Τρίτος Φωτογραφικός Διαγωνισμός TravelStories

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Λοιπον συγχαρητηρια και από μενα στο νικητη, και βεβαια σε ολους τους συμμετεχοντες. Ψηφισα τη φωτο από την Ιρλανδια του antonis, δεν ειχα ξαναδει ποτε ένα τετοιο αξιοθεατο και μου μπηκε στο ματι αμεσως. Ημουν μαλιστα σχεδον σιγουρη ότι θα βγει πρωτη γιατι σαν τοπιο ξεχωριζε από τις άλλες και θεωρησα ότι και πολλοι αλλοι θα νιωσουν αυτό που ενιωσα εγω μολις την ειδα… ηθελα να βρεθω εκει μονο μιας. Ξεχωριζαν όμως και οι δυο Βερολινεζικες φωτο του thimios και latina. Συγχαρητηρια και σε οσους οι φωτο δεν ελαβαν καμια ψηφο, η συμμετοχη και μονο λεει πολλα.
Επειδη προτεινουμε καποια θεματα για επομενο φωτογραφικο διαγωνισμο, (για να παρουν ιδεες οι διαχειριστες) εγω προτεινω φυση βασισμενη όμως στις 4 εποχες. Για παραδειγμα τωρα που είναι φθινοπωρο…. Τι άλλο από φθινοπωρινα φυλλα που τα εχω και μερακι (ο καθενας το βιολι του εδώ μεσα..). Ολο τον Οκτωβριο τα φυλλοβολα δεντρα θα ριξουν τα φυλλα τους αφου πρωτα θα εχουν παρει αυτές τις υπεροχες αποχρωσεις του χρυσοκιτρινου, χαλκοκοκκινου, πρασινοκιτρινου κλπ. κλπ. Ξαμοληθείτε λοιπον στην Ελληνικη και Ευρωπαικη φυση και τραβηξτε φωτογραφιες εχοντας σαν θεμα τα φθινοπωρινα φυλλα…. το αποτελεσμα θα σας δικαιωσει. Το ιδιο μπορουμε να κανουμε το Χειμωνα, με χιονισμενα βουνα-παγωμενες λιμνες, την Ανοιξη που η φυση οργιαζει με τοπια πνιγμενα στο χορταρι και τα λουλουδια, και το καλοκαιρι οπου τα χορταρια είναι καμενα από τον ηλιο κι εχουν αυτό το ξανθο κιτρινο χρωμα. Αρκει βεβαια να αναφερουμε σε ποιο μερος της Ελλαδας ή του εξωτερικου βρισκεται το αντιστοιχο τοπιο. Παιδια το ολο σκηνικο με τα φθινοπωρινα φυλλα κραταει ως αρχες Νοεμβριου….ας τραβηξουμε φωτογραφιες, διοργανώνοντας μινι αποδρασεις στην Ελληνικη φυση που είναι πανεμορφη τετοια εποχη και οποτε αποφασισουν οι διαχειριστες εμεις θα τις εχουμε ετοιμες.
Κατ'αρχήν συγχαρητήρια και σε σένα που με ψήφισες! :clap:χ αχαχα, σκοπός της συμμετοχής μου ήταν ακριβώς αυτός, να αφυπνήσω τους περισσότερους να μη φοβούνται να δοκιμάσουν να ταξιδέψουν σε διαφορετικούς-όχι τόσο τουριστικούς-προορισμούς, όπως η Ιρλανδία που μ'άρεσε πάρα πολύ!!! Βρέθηκε λοιπόν ο πρώτος ψηφοφόρος μου με γούστο πάντα, εκτός απο τη φίλη astral που παρ'όλο που δε με ψήφισε, έχει γούστο γιατί τρελλαίνεται για την Κάρπαθο!!! Χαχαχα...

Όσο για το θέμα σου τώρα, ναι, θα μπορούσε να είναι και αυτό, αλλά γιατί να επικεντρωθούμε στα φύλλα για παραδάγειγμα; Θα μπορούσε να είναι γενικά το Φθινόπωρο, όχι μόνο τα φύλλα. Πάντως, κάθε ιδέα εμένα μ'αρέσει...:clap:
 

Dancing Queen

Member
Μηνύματα
94
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
στα φθινοπωρινα φυλλα
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Λεγοντας φθινοπωρο δεν εννοουσα να επικεντρωθειτε μονο στα φυλλα (φυλλα θα τραβηξω εγω που τα εχω κολλημα). Οτιδηποτε άλλο σας θυμιζει φθινοπωρο, μουντος-συννεφιασμενος ουρανος, βροχη, ομιχλη, αποδημητικα πουλια που φευγουν (στο αντιστοιχο θεμα για την Ανοιξη θα τα τραβηξουμε να ερχονται). Ειχα δει σε καρτ ποσταλ το Πυργο του Αιφελ τραβηγμενο με ολιγη ομιχλη και μουντο ουρανο και ηταν τελεια.
ΜcElk ευχαριστω για την αφιερωση, μπηκε ηδη στα αγαπημενα …. Τελικα για το κολλημα του καθενος υπαρχει κι ένα αντιστοιχο τραγουδι. Συγνωμη αλλα δε γραφω με μεγαλους χαρακτηρες, δε ξερω πως εμφανιζεται σε εσας, χρησιμοποιω office 2007 κι εχω Windows Vista, σε εμενα τα βγαζει κανονικα μη σας πω τα εμφανιζει και πιο μικρα από τα δικα σας. Ισως να φταιει ότι γραφω πρωτα στο Word και κανω copy paste (την εχω παθει αρκετες φορες να γραφω κατι και τοση ωρα να εχω ηδη αποσυνδεθει, και να πρεπει να τα ξαναγραψω από την αρχη). Sorry αν σας κουραζει οπτικα αυτό, αν ξερει καποιος ας μου πει με πμ γιατι ειμαστε ηδη off topic.
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
548
Likes
1.019
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Είναι το σχετικότατο με το θέμα post "απομνημόνευση κωδικού"

...την εχω παθει αρκετες φορες να γραφω κατι και τοση ωρα να εχω ηδη αποσυνδεθει, και να πρεπει να τα ξαναγραψω από την αρχη...
:lol:Ok off topic, αλλά ο σκοπός αγιάζει τα μέσα κι επειδή το παθαίνουν κι άλλοι(....) κι επειδή για Διαγωνισμό διαβάζουν πολλοί, το λέω εδώ: να δοκιμάσεις μπαίνοντας στο site, μήπως αν επιλέξεις την 'απομνημόνευση κωδικού' σταματήσεις να το παθαίνεις! Τέλος μ' αυτό.
 

positiva

Member
Μηνύματα
130
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ...
Να προτείνω ένα θέμα κι εγώ αφου ζητήσω εκ των προτέρων συγνώμη σε περίπτωση που είτε έχει ειπωθεί είτε στους προηγούμενους διαγωνισμούς έχει τρέξει. Το θέμα που προτείνω είναι ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΖΩΩΝ...
 

renata

Member
Μηνύματα
5.545
Likes
1.960
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
Να προτείνω ένα θέμα κι εγώ αφου ζητήσω εκ των προτέρων συγνώμη σε περίπτωση που είτε έχει ειπωθεί είτε στους προηγούμενους διαγωνισμούς έχει τρέξει. Το θέμα που προτείνω είναι ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΖΩΩΝ...
τέλειο !!!
το έπαθλο θα το πάρει η φανούλα !!!:D
 

positiva

Member
Μηνύματα
130
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ...
τέλειο !!!
το έπαθλο θα το πάρει η φανούλα !!!:D
επειδή δεν γνωρίζω τη φανούλα, σε ποια κατηγορία ανήκει???? sorry φανούλα αλλά θα με φάει η περιέργεια:lol:!!!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.408
Likes
17.243
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ο διαγωνισμός ρε παιδιά θα είναι ταξιδιωτικού θέματος, τι δουλειά έχει η φωτογραφία ζώων; :)
 

positiva

Member
Μηνύματα
130
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ...
Ο διαγωνισμός ρε παιδιά θα είναι ταξιδιωτικού θέματος, τι δουλειά έχει η φωτογραφία ζώων; :)
Εν μέρει έχει...ζώα από διάφορες χώρες του κόσμου...πάω πάσο όμως...:rolleyes:
Τροποποιώντας λίγο την απάντηση μου κατόπιν.......σκέψεως....να προτείνω κάτι άλλο?......Αγορές του κόσμου?...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.408
Likes
17.243
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δε βάζουμε ζώα. Θα βγάλουν κυβέρνηση τα Λάμα του Περού :haha:

Οι αγορές του κόσμου είναι καλή ιδέα.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
εφαγα φλασια τωρα!!τι θα λεγατε για "χριστουγεννα στον κοσμο"???
ok, i know..δεν ξεκινουν ολοι να προετοιμαζονται για τα χριστουγεννα απο σεπτεμβρη, οπως κανω εγω:)roll:), αλλα ας κρατησουμε την ιδεα για νοεμβρη μερια..ε, boss???
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.331
Μηνύματα
888.148
Μέλη
38.989
Νεότερο μέλος
giota.charalampak

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom