Τουρκία Τουρκία με λεωφορείο

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.431
Likes
4.415
Καλησπέρα,
διαβάζοντας κριτικές για τις γραμμές λεωφορείων Θεσσαλονίκη - Κωνσταντινούπολη, στην Google εχω φριξει. Τελικά υπαρχει καποιο λεωφοριο να ειναι εντάξει? Θελω να κλεισω αμεσα για την επόμενη εβδομάδα και εχω πελαγωσει.
Μια χαρά είναι όλα... Άμα ξέρεις τι θέλεις...
Τι λένε οι κριτικές?
 

connosp

Member
Μηνύματα
389
Likes
827
Καλησπέρα,
διαβάζοντας κριτικές για τις γραμμές λεωφορείων Θεσσαλονίκη - Κωνσταντινούπολη, στην Google εχω φριξει. Τελικά υπαρχει καποιο λεωφοριο να ειναι εντάξει? Θελω να κλεισω αμεσα για την επόμενη εβδομάδα και εχω πελαγωσει.
Arda tours ταξίδεψα πριν από 1 μήνα και από τιμή 71e με επιστροφή από Σαλονίκη.
 

lenapap7

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Μια χαρά είναι όλα... Άμα ξέρεις τι θέλεις...
Τι λένε οι κριτικές?
Εδω ο αλλος εγραφε οτι τον ξεχασαν Αλεξανδρούπολη γιατι ο οδηγός δεν ειχε ενημερωθεί οτι είχε κόσμο στην Αλεξανδρούπολη και δεν μπήκε ποτέ απο την πόλη και ξεμειναν μεσα στην νύχτα 😱. Αλλοι γραφουν για βρωμια, αλλοι για τρομερή καθυστερήση και οχι στα σύνορα που ειναι αναμενόμενη αλλα εντος Ελλάδας για να μαζέψουν τον κόσμο και να φτάσουν σε καθε πόλη...
 

gio87

Member
Μηνύματα
124
Likes
706
Ταξίδι-Όνειρο
Περού-Βολιβία-Εκουαδορ
Καλησπέρα,
διαβάζοντας κριτικές για τις γραμμές λεωφορείων Θεσσαλονίκη - Κωνσταντινούπολη, στην Google εχω φριξει. Τελικά υπαρχει καποιο λεωφοριο να ειναι εντάξει? Θελω να κλεισω αμεσα για την επόμενη εβδομάδα και εχω πελαγωσει.
15/6 Κωνσταντινούπολη - Θεσσαλονίκη με το βραδινό (22:00-07:00) με Arda Tur. Όλα καλά, μισογεμάτο (καμιά εικοσαριά άτομα, οπότε μπορούσες να απλωθείς άνετα) και σου δίνουν και χυμό, σοκολατίτσα και κρακεράκια. 40€ κλεισμένο από το OMIO.
 

KOSTASD9

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Χαιρετώ το φόρουμ.
Ανοίγω αυτό το θέμα που σίγουρα έχουν γράψει πολύ για αυτό. Σκέφτομαι να κάνω ένα ταξίδι στην Κωνσταντινούπολη με αφετηρία την Θεσσαλονίκη τις επόμενες μέρες και θα το κάνω οδικώς. Ήθελα να ρωτήσω αν έχει πάει κάποιος πρόσφατα γιατί θα ήθελα να πάω με κάποιο μέσο κατά προτίμηση λεωφορείο δεν νομίζω να υπάρχει τρένο και να ταξιδέψω βράδυ για να είμαι εκεί πρωί. Μου έχουν πει η διάρκεια είναι περίπου 9 ώρες.Αν έχει κάποιος πληροφορίες για λεωφορεία που έχει ταξιδέψει θα τον ευχαριστούσα.Στο ίντερνετ μου βγάζει πολλά διαφημιστικά και θα ήταν καλύτερο για εμένα να μου προτείνει κάποιο άτομο από εδώ που έχει πάει πρόσφατα επιλογές.Ευχαριστώ.
 
Last edited:

japetus

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.072
Διάβασε τις τελευταίες σελίδες στο θέμα εδώ: Τουρκία - Τουρκία με λεωφορείο
Αυτό το διάστημα από Θεσσαλονίκη εξυπηρετούν τρείς εταιρείες, Arda tur (βουλγαρικη), Lilian (ρουμάνικη) και Ozikizler (τουρκική).
Για επικαιροποιημένα δρομολόγια δες στο τουρκικό obilet.com
 

connosp

Member
Μηνύματα
389
Likes
827
Χαιρετώ το φόρουμ.
Ανοίγω αυτό το θέμα που σίγουρα έχουν γράψει πολύ για αυτό. Σκέφτομαι να κάνω ένα ταξίδι στην Κωνσταντινούπολη με αφετηρία την Θεσσαλονίκη τις επόμενες μέρες και θα το κάνω οδικώς. Ήθελα να ρωτήσω αν έχει πάει κάποιος πρόσφατα γιατί θα ήθελα να πάω με κάποιο μέσο κατά προτίμηση λεωφορείο δεν νομίζω να υπάρχει τρένο και να ταξιδέψω βράδυ για να είμαι εκεί πρωί. Μου έχουν πει η διάρκεια είναι περίπου 9 ώρες.Αν έχει κάποιος πληροφορίες για λεωφορεία που έχει ταξιδέψει θα τον ευχαριστούσα.Στο ίντερνετ μου βγάζει πολλά διαφημιστικά και θα ήταν καλύτερο για εμένα να μου προτείνει κάποιο άτομο από εδώ που έχει πάει πρόσφατα επιλογές.Ευχαριστώ.
Πριν ένα μήνα ταξίδεψα με Bus tickets to Europe, Germany, Munich, Berlin, Budapest, Brno, Prague, Vienna, Athens, Greece, Piraeus, Sofia, Varna, Burgas, Haskovo, Kardjali, Plovdiv με 71Ε(Α/R) έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος . Έχω ταξιδέψει και με το Crazyholidays
Λεωφορειακή γραμμή Θεσσαλονίκη - Κωνσταντινούπολη
τα προηγούμενα χρόνια αλλά είναι πιο ακριβό 110E. Και τα 2 πρακτορεία σε αφήνουν στον Otogar, Altıntepsi, Bayrampaşa από εκεί μπορείς να πας οπουδήποτε με το μετρό. Αν θες οτιδήποτε ρώτα.
 

KOSTASD9

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Διάβασε τις τελευταίες σελίδες στο θέμα εδώ: Τουρκία - Τουρκία με λεωφορείο
Αυτό το διάστημα από Θεσσαλονίκη εξυπηρετούν τρείς εταιρείες, Arda tur (βουλγαρικη), Lilian (ρουμάνικη) και Ozikizler (τουρκική).
Για επικαιροποιημένα δρομολόγια δες στο τουρκικό obilet.com
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σού.

Πριν ένα μήνα ταξίδεψα με Bus tickets to Europe, Germany, Munich, Berlin, Budapest, Brno, Prague, Vienna, Athens, Greece, Piraeus, Sofia, Varna, Burgas, Haskovo, Kardjali, Plovdiv με 71Ε(Α/R) έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος . Έχω ταξιδέψει και με το Crazyholidays
Λεωφορειακή γραμμή Θεσσαλονίκη - Κωνσταντινούπολη
τα προηγούμενα χρόνια αλλά είναι πιο ακριβό 110E. Και τα 2 πρακτορεία σε αφήνουν στον Otogar, Altıntepsi, Bayrampaşa από εκεί μπορείς να πας οπουδήποτε με το μετρό. Αν θες οτιδήποτε ρώτα.
Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου. Ξέρεις αν υπάρχει κάποια εταιρεία που να πραγματοποιεί δρομολόγια βραδινά; άκουσα από ένα φίλο ότι υπάρχει κάποιο που φεύγει 12:00 το βράδυ.
 

connosp

Member
Μηνύματα
389
Likes
827
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σού.


Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου. Ξέρεις αν υπάρχει κάποια εταιρεία που να πραγματοποιεί δρομολόγια βραδινά; άκουσα από ένα φίλο ότι υπάρχει κάποιο που φεύγει 12:00 το βράδυ.
Φυσικά μπες στο Bus tickets to Europe, Germany, Munich, Berlin, Budapest, Brno, Prague, Vienna, Athens, Greece, Piraeus, Sofia, Varna, Burgas, Haskovo, Kardjali, Plovdiv εγώ ταξίδεψα με των 00.15 φτάνει περίπου 9.00 με 10.00 υπάρχει και στο Play store. Έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος.
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
517
Likes
858
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
Έχει ταξιδέψει κανείς με την Βουλγαρική Arda είναι ανταγωνιστική στις τιμές σχέση με την άλλη εταιρεία η οποία έχει και ίντερνετ και είναι και γρήγορη ακριβής στην άφιξη αλλά θέλω κάποια αξιολόγηση
 

connosp

Member
Μηνύματα
389
Likes
827
Έχει ταξιδέψει κανείς με την Βουλγαρική Arda είναι ανταγωνιστική στις τιμές σχέση με την άλλη εταιρεία η οποία έχει και ίντερνετ και είναι και γρήγορη ακριβής στην άφιξη αλλά θέλω κάποια αξιολόγηση
Εγώ το καλοκαίρι(7/23) μια χαρά, αλλά δεν είχε ιντερνετ, τιμή σούπερ!!!!!!
 

reisender

Member
Μηνύματα
59
Likes
63
καλημέρα παιδιά! Βλέπω όλες οι ερωτήσεις αφορου΄ν γραμμές προς Κωνσταντινούπολη.

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει τρόπος να πας με λεωφορείο από Θεσσαλονίκη Σμύρνη; Υποθέτω υπάρχει η επιλογή να πας Κωνπολη και από εκεί να παρεις άλλο για Σμύρνη (όποιο να ναι στα ΚΤΕΛ;) Απευθείας γραμμή δεν υπάρχει;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.447
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom