Τουρκία Τουρκία με λεωφορείο

japetus

Member
Μηνύματα
579
Likes
1.071
Απευθείας όχι, δεν χρειάζεται όμως να πας μέχρι Κωνσταντινούπολη. Οποιοδήποτε λεωφορείο για Πόλη ή και Προύσα σε κατεβάζει στην Κεσάνη κοντά στα σύνορα και από εκεί παίρνεις άλλο λεωφορείο -έχει πολύ συχνά- για Σμύρνη.
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
511
Likes
850
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
Απευθείας όχι, δεν χρειάζεται όμως να πας μέχρι Κωνσταντινούπολη. Οποιοδήποτε λεωφορείο για Πόλη ή και Προύσα σε κατεβάζει στην Κεσάνη κοντά στα σύνορα και από εκεί παίρνεις άλλο λεωφορείο -έχει πολύ συχνά- για Σμύρνη.
Η πρόταση αυτή είναι η πλέον συμφέρουσα και από χρήματα και από χρόνο παρόλο που δεν το έχω κάνει ποτέ...
Απλά να έχει υπόψιν του ότι έχει γραμμές όπως και ακριβώς για Κωνσταντινούπουλη...που πάνε απευθείας Σμύρνη ή με πολλές στάσεις σε πολλές πόλεις.... Από 7 - 11,5 ώρες η διαδρομή
Kesan - Izmir Bus Trip - obilet.com

Θέλω να το κάνω στα προσεχώς αλλά με ΙΧ μου μέχρι Κεσσανη ή Καλλίπολη καλύτερα!
 

connosp

Member
Μηνύματα
388
Likes
825
καλημέρα παιδιά! Βλέπω όλες οι ερωτήσεις αφορου΄ν γραμμές προς Κωνσταντινούπολη.

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει τρόπος να πας με λεωφορείο από Θεσσαλονίκη Σμύρνη; Υποθέτω υπάρχει η επιλογή να πας Κωνπολη και από εκεί να παρεις άλλο για Σμύρνη (όποιο να ναι στα ΚΤΕΛ;) Απευθείας γραμμή δεν υπάρχει;
Δες εδώ, έχω πάει στην πόλη μαζί τους
Τα εισιτήρια λεωφορείων στην Ευρώπη, Γερμανία, Μόναχο, Βερολίνο, Βουδαπέστη, Μπρνο, Πράγα, Βιέννη, Σόφια, Βάρνα, Μπουργκάς, Haskovo, Kardjali, Plovdiv
 

apos

Member
Μηνύματα
197
Likes
526
Ταξίδεψα πρόσφατα με Συμεωνίδης tours από Θεσσαλονίκη για Κωνσταντινούπολη. Η εταιρεία συνεργάζεται με την Alpar Tours. Το δρομολόγιο Θεσσαλονίκη - Κωνσταντινούπολη το κάναμε με Τούρκους οδηγούς και την επιστροφή με Έλληνες. Ώρα αναχώρησης και από τις δύο πόλεις ειναι στις 20:00, η τιμή του εισητηρίου είναι 80 ευρώ πάνε-έλα και το ταξίδι διαρκεί από 8 έως 10 ώρες ανάλογα με τις στάσεις και σε ποιες πόλεις θα μπουν οι οδηγοί να πάρουν ή να αφήσουν κόσμο. Τα λεωφορεία της Alpar είναι καινούρια, προσφέρουν νερό και κάτι μπισκότα στην διαδρομή.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.416
Likes
5.229
Ταξίδεψα πρόσφατα με Συμεωνίδης tours από Θεσσαλονίκη για Κωνσταντινούπολη. Η εταιρεία συνεργάζεται με την Alpar Tours. Το δρομολόγιο Θεσσαλονίκη - Κωνσταντινούπολη το κάναμε με Τούρκους οδηγούς και την επιστροφή με Έλληνες. Ώρα αναχώρησης και από τις δύο πόλεις ειναι στις 20:00, η τιμή του εισητηρίου είναι 80 ευρώ πάνε-έλα και το ταξίδι διαρκεί από 8 έως 10 ώρες ανάλογα με τις στάσεις και σε ποιες πόλεις θα μπουν οι οδηγοί να πάρουν ή να αφήσουν κόσμο. Τα λεωφορεία της Alpar είναι καινούρια, προσφέρουν νερό και κάτι μπισκότα στην διαδρομή.
Συνήθως με καλό προγραμματισμό το αεροπλάνο βγαίνει όχι πάνω από 120 ευρώ, μπορεί και λιγότερα.
6 από Θεσσαλονίκη 11 στο Τάξιμ. 4 το απόγευμα επιστροφή άφιξη από τις 9 μέχρι και τα μεσάνυχτα. Ψάξτε το. Με Αιγαίου μόνο η συνδυαστικά με τον Πήγασο.
 

apos

Member
Μηνύματα
197
Likes
526
@tatooine δε διαφωνώ καθόλου, αλλά το ταξίδι το κανόνισα μία μερα πριν και τα αεροπορικά ήταν ήδη στα 300 ευρω :shock::shock:

Αυτά τα δρομολόγια εξυπηρετούν πάρα πολύ τον κόσμο Ξάνθης και Κομοτηνής που σε 5 ώρες πάνω κάτω είναι Κωνσταντινούπολη.
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
511
Likes
850
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
Έχει ταξιδέψει κανείς με την Βουλγαρική Arda είναι ανταγωνιστική στις τιμές σχέση με την άλλη εταιρεία η οποία έχει και ίντερνετ και είναι και γρήγορη ακριβής στην άφιξη αλλά θέλω κάποια αξιολόγηση
Εγώ το καλοκαίρι(7/23) μια χαρά, αλλά δεν είχε ιντερνετ, τιμή σούπερ!!!!!!
Πολύ κακή κάκιστη εντύπωση ταξιδεύω Κωνσταντινούπολη χρόνια με όλες τις εταιρείες. Ο υπάλληλος ενώ ζήτησα να γίνει ανοικτό το εισητηριο και μου το υπογράψε και η εταιρεία και ο ίδιος δεν το αναγνώρισε στη συνέχεια.
Αρνήθηκε να μου έκδωσει εισητηριο για την ημερομηνία που συνεννοηθήκαμε και υπέγραψε ο ίδιος προαποφασιζοντας διαφορετικούς λόγους κάθε φορά. Οι άλλες εταιρείες δίνουν 6 μήνες τουλάχιστον ανοιχτή ημερομηνία πας έγκαιρα και ζητήσεις μη χρήση
Μακριά παιδιά....
Όταν ειμουν Κωνσταντινούπολη ακύρωσαν το μεσημεριανό δρομολόγιο και με στείλανε σε βραδινή ώρα.
Δεν έχω καθόλου καλή γνώμη για την εταιρεία. Όταν ταξίδευα επίσης την πρώτη φορά το λεωφορείο έδειξε να έχει πρόβλημα πάνω στην Εγνατία αφού δύο φορές το ακινητοποίησε για λίγα λεπτά ο οδηγος.
Μη αξιόπιστη εταιρεία..... Δεν έχουν μπέσα το είδα σε τρεις περιπτώσεις σε ένα μόλις ταξίδι.... Τι να το κάνω αν είναι 6€ πιο φτηνή


ΥΓ Ανοιχτή ημερομηνία αρχικά....την οριοθετω μαζί του σε συγκεκριμένη ημερομηνία σε πολύ σύντομο διάστημα πριν λήξει και στην συνέχεια το παίζει Κινέζος ο Βουλγαρος.... Μακριά....
 

Attachments

Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.632
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom