Το τελευταίο ταξίδι της Άννυς

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ονειρεμένο Ταξίδι
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Δεν "έμπαινα" τακτικά στο φόρουμ τις τελευταιες μέρες.
Μπήκα σήμερα, έκανα μια γρήγορη περιήγηση, η διάθεση μου ήταν ήδη κακή (εξαιτίας άλλου αιφνίδιου θανάτου).
Είδα κάποια στιγμή και τον τίτλο απ αυτό το θέμα. Ένοιωσα ένα τσίμπημα-κακό προαίσθημα- αλλά προσπάθησα να το "διασκεδάσω" (αποδιώξω).
Είδα και ποιος ανεβάζει το θέμα, σύζυξ.
Ρε τι τίτλους σκέφτονται οι καινούργιοι θέλοντας να τραβήξουν την προσοχή.
Το προσπέρασα.
Επανήλθα αργότερα γιατι ειδα οτι έχει πολλές απαντήσεις, άρα θα ναι ενδιαφέρουσα ιστορία....
Και....έμεινα....
Συλλυπητήρια Χρήστο. Κι αν νοιώθεις την ανάγκη να επικοινωνήσεις μέσω του φόρουμ, κάντο αδίστακτα.
Υπάρχει πολλή αγάπη και διάθεση για συμπαράσταση εδώ μέσα.
Δεν είμαι μελό..
Έχω προσωπική ( ευτυχώς ή δυστυχώς) άποψη.
Το χω βιώσει (και το ζω ακόμη ) εδώ και τέσσερα χρόνια.

ΥΓκαι συγγνώμη για ττην προσωπική αναφορά:
Η δικιά μου σύζυξ, δεν μπαίνει στο φόρουμ.......
 

Σύζυξ

Member
Μηνύματα
16
Likes
169
Υπάρχει πολλή αγάπη και διάθεση για συμπαράσταση εδώ μέσα.

Φίλε vagantos, προφανώς από αυτό που βιώνεις εδώ και τέσσερα χρόνια θα έχεις πολλές ευχάριστες και δυσάρεστες εκπλήξεις από τον τρόπο που αντέδρασαν στην τραγωδία σου οι άνθρωποι που ήταν κοντά σου. Η συμπαράσταση των μελών του forum, είναι για μένα συγκλονιστική. Τα τρυφερά σας λόγια και οι υπέροχες μελωδίες που ανεβάσατε είναι η καλύτερη απόδειξη ότι το travel stories είναι κάτι πολύ παραπάνω από ένα ταξιδιωτικό forum.
Θα προσπαθήσω, αν βρω το κουράγιο, να έρθω στην επόμενη συνάντηση, όποτε γίνει, για να σας γνωρίσω και να σας ευχαριστήσω προσωπικά. Ήδη είχα γνωρίσει κάποιους στις τελευταίες συναντήσεις και πολλά μέλη μου είναι γνώριμα από τις διηγήσεις της Άννυς.
Προσπαθώ κι εγώ να μην το κάνω μελό, είναι κι αυτός ένας λόγος που δεν απαντώ στον καθένα σας ξεχωριστά αλλά κάθε φορά που διαβάζω και ξαναδιαβάζω τα posts σας, με πιάνουν τα κλάματα.
Δεν ξέρω τι ευχή μπορώ να σου δώσω σχετικά με τη δική σου περιπέτεια εκτός από κουράγιο...
Σας ευχαριστώ όλους από καρδιάς.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Εγώ κι αν ζώ στον κόσμο μου... Δεν είδα ποιός άνοιξε το θέμα, παρά μόνο τον τίτλο και λέω ''η Άννυ έγραψε ιστορία, θα την διαβάσω αργότερα''. Και βλέπω σε άλλο θέμα κάτι που με έβαλε σε υποψίες... Δυστυχώς επιβεβαιώθηκα. Πιστεύω η ζωή να της προσέφερε όσα περισσότερα γινόταν στο χρόνο αυτό! Τέτοιες ώρες, πιστεύω πως η καλύτερη ευχή είναι να είσαι καλά να τη θυμάσαι. Δεν ξέρω τι άλλο...
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Έχω καιρό να μπω στο forum. Με χτύπησε κεραυνός.
Δεν έχω λόγια για αυτήν την τραγωδία. Κουράγιο στους αγαπημένους της...

 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Θερμά συλλυπητήρια και κουράγιο Χρήστο....Καλό σου ταξίδι αγαπητή Άννυ....
 

irsak

Member
Μηνύματα
23
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη
Συλλυπητήρια..μακάρι να έζησε τα περισσότερα απο όσα επιθυμούσε η ψυχή της
 

Krazykat

Member
Μηνύματα
268
Likes
543
Κι από μένα θερμά συλλυπητήρια - και η ευχή στο "σύζυξ" να είναι καλά και να θυμαται όλα τα ωραία που έζησε μαζί της.

Από τα μέλη που περίμενα πώς και πώς να γνωρίσω με το καλό από Σεπτέμβρη, που επιστρέφω μετά από πολλά χρόνια στην Ελλάδα. Και να την ευχαριστήσω και προσωπικά που όταν ζήτησα γνώμες για τα διαδικαστικά της επιστροφής, ήταν η πρώτη που έσπευσε να με βοηθήσει. Όπως και τόσες άλλες φορές... Σπάνια, σπανιότατη προσήνεια που έλαμπε ακόμη και στο γραπτό της λόγο.

Καλό σου ταξίδι.

(Τελικά, όπως φαίνεται κι από άλλα μηνύματα, όλοι παλεύουμε με τις απώλειες και τις αγωνίες μας. Με το αναπόφευκτο, το επικείμενο, την άβυσσο και το μετά. Είναι όμως τα ταξίδια και ο έρωτας ένα κλείσιμο ματιού στην αθανασία. Τυχεροί που τα ζήσατε μαζί.)
 

Fairydust

Member
Μηνύματα
176
Likes
77
Επόμενο Ταξίδι
Ιρλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Τα θερμά μου συλληπητηρια.
Παρ'ολο που δεν μπαίνω συχνά στο forum η Anny ήταν εξαιρετική συμφορουμιτισσα. Η ιστορία της για την Γερμανία ήταν η έμπνευση για το προηγούμενο ταξίδι μου στο.... Μπυρόλο όπως το χαρακτήριζε.. Καλή διαμονή στον παράδεισο..
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
ελλειπα καιρο...
τομαθα πρόσφατα
αννυ γλυκεια μου πονάω πολυ!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.624
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom