Κούβα Το ταξίδι με τη ninia, με φτερά, πούπουλα, σαντερία, casas και salsa.

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
φυσικά και θα με χάλαγε, προτιμώ τον λεωφοριατζή:bleh:
Κόλαση Ιωάννα μου ο νεανίας:clap: και δε ρωτάω που θα ναι το επόμενο ταξίδι σου:roll:

Ninia έχει κι άλλα τέτοια,αξιοθέατα?:haha:
Stav αυτή η ανθρωποκεντρική προσέγγιση είναι η αιτία που διαβάζω
και ξαναματαδιαβάζω την ιστορία σου με μεγάλη ευχαρίστηση.:)
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Εδώ που τα λεμε ένα δίκιο το έχεις! :clap::clap:
Πες τα ρε Μαρία ευτυχώς που έχω και εσάς γιατί κουμπάρος ότι να 'ναι μου μάζευε.

Κόλαση Ιωάννα μου ο νεανίας:clap: και δε ρωτάω που θα ναι το επόμενο ταξίδι σου:roll:

Ninia έχει κι άλλα τέτοια,αξιοθέατα?:haha:
Stav αυτή η ανθρωποκεντρική προσέγγιση είναι η αιτία που διαβάζω
και ξαναματαδιαβάζω την ιστορία σου με μεγάλη ευχαρίστηση.:)
έλα πες την αλήθεια, δεν είναι η ανθρωποκεντρική προσέγγιση, η μεγαλη σου ευχαρίστηση είναι ότι με ξεκατινιάζει ανελλιπώς
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
-amigo, είμαστε cubano chico, σα να μου έλεγε κοινώς ομάδα καμακίων της περιοχής του ποταμού, καθόσον υπάρχει και ένα ποταμόρεμα στο Camaquey.
-Προσπαθούμε να τη πέσουμε σε καμιά ξένη μήπως βγάλουμε κανά φράγκο και ίσως να παντρευτούμε και να τη κάνουμε από δώ. Α, να και ο αρχηγός της ομάδας.

- Εεεε amigo φωνάζει ο Luiz μέσα από μια σακαράκα του 60, έτοιμη να διαλυθεί. Να γράψεις ότι υπάρχει και αυτοκίνητο.

-Amigo, γράψε ότι διαθέτουμε και μουσική στο μηχάνημα. Ο διπλανός του σηκώνει ένα κασετόφωνο της κακιάς ώρας, ακουγόταν κάτι σαν το
«Siempre te estas yendo y no te vas– Όλο φεύγεις και πάντα είσαι εδώ».
Γι αυτό σε αγαπάμε βρε Κούβα, γι αυτές τις μικρές στιγμές, τις αισθήσεις, τα συναισθήματα, τις σκέψεις που μόνο όταν κάποιος σε συναντήσει τα βιώνει.

Ώστε αυτό εννοούσες όταν μου έλεγες πως έχεις τηλ και διευθύνσεις προς φιλοξενία! Κατευθείαν στο στόμα του λύκου δηλαδή! Σ' ευχαριστώ STAV να σαι καλά!! :haha:

Μήπως κράτησες το τηλ κι αυτουνού?
ai868.photobucket.com_albums_ab250_stav2_C100199_1.jpg


Πρόσωπο δεν φαίνεται αλλά καλά το πάει νομίζω... :bleh:


Ιωάννα, είναι δυνατόν να αφήσεις κουμπάρο, Ninia, ΚΟΥΒΑ (!) και να πας Πορτογαλία? Είχες δυνατή κοριτσοπαρέα βέβαια, αλλά ξέρω γω?

STAV να με συμπαθάς για την επόμενη μουσική επιλογή, αλλά είμαστε πολλές οι αναγνώστριες (τι να κάνω) και μιας και μιλάμε για boys at Cuba ιδού:
(αφιερωμένο στα όρια της μικρής Νεφέλης..)


 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Ιωάννα, είναι δυνατόν να αφήσεις κουμπάρο, Ninia, ΚΟΥΒΑ (!) και να πας Πορτογαλία? Είχες δυνατή κοριτσοπαρέα βέβαια, αλλά ξέρω γω?


ερωταπαντάς:p
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Το συνηθίζω αυτό! (πως λένε μιλάω μόνη μου ένα πράμα.. all the time :rolleyes:)

Και για να σοβαρευτούμε (αααα καλο χαχαχα) μία υπέροχη εκτέλεση από έναν αοιδό στους δρόμους της Κούβας και συγκεκριμένα στο Camaquey, την πόλη που διαδραματίζεται το σημερινό cuban καμάκι στην αγαπημένη (μου και άλλων) ιστορία του STAV. Το είχε ποστάρει η Go2dbeach στο Musica Latina αλλά είναι τόσο ωραίο που είναι κρίμα να μην ακουστεί κι εδώ...


 
Last edited by a moderator:

harilander

Member
Μηνύματα
559
Likes
462
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
φυσικά και θα με χάλαγε, προτιμώ τον λεωφοριατζή:bleh:
νομίζω πήγε να σε ρίξει ο κουμπάρος και να σου πασάρει τον κατιμά:haha:

αν και το θέμα εχει πολλές γυναίκες φανατικές αναγνώστριες ,δεν λέω ωραία παιδια οι Κουβανοί αλλά πες μας ρε Σταυρο τίποτα και για τις Κουβανές!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.153
Likes
14.451
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
zmaria απορώ ... α) διότι οι συγκεκριμένοι για να φωτογραφίζονται φιληδόνως μάλλον μοντέλα είναι κάτι που δικαιολογεί τους κοιλιακούς. Ωραίους πάντως δεν τους λες, είναι και μισοριξιές. :D
β) για να ανοίξουν κι εκεί τα ταχυφαγεία και θα σου πω πως πάνε περίπατο οι κοιλιακοί :D
μήπως είμαι πράσινος από κακία;
πάντως μερικά μέρη τα συνοδεύει ένας μύθος
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
6.678
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
μπραβο που φροντιζει τη νονά το βαφτιστηρι !!

το βιντεακι με τα κουβανοπαιδα λιγο gay μου κανει αλλά οι κοιλιακοι μαι χαρά .

Στη Κουβα απειροι νεαροι εχουν παρομοια σωματα , ειναι το αφρικανικο γονιδιο συν οτι δεν εχουν δουλεια να κανουν και γυμναζονται ολη την ωρα ..
παντως μυθος δεν ειναι , υπαρχουν πολλοι ωραιοι Κουβανοί και Κουβανες
 

STAV

Member
Μηνύματα
235
Likes
907
Επόμενο Ταξίδι
ΜΟΓΓΟΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Δ.ΑΦΡΙΚΗ
νομίζω πήγε να σε ρίξει ο κουμπάρος και να σου πασάρει τον κατιμά:haha:

αν και το θέμα εχει πολλές γυναίκες φανατικές αναγνώστριες ,δεν λέω ωραία παιδια οι Κουβανοί αλλά πες μας ρε Σταυρο τίποτα και για τις Κουβανές!
ρίχνω τους κατιμάδες :shock:τώρα γιατί το καλό το φυλάμε αργότερα.:clap:

θέμα κουβανές.... αα είσαι ανυπόμονος. Το πρόβλημα είναι ότι είναι ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ :haha::haha:οι φωτος και προσπαθώ να τις ρετουσάρω
λίγη υπομονή:bleh::bleh:
 

STAV

Member
Μηνύματα
235
Likes
907
Επόμενο Ταξίδι
ΜΟΓΓΟΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Δ.ΑΦΡΙΚΗ
Μόνο αυτό πες μου κουμπάρε για να μπορέσω να κοιμηθώ ήσυχη. Όταν η μικρή στο τηλέφωνο μου έλεγε "Νονά μου πότε θα έρθεις σου έχω φέρει δώρο από την Κούβα" δεν εννοούσε τον Louiz ε; Πες μου ότι μου φέρατε μαγνητάκι για το ψυγείο, τασάκι που γράφει Κούβα, ανοιχτήρι για μπύρες με φώτο την Αβάνα, άντε και κανένα cd με μουσική. Πες μου πως δεν μου έφερε τον Κουβανό πεσκέσι. Γιατί ικανή την έχω. Είναι και πεισματάρα το μανάρι μου.
Λυπάμαι μαγνητάκι γιοκ
τασάκι γιοκ
ανοιχτήρι γιοκ
cd γιοκ
Luiz γιοκ, τον πήρε άλλη με π.μ.:haha::haha:

Τι θα κάνω με σένα τώρα, :roll::roll:υπομονή στην επόμενη πόλη:clap::clap:
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
zmaria απορώ ... α) διότι οι συγκεκριμένοι για να φωτογραφίζονται φιληδόνως μάλλον μοντέλα είναι κάτι που δικαιολογεί τους κοιλιακούς. Ωραίους πάντως δεν τους λες, είναι και μισοριξιές. :D
β) για να ανοίξουν κι εκεί τα ταχυφαγεία και θα σου πω πως πάνε περίπατο οι κοιλιακοί :D
μήπως είμαι πράσινος από κακία;
πάντως μερικά μέρη τα συνοδεύει ένας μύθος
Ωραίοι είναι γουρουνάκι μου, αντικειμενικά. Υποκειμενικά όχι και τόσο, για μένα τουλάχιστον. Οι κοιλιακοί τους όμως.. Τα σπάνε λίγο.. Αν και τα καλύτερα σώματα δεν χρειάζονται τόσο υπερβολή.. Θα βγαίνεις μαζί τους και θα ντρέπεσαι να αγγίξεις έστω μια τηγανιτή πατάτα... Να μου λείπει!

Κική ναι γκείζουν λίγο, οι πολλές οικειότητες θα μπορούσαν να λείπουν..

Όσοι έχουν πάει πάντως λένε ότι είναι πολύ όμορφος λαός. Φίλος μου είπε πως υπάρχουν γυναίκες με τον εκρηκτικό συνδυασμό σκούρου δέρματος με γκριζογάλανα μάτια..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.266
Μηνύματα
885.751
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom