Τρέξτε να προλάβετε!!!

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Ήταν και Αβάνα με την οικογένεια πριν λίγες μέρες... Λέτε να κάνει κανά Αβάνα-Αθήνα να μας κουφάνει ο Θόδωρας; (not in our wettest dreams)
αυτος ο Θοδωρας αρχιζει και με εξιταρει ! Φωτο εχουμε ;

αβανα - αθηνα Χορχε ? ο πεινασμενος στον υπνο του καρβελια ονειρευεται .....
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Εγώ πάλι πάντα είχα άλλη απορία.Όποιος ξέρει απαντάει.
Τον Michael O'Leary γιατί τον λέτε λίγδη?Τι δηλώνει αυτό το παρατσούκλι?Ετσι τον αποκαλούν παγκομίως ή είναι ανακάλυψη του traveller και το έμαθαν όλοι?
Η απορία είναι πραγματική.
Δεν μας αρκεί...θέλουμε και φάτσα!
οντως αυτος ο κυριος μαικλ δεν πλενεται ?
 

livoe

Member
Μηνύματα
30
Likes
124
καλά ολα αυτα , ο λιγδης καταλαβα ποιος ειναι , αλλά ο κυρ Θοδωρας ποιά εταιρεια εχει ;
Δεν κανω πλάκα οντως δεν ξερω , και ποιος ειναι ο Θοδωρας ;
Και γω ΚΙΚΙ δεν κατάλαβα, αν τελικά το πρόβλημα είναι οι low cost πτήσεις (ο καθένας δικαιούται να ταξιδεύει με ότι έχει και μπορεί-οι διακοπές δεν είναι πάντα πολυτέλεια είναι και ανάγκη πολλές φορές για όλους μας), η φορολογία (ο καθένας έχει δικαίωμα -και υποχρέωση- να σιχτιρίζει για την ψήφο του ), ή μηπως η αιώνια κόντρα βορείων-νοτίων (σουβλάκι ή καλαμάκι? τυρόπιτα ή μπουγάτσα με τυρί?)
Παιδιά, πάρτε το λιγο χαλλαρά!!!
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εγώ πάλι πάντα είχα άλλη απορία.Όποιος ξέρει απαντάει.
Τον Michael O'Leary γιατί τον λέτε λίγδη?Τι δηλώνει αυτό το παρατσούκλι?Ετσι τον αποκαλούν παγκομίως ή είναι ανακάλυψη του traveller και το έμαθαν όλοι?
Η απορία είναι πραγματική.
Δεν μας αρκεί...θέλουμε και φάτσα!
ορίστε.. μην ρωτήσετε ποιος είναι..
 

Attachments

CaveTravel

Member
Μηνύματα
102
Likes
44
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περου-Χιλη
Αν ξοδεύονται χρήματα στο δήμο Θεσσαλονίκης για να πηγαινοέρχονται με φτηνά εισιτήρια οι Βορειοελλαδίτες στη Χιρόνα και στο Μπέργκαμο και στο Σαρλερουά και στο Χαν μέσω επιδοτήσεων σε ξένες αεροπορικές αφορά όλους τους Έλληνες φορολογούμενους. .
Εσύ τώρα αυτό κατάλαβες?Άστο,μην το κουράζεις άλλο.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.791
Mπα το γλυκό τώρα μόλις αρχίζει να δένει που μπαίνουν οι προστάτες των αδικημένων και γράφουν...

Ενδιαφέρουσα άποψη... όσοι δεν είστε από την Βόρεια Ελλάδα δεν δικαιούστε δια να ομιλείτε για τον λαοπρόβλητο Μπουτάρη και τις λοιπές επιδοτήσεις... να δεις ποιόν μου θυμίζει ποιόν μου θυμίσει... εκείνον τον Μένιο τον θυμάται κανείς άραγε?
3 πουλακια κάθονταν και πλέκανε πουλόβερ.
Ξέχασα,έχεις αποκλειστικότητα στην προστασία των αδικημένων.
Nομίζω τα χρήματα είναι κι απ' τα δικά μου γιατί οι περιφέρειες και οι νομαρχίες και οι δήμοι επιχορηγούνται απ' το ελληνικό κράτος το οποίο εισπράττει φόρους και από μένα. Αν ξοδεύονται χρήματα στο δήμο Θεσσαλονίκης για να πηγαινοέρχονται με φτηνά εισιτήρια οι Βορειοελλαδίτες στη Χιρόνα και στο Μπέργκαμο και στο Σαρλερουά και στο Χαν μέσω επιδοτήσεων σε ξένες αεροπορικές αφορά όλους τους Έλληνες φορολογούμενους. To κρατικό ταμείο δεν είναι αποκλειστικό ταμείο κανενός δήμου.
Οχι δεν είναι απ'τα δικά σου.Ούτε είναι παράνομα.Έχεις αντίθετη άποψη;
 
Μηνύματα
76
Likes
67
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α-ΚΑΝΑΔΑΣ
Προφανώς έχεις μπερδέψει την βούρτσα με το σφουγγαρόπανο... η όλη μου παρέμβαση αφορούσε την Αθήνα και μόνο αυτή... με την Θεσσαλονίκη δεν ασχολούμαι γιατί δεν με ενδιαφέρει... ζω στην Αθήνα... τα χωρατά λοιπόν για υπαλλήλους του Θόδωρα και τις γραφικότητες να τις κάνεις στην γυναίκα σου και όχι σε μένα...
ΑΠΑΝΤΗΣΗ :.......Προφανώς έχεις μπερδέψει την βούρτσα με το σφουγγαρόπανο... η όλη μου παρέμβαση αφορούσε την ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ και μόνο αυτή... με την ΑΘΗΝΑ δεν ασχολούμαι γιατί δεν με ενδιαφέρει... ζω στην ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ..... τα χωρατά λοιπόν για τον ΛΙΓΔΗ και τις γραφικότητες να τις κάνεις στην γυναίκα σου και όχι σε μένα...


Εσύ δηλαδή ποιος λες να τις δίνει τις επιχορηγήσεις ο φούφουτος? Εκτός κι αν νομίζεις πως τα λεφτά των τοπικών αυτοδιοίκησεων δεν βγαίνουν από την τσέπη μας...
Εεεεεελα ρε !!!!!!.......ΤΙ είπες τώρα !!!!!!......πω πω πω !......βρε τι πονόψυχο παιδί που είσαι !!!
Με την λογική ΣΟΥ λοιπόν ......και τα τσάμπα εισητήρια που σου δίνει ο Κυρ Θόδωρας για να τον διαφημίζεις λεφτά των συμπολιτών μας είναι που τα παίρνει από αυτούς για να τα δίνει σε εσένα....
Καλά είπε πιο πάνω ένας φίλος.......γελάει και το πληκτρολόγιο με αυτά που γράφεις.....


Ψιτ ψιτ ξεκόλλα... τα ξανάπαμε... αν δεν στο έχουν πει, για Αθήνα μιλάμε όχι για Θεσσαλονίκη... δεκάρα δεν με νοιάζει όσο κάνουν τα εισιτήρια με τον Λίγδη ή τον Θόδωρα από SKG... εγώ μένω στην Αθήνα... ο Θόδωρας έχει πτήσεις από Αθήνα για Ρώμη με 130€ και ο Λίγδης δεν πετάει από Αθήνα...
ΑΠΑΝΤΗΣΗ :....Ψιτ ψιτ ξεκόλλα... τα ξανάπαμε... αν δεν στο έχουν πει, για ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ μιλάμε όχι για ΑΘΗΝΑ... δεκάρα δεν με νοιάζει όσο κάνουν τα εισιτήρια με τον Λίγδη ή τον Θόδωρα από ATH... εγώ μένω στην ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ... ο Θόδωρας έχει πτήσεις από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ για Ρώμη με 200 και 250 € και ο ΛΙΓΔΗΣ με 50..................................ΑΑΑΑΑΝΤΕ ΓΕΙΑΑΑΑΑ..................................................................................Να αλλάξεις πόλη......χαχαχαχα........Ελα-μην στεναχωριέσαι......κάπως θα σε βολέψει ο κυρ Θόδωρας και από εδώ.
.......................................................................................................................................................................

Αδικως κόπος !!!......τσάμπα εισητήρια παίρνεις !!!!......όσο και να προσπαθείς να πείσεις τον κόσμο να μην πετάει με την Ryanair και να προτιμά τον Θεόδωρο........τόσο το νούμερο των επιβατών της Ryanair θα αυξάνετε....
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
M αεροπλάνα ( Α3 , Ryan)
και βαπόρια (Samion)
και με τους φίλους τους παλιούς (Traveller)
τριγυρνάμε στα σκοτάδια.....
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
ΑΠΑΝΤΗΣΗ :.......Προφανώς έχεις μπερδέψει την βούρτσα με το σφουγγαρόπανο... η όλη μου παρέμβαση αφορούσε την ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ και μόνο αυτή... με την ΑΘΗΝΑ δεν ασχολούμαι γιατί δεν με ενδιαφέρει... ζω στην ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ..... τα χωρατά λοιπόν για τον ΛΙΓΔΗ και τις γραφικότητες να τις κάνεις στην γυναίκα σου και όχι σε μένα...
Μα δεν είμαι παντρεμένος καρντιά μου... για το ζουμί παίρνεις αναλυτική απάντηση πιο κάτω...

Με την λογική ΣΟΥ λοιπόν ......και τα τσάμπα εισητήρια που σου δίνει ο Κυρ Θόδωρας για να τον διαφημίζεις λεφτά των συμπολιτών μας είναι που τα παίρνει από αυτούς για να τα δίνει σε εσένα.....
Πάλι μπέρδεψες την βούρτσα με το σφουγγαρόπανο... τα τσάμπα εισιτήρια που δίνει ο Θόδωρας για να τον διαφημίζουμε εγώ, ο North και ο Samion, μας τα δίνει από την τσέπη του και όχι από τις επιχορηγήσεις που κονομάει από την Τοπική Αυτοδιοίκηση...

ΑΠΑΝΤΗΣΗ :....Ψιτ ψιτ ξεκόλλα... τα ξανάπαμε... αν δεν στο έχουν πει, για ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ μιλάμε όχι για ΑΘΗΝΑ... δεκάρα δεν με νοιάζει όσο κάνουν τα εισιτήρια με τον Λίγδη ή τον Θόδωρα από ATH... εγώ μένω στην ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ... ο Θόδωρας έχει πτήσεις από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ για Ρώμη με 200 και 250 € και ο ΛΙΓΔΗΣ με 50..................................ΑΑΑΑΑΝΤΕ ΓΕΙΑΑΑΑΑ..................................................................................Να αλλάξεις πόλη......χαχαχαχα........Ελα-μην στεναχωριέσαι......κάπως θα σε βολέψει ο κυρ Θόδωρας και από εδώ.
Καλά όλα αυτά αλλά στο ξαναλέω, γιατί προφανώς δεν είσαι και τέρας ευφυίας, η κουβέντα γίνεται για τις νέες πτήσεις του Λίγδη από την ΑΘΗΝΑ και τις τιμές τους και όχι για το αν κάποιος πρέπει να αγοράσει, αν βρει σε ημερομηνίες που τον βολεύουν, εισιτήρια με 10€ για Μιλάνο ή Λονδίνο... η απάντηση σε αυτό είναι προφανής και δεν χρειάζεται να είναι κάποιος ιδιαίτερα έξυπνος για να την απαντήσει ... εσύ όμως δεν έχεις πάρει μυρουδιά γιατί μιλάμε και λες τα δικά σου για την Θεσ/κη... για την Θεσ/κη και τα νησιά καρντιά μου τα ξέρουμε χρόνια τώρα και τα έχουμε κουβεντιάσει άπειρες φορές... είπαμε, ο Λίγδης τσεπώνει επιχορηγήσεις και δίνει τσάμπα εισιτήρια, τώρα ξύπνησες εσύ? Στην Αθήνα όμως που επιχορηγήσεις δεν υπάρχουν, όπως και στην Κεφαλλονιά ή τον Άραξο, ο Λιγδάκος πουλάει στο Θεό... τα ρέστα τώρα περί αλλαγής πόλης τι τα θέλεις... μεγάλος άνθρωπος είσαι υποθέτω, όχι χαχόλος της θύρας 4...

Αδικως κόπος !!!......τσάμπα εισητήρια παίρνεις !!!!......όσο και να προσπαθείς να πείσεις τον κόσμο να μην πετάει με την Ryanair και να προτιμά τον Θεόδωρο........τόσο το νούμερο των επιβατών της Ryanair θα αυξάνετε....
Θεϊκή λογική... να δεις ποιόν μου θυμίζει, ποιόν μου θυμίζει... α ναι βρε συ και ο Κασιδιάρης τα ίδια λέει... όσο κτυπάτε την Χ.Α τόσο ανεβαίνουν τα ποσοστά της... εύγε συναγωνιστή...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom