Πολωνία Τρενα για Πολωνια - Βοηθεια ?

Πανος

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Χαιρεται ειμαι καινουριος στη παρεα σας!
Μπαινοντας κατ 'ευθειαν στο θεμα :
Εχω ταξιδεψει σε πολλες χωρες της Ευρωπης αλλα και στην Ρωσσια, αλλα παντα ηταν αεροπορικως.
Μετα απο την τελευταια πτηση μου δημιουργηθηκε προλημα στα αυτια και δεν το ρισκαρω να ξαναπεταξω. Προκειμενου να πραγματοποιησω το ταξιδι μου αυτο το καλοκαιρι στην Πολωνια ( Βαρσοβια και αλλες πολεις ) θελω να χρησιμοποησω τρενο ( ο χρονος θα ειναι μεγαλος το ξερω αλλα τι να κανω... ).
Μπηκα λοιπον στην διαδικασια να ζητησω πληροφοριες απο το 11888 απο τον ΟΣΕ αλλα αφαντοι ολοι, καποιοι μου ειπαν για το Interail και ετσι επισκεφτηκα την ιστοσελιδα. Δεν εβγαλα ακρη ειδικα στο οτι το εισητηριο που πρεπει να κλεισω πρεπει να ειναι το πολυ 90 μερες μετα.
Εστω οτι εχω κλεισει το εισητηριο απο την ιστοσελιδα τους, εχω καποιες ερωτησεις..
Απο που θα το παρω το τρενο ? απο τον σταθμο Λαρισσης ?
Πρεπει να βγαλω και απο τον Οσε εισητηριο εσωτερικου ξεχωριστο?
Ποσες στασεις κανει και ποσο χρονο για τον τελικο προορισμο, εστω Βαρσοβια.
Χρειαζεται να αλλαξω τρενο, η να παρω αλλα μεσα για να φτασω σε αλλους σταθμους για να παρω καποιο αλλο ?
ΒΟΗΘΕΙΑ! ΝΟΙΩΘΩ ΟΤΙ ΘΑ ΧΑΘΩ ΑΠΟ ΤΩΡΑΑΑ !!! ( συγνωμη για τα κεφαλαια )

Ευχαριστω εκ των προτερων!!!!
Πανος
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
για το interail δε μπορώ να σου τίποτα μιας και δε κατέχω το πράγμα.
Το πως να φτάσεις Βαρσοβία αυτό είναι το εύκολο κομμάτι για μένα :)
Θα πρέπει να φτάσεις Βουδαπέστη (το πως υπάρχει νομίζω πλήφορα δρομολογίων πχ Αθήνα - Θεσσαλονίκη, Θεσσαλονίκη - Βελιγράδι, Βελιγράδι - Βουδαπέστη και από Βουδαπέστη υπάρχει το Varsovia Express που κάνει το Βουδαπέστη - Βαρσοβία (μέσω Κρακοβίας) και κάνει 12 ώρες.

στο θέμα ταξιδιών στην Πολώνια, υπάρχουν πολλές προσφορές του στυλ 60 ζλοτυ και έχεις όλα τα τρένα το Σαββατοκύριακο δωρεάν.
επιστροφή μπορείς να έρθεις μεσώ Βιέννης και από κει Βενετία και μετά βαπόρι.

Πληροφορίες παραπάνω Centrum obs?ugi pasa?era | PKP SA


ότι άλλο θες εδώ είμαι :):D
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Θα πας από τα γραφεία στην Σινα 6,θα τους ζαλίσεις με όλες τις απορίες που σου έχουν δημιουργηθεί,ρώτησε και για την interRail καρτούλα αν σ' ενδιαφέρει και όλα καλά.:)
Δες και το παρακάτω link,για τυχαία ημερομηνία θέλεις περίπου 34-39 (!!!!) ώρες για Βαρσοβία!!Καλό κουράγιο....

http://reiseauskunft.bahn.de/bin/qu...berSortType=minDeparture&REQ0HafasScrollDir=1
 

Πανος

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Θα πας από τα γραφεία στην Σινα 6,θα τους ζαλίσεις με όλες τις απορίες που σου έχουν δημιουργηθεί,ρώτησε και για την interRail καρτούλα αν σ' ενδιαφέρει και όλα καλά.:)
Δες και το παρακάτω link,για τυχαία ημερομηνία θέλεις περίπου 34-39 (!!!!) ώρες για Βαρσοβία!!Καλό κουράγιο....

DB BAHN - TravelService - Error

Ευχαριστω Πολυ για τις πληροφοριες!
Μετα απο πολλες ημερες ψαξιματος, ερωτησεων, πριξιμου ειδα οτι με συμφερει καλυτερα να παω με Λεωφορειο.
Οταν εχω ολες τις πληροφοριες θα κανω ενα λεπτομερες αρθρο, για να μην βρεθει κανενας στην θεση μου και να πει
Ε ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ, ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ ? ( Σεφερλης ) χαχαχααχα :cool: :cool: :cool:
 

Isis19

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Geia sou Pano. Thelw thn vohtheia sou, epeidh kai egw exw a paw Polwnia apo Athhna kai akoma psaxnomai, tha thelw na mou peis tiw plhrofories pou exeis mazepsei apo tote an mporeis.
Se euxaristw ek twn proterwn.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Σύμφωνα με τους όρους χρήσης:
Τα μηνύματα πρέπει να γράφονται στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ για να είναι ευανάγνωστα. Η χρήση των greeklish απαγορεύεται στο φόρουμ.
http://www.travelstories.gr/community/help/terms
 

Isis19

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Χίλια συγγνώμη, δε διάβασα τους όρους και λάθος μου, αλλά βιαζόμουν πάρα πολύ. Σ ευχαριστώ για την ενημέρωση. Καλές Γιορτές και Καλά Χριστούγεννα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.553
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom