λέω για σένα ειδικά, η nasa άνοιξε το θέμα που δε θα'πρεπε.
Πάντως, αν δε θυμάσαι ότι είχες διαβάσει το θέμα παλιότερα, δεν είναι και το καλύτερο σημάδι... :haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.225
Μηνύματα
884.331
Μέλη
38.917
Νεότερο μέλος
drsofika

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom