Αυστρία Το Πρωτο Μας Ταξιδι Στο Εξωτερικο...Τα Φωτα Σας!

Μηνύματα
5
Likes
0
Γεια σας!!ειμαι νεο μελος!θα ηθελα τη βοηθεια σας..ξερω ισως εχει ξανα γινει το ιδιο θεμα κ σορυ για αυτο..αλλα επειδη εχω 2 παιδια κ το ενα ειναι νεογεννητο ο χρονος μου ειναι πολυ περιορισμενος..
σκεφτομαστε να παμε ενα ταξιδι για 3-4 μερες με γκρουπ μιας και θα ειναι το πρωτο μας...σκεφτομαστε για Βιεννη...
καταρχην ηθελα να ρωτησω ποια περιοδος ειναι καλυτερη να το κανονισουμε;;
στις γιορτες τα πακετα ειναι ακριβοτερα απο αλλους μηνες;;μηπως θα ηταν καλυτερα περιοδος εκτος εορτων;;
προτασεις για ταξιδιωτικα γραφεια;;
κανει αρκετο κρυο εκει;;κ γενικα ειναι ακριβη πολη;;
4 μερες μηπως ειναι αρκετες;;εννοω μηπως θα ηταν καλυτερα να βρουμε ενα πακετο οπως π.χ. βουδαπεστη-βιεννη 2 κ 2 μερες;;
απο τις προαιρετικες εκδρομες που συνηθως υπαρχουν στα πακετα αυτα ειναι καλα να ακολουθησουμε;;η δεν αξιζει τον κοπο;;
συγνωμη:roll:για τις τοσες ερωτησεις κ σας ευχαριστω εκ τον προτερων για τη βοηθεια σας!;)
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Καλώς ήρθες.

Μόλις χθες συζητιόταν το συγκεκριμένο θέμα. Ρίξε μια ματιά εδώ: http://www.travelstories.gr/%E5%F5%F1%FE%F0%E7/23020-%F7%F1%E9%F3%F4%EF%F5%E3%E5%ED%ED%E1-2010-%F3%E5-%E2%EF%F5%E4%E1%F0%E5%F3%F4%E7-%E2%E9%E5%ED%ED%E7.html
ναι σίγουρα ...θα βγαλει άκρη τουλάχιστον απο το συγκεκριμένο θέμα

vikoulini ακου τι να κάνεις
ξεκινας πρωτα απο τα site των ταξιδιωτικών γραφείων και βρισκεις τι σου κανει στα γουστα σου και στα λεφτά σου
και μετα ζητας απο εμας να σου δωσουμε πιο ''ειδικές'' πληροφορίες για την Βιέννη ;)

Δεν νομίζω να κανετε την σκεψη να πατε με κανα νεογέννητο χειμώνα καιρό στην Βιέννη ????

Καλό tour operator γραφείο για Βιέννη ειναι αυτό

::INTERAVIATION TOUR OPERATORS::
 
Μηνύματα
5
Likes
0
σε ευχαριστω πολυ!!οχι εννοειτε οτι θα παμε μονη μας εγω κ ο αντρας μου!!:Dεχω ψιλοφρικαρει μεσα στο σπιτι για αυτο!!ελπιζω να τα καταφερουμε!!
site των ταξιδιωτικών γραφείων;;;
 
Μηνύματα
5
Likes
0
να ρωτησω καταρχην εχω ακουσει οτι οι λιμνες Σαλτσμπουργκ ειναι πολυ ωραια και για Δουναβη;;Μου προτεινετε να βρω ενα πακετο που να περιεχει κ αυτες τις εκδρομες;;η δεν αξιζει;;
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
να ρωτησω καταρχην εχω ακουσει οτι οι λιμνες Σαλτσμπουργκ ειναι πολυ ωραια και για Δουναβη;;Μου προτεινετε να βρω ενα πακετο που να περιεχει κ αυτες τις εκδρομες;;η δεν αξιζει;;
Καταρχήν το Σαλσμπουργκ ειναι πόλη και οχι λίμνη
Αλπικές Λίμνες φυσικά και υπάρχουν και ειναι σε παρακαμψη διαδρομής απο την Βιέννη προς Σαλσμπουργκ
Η διαδρομή ειναι περίπου 3 ωρες με ιχ ( 300χλμ αν θυμαμαι καλά ).

Συμβουλή για γραφεία ταξιδιωτικά : αυριο Κυριακή θα παρεις την Καθημερινή ,εχει το ενθετο ΤΑΞΙΔΙΑ .
Ολα σχεδόν τα ταξιδιωτικά γραφεια εχουν καταχωρήσεις για ταξίδια και εκδρομές ομαδικές .
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Λίμνες Σάλτσμπουργκ συνήθως ονομάζουν την περιοχή Salzburger Seenland που περιλαμβάνει τις λίμνες Wallersee, Mattsee, Grabensee και Obertrumer See.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Δες και Salzburg και Λίμνες αν και θεωρω 100% οτι ή καλύτερη εποχή για την Αυστριακή Υπαιθρο ειναι καλοκαίρι !!!






 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Δες και Salzburg και Λίμνες αν και θεωρω 100% οτι ή καλύτερη εποχή για την Αυστριακή Υπαιθρο ειναι καλοκαίρι !!!

Κι ο taver (αν δεν κάνω λάθος) προτείνει επίσκεψη στην ύπαιθρο της Αυστρίας το καλοκαίρι. Η Βιέννη ενδεικνυται για χειμώνα?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.210
Μηνύματα
883.805
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom