Τουρκία Τουρκία, μια δεύτερη βοήθεια εναλλακτική?

roulagiorgos

Member
Μηνύματα
36
Likes
1
θα ήθελα να κάνω ένα ταξίδι στη τουρκία.
έχω ακούσει για την Πόλη φυσικά,την Πρίγκηπο,το Μπόντρουμ,τη Σμύρνη...
υπάρχουν άλλα μέρη που ''πρέπει'' να επισκεφτώ??
υπολογίζω 8-10 μέρες ταξίδι και δε ξέρω αν για να γνωρίσω ωραία μέρη,πόσα χιλιόμετρα πρέπει να υπολογίζω!!αν ξέρει κανείς να με διαφωτίσει
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
όπως σου έγγραψα και στο άλλο, δεν γνωρίζεις πολλά μέρη σε τόσο μικρό διάστημα.... θα χεις χρόνο να τα δεις σε άλλα ταξίδια....

Πήγαινε κάπου όμορφα και ήρεμα, απόλαυσέ το να σου μείνει...

Και μην με καταλάβεις λανθασμένα, έχω κάνει και εγώ τέτοιο λάθος σε κανά δύο ταξίδια, και να το διορθώσω ξαναπήγαινα μετά στο ίδιο μέρος και δεύτερη...τρίτη :rolleyes: φορά (νταξι, είναι και το μέρος).
 

roulagiorgos

Member
Μηνύματα
36
Likes
1
έχεις πάει τουρκία??
αν ναι τί αξίζει σίγουρα να δω??
εγώ απλά ανέφερα τα μέρη που μου λένε όσοι έχουν πάει....η διαμονή/μέρες δε με απασχολούν τόσο γτ τα δωμάτια υπάρχουν σε προσφορές...
τα χιλιόμετρα λόγω βενζίνης με απασχολούν
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
δεν έχω πάει, δεν μπορώ να σου βοηθήσω σε αυτό..αλλά η αποστάσεις είναι πολύ περισσότερες εκεί
 

harilander

Member
Μηνύματα
559
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
κοίτα, η Τουρκία είναι πολύ μεγάλη και εχει αρκετά ενδιαφέροντα μέρη να δεις.Μάλλον θέλεις να πας με αυτοκίνητο απ'οτι κατάλαβα.καλύτερα να επικεντρωθείς σε καποια συγκεκριμένη περιοχή πχ Κωνσταντινούπολη και πέριξ ή παράλια Μ.Ασίας ή Καππαδοκία ώστε να μην σε φάνε τα χιλιόμετρα και στο τέλος δεν θα δεις τίποτα. Εαν δεν ξέρεις πολλά πράγματα για αυτή την χώρα ξεκίνα πάρε ενα χάρτη ώστε να δεις τα ονόματα και τις αποστάσεις, μετά ξεκίνα να διαβάσεις καποιο οδηγό ώστε να δεις τα ενδιαφέροντα της καθε περιοχής. Ε, αν έχεις όρεξη διάβασε και κανα αλλο βιβλίο ή άρθρο σχετικό (ιστορικό, τουριστικό)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.516
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom