Γερμανία Τρένα στη Γερμανία

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.912
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Καλησπέρα και καλή χρονιά.
Ξέρει κανείς αν άρχισε να ισχύει το μηνιαίο εισιτήριο των 49,99 ευρώ στη Γερμανία;
 

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
815
Likes
10.292
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία
Καλησπέρα και καλή χρονιά.
Ξέρει κανείς αν άρχισε να ισχύει το μηνιαίο εισιτήριο των 49,99 ευρώ στη Γερμανία;
Καλή χρονιά και σε σένα.
Οχι,δεν ξεκίνησε.Από 1 Απριλίου λένε αλλά τίποτα επίσημο μέχρι τώρα.
 

tsampi90

Member
Μηνύματα
331
Likes
1.749
Τρένο ή flix bus από Βερολίνο για Δρέσδη; Έχω κοιτάξει κ τις δύο επιλογές,οίκονομικα δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά. Η βασική μου απορία είναι αν βολεύει να πάρουμε τρένο από το αεροδρόμιο του Βερολίνου απευθείας για Δρέσδη ή το flix bus που- από την ιστορία του @psilos3 κατάλαβα πως έχει στάση ακριβώς έξω απ' το αεροδρόμιο;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Τρένο ή flix bus από Βερολίνο για Δρέσδη; Έχω κοιτάξει κ τις δύο επιλογές,οίκονομικα δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά. Η βασική μου απορία είναι αν βολεύει να πάρουμε τρένο από το αεροδρόμιο του Βερολίνου απευθείας για Δρέσδη ή το flix bus που- από την ιστορία του @psilos3 κατάλαβα πως έχει στάση ακριβώς έξω απ' το αεροδρόμιο;
Όντως δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά. Εγώ πήγα με το flixbus μιας και βόλευε απίστευτα καθώς η στάση είναι όντως λίγα μέτρα από την πύλη του κτηρίου του αεροδρομίου και θέλαμε να φύγουμε απευθείας για Δρέσδη. Στο γυρισμό που η απαίτηση ήταν να βρεθούμε στο κέντρο του Βερολίνου χρησιμοποιήσαμε το τρένο. Ούτε σε χρόνο έχουν διαφορά, είναι πάνω κάτω κοντά στις δύο. Ο,τι σ' εξυπηρετεί.
 

tsampi90

Member
Μηνύματα
331
Likes
1.749
Όντως δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά. Εγώ πήγα με το flixbus μιας και βόλευε απίστευτα καθώς η στάση είναι όντως λίγα μέτρα από την πύλη του κτηρίου του αεροδρομίου και θέλαμε να φύγουμε απευθείας για Δρέσδη. Στο γυρισμό που η απαίτηση ήταν να βρεθούμε στο κέντρο του Βερολίνου χρησιμοποιήσαμε το τρένο. Ούτε σε χρόνο έχουν διαφορά, είναι πάνω κάτω κοντά στις δύο. Ο,τι σ' εξυπηρετεί.
Και εμείς αυτό το πλάνο έχουμε,να φύγουμε απευθεια για Δρέσδη. Είδα όμως ότι έχει απευθείας τρένο από αεροδρόμιο για Δρέσδη. Σκέφτομαι να βγάλουμε τα εισιτήρια last minute θεωρείς ότι θα υπάρχει θέμα με αυτό; Ευχαριστώ για τον χρόνο σου!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Σκέφτομαι να βγάλουμε τα εισιτήρια last minute θεωρείς ότι θα υπάρχει θέμα με αυτό; Ευχαριστώ για τον χρόνο σου!
Αν δεν αλλάζει κάτι στην τιμή συμφωνώ, είναι προτιμότερο, ότι φεύγει πιο σύντομα, τρένο ή λεωφορείο. Δε θα χεις και το άγχος μη χαθούν τα εισιτήρια αν προκύψει μια καθυστέρηση.
 

rivarisan

Member
Μηνύματα
19
Likes
5
Καλημέρα
Περίπου πόσο νωρίτερα μπορεί κανείς να κλείσει εισητήρια τραίνου? Θέλουμε για τη περίοδο των χριστουγέννων
 

vangelis69

Member
Μηνύματα
155
Likes
193
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή - Παταγονία
Καλημέρα
Περίπου πόσο νωρίτερα μπορεί κανείς να κλείσει εισητήρια τραίνου? Θέλουμε για τη περίοδο των χριστουγέννων
Μπες στο site της DB και όποτε σου δώσει την ευκαιρία τα κλείνεις . Ψάξε, μελέτησε και βρες προσφορές. Επίσης υπάρχουν και άλλες εταιρείες.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.394
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom