Τριήμερο για του Αγ.Πνεύματος...

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.051
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Από ό,τι κατάλαβα, λίγο πολύ όλοι προτείνετε Άφυτο για διαμονή και Ποσείδι και τις γύρω παραλίες από τη δυτική πλευρά του ποδιού για μπάνιο;
Πάντως και Άφυτος έχει ωραία παραλία αν και λίγο ακριβή για ορισμένους. Βάρκες αριστερά αλλά και Λιόση αν και έχει πλάκες στην αρχή. Από δυτική μεριά μόνο Σάνη, Κυψα, Σταυρονικήτα, Ποσείδι και κάποια σημεία στη Ν.Σκιωνη και κάποιες σκόρπιες.
Η ανατολική πλευρά έχει πολύ περισσότερες καλές παραλίες με κορυφαία τη Χρουσου, με όλα τα καλά και τα κακά τους.
 

Ostvarivanje

Member
Μηνύματα
242
Likes
110
Πάντως και Άφυτος έχει ωραία παραλία αν και λίγο ακριβή για ορισμένους. Βάρκες αριστερά αλλά και Λιόση αν και έχει πλάκες στην αρχή. Από δυτική μεριά μόνο Σάνη, Κυψα, Σταυρονικήτα, Ποσείδι και κάποια σημεία στη Ν.Σκιωνη και κάποιες σκόρπιες.
Η ανατολική πλευρά έχει πολύ περισσότερες καλές παραλίες με κορυφαία τη Χρουσου, με όλα τα καλά και τα κακά τους.
Λέγοντας ακριβή εννοείται ξαπλώστρες κλπ.;
Βασικά αυτό που μας απασχολεί είναι η διαμονή. Όχι ότι δε θέλουμε πληροφορίες για παραλίες αλλά έτσι κι αλλιώς όλη τη μέρα θα κινούμαστε συνεχώς, να πάμε σε μια παραλία για μπάνιο, να πάμε κάπου αλλού για φαγητό, γενικά ως παρέα μας αρέσει να μη μένουμε σε ένα μέρος για πάρα πολύ ώρα
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.051
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Λέγοντας ακριβή εννοείται ξαπλώστρες κλπ.;
Βασικά αυτό που μας απασχολεί είναι η διαμονή. Όχι ότι δε θέλουμε πληροφορίες για παραλίες αλλά έτσι κι αλλιώς όλη τη μέρα θα κινούμαστε συνεχώς, να πάμε σε μια παραλία για μπάνιο, να πάμε κάπου αλλού για φαγητό, γενικά ως παρέα μας αρέσει να μη μένουμε σε ένα μέρος για πάρα πολύ ώρα
Ναι οι ξαπλώστρες αλλά νομίζω πως αφορά περισσότερο οικογένειες που κάνουν πολυήμερες διακοπές και περνουν λίγη ώρα στην παραλία. Εσάς δεν σας αφορά.

Φυσικά και θα γυρνάτε. Μένοντας στην Άφυτο θα έχετε το πλεονέκτημα όταν γυρνάτε το βράδι από κάποιο άλλο χωριό να κάνετε άλλη μια βόλτα ή να πιείτε ένα ποτό πριν επιστρέψετε στο δωμάτιο σας. Γενικά η Αθυτος είναι το χωριό που κοιμάται τελευταίο. Κλαμπ δεν έχει αλλά υπάρχει μια σχετική κίνηση μέχρι αρκετά αργά. Αυτό βέβαια έχει ως συνέπεια να είναι και το χωριό που ξυπνάει τελευταίο.
 
Last edited:

Ostvarivanje

Member
Μηνύματα
242
Likes
110
Ναι οι ξαπλώστρες αλλά νομίζω πως αφορά περισσότερο οικογένειες που κάνουν πολυήμερες διακοπές και παιρνουν λίγη ώρα στην παραλία. Εσάς δεν σας αφορά.

Φυσικά και θα γυρνάτε. Μένοντας στην Άφυτο θα έχετε το πλεονέκτημα όταν γυρνάτε το βράδι από κάποιο άλλο χωριό να κάνετε άλλη μια βόλτα ή να πιείτε ένα ποτό πριν επιστρέψετε στο δωμάτιο σας. Γενικά η Αθυτος είναι το χωριό που κοιμάται τελευταίο. Κλαμπ δεν έχει αλλά υπάρχει μια σχετική κίνηση μέχρι αρκετά αργά. Αυτό βέβαια έχει ως συνέπεια να είναι και το χωριό που ξυπνάει τελευταίο.
Δε νομίζω πάντως ότι θα γυρνάμε αργά στην Άφυτο. Προτιμούμε να κάνουμε κανένα μπάνιο στο ξενοδοχείο και να βγούμε στην Άφυτο για καφέ - φαγητό - ποτό. Όπως και να 'χει, παρατηρώ ότι η Άφυτος περιλαμβάνει όλα αυτά τα στοιχεία του να μείνουμε εκεί είτε γυρίζουμε σε άλλα μέρη είτε αν κάποια μέρα βαρεθούμε και μείνουμε εκεί.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
1.773
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Τόσο άσχημα; Γιατί έτσι; Λευκάδα έχω πάει αρκετές φορές, αλλά μέναμε στην πόλη. Νυδρί 2-3 φορές για καφέ μόνο και λέγαμε μήπως και πηγαίναμε προς τα εκεί να μείνουμε αυτή τη φορά
Αν κ εχουν περάσει χρονια, νομιζω πως στην διαμονη μου εκει οφειλεται μερος της απογοητευσης μου για την Λευκαδα.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
Ναι οι ξαπλώστρες αλλά νομίζω πως αφορά περισσότερο οικογένειες που κάνουν πολυήμερες διακοπές και περνουν λίγη ώρα στην παραλία. Εσάς δεν σας αφορά.

Φυσικά και θα γυρνάτε. Μένοντας στην Άφυτο θα έχετε το πλεονέκτημα όταν γυρνάτε το βράδι από κάποιο άλλο χωριό να κάνετε άλλη μια βόλτα ή να πιείτε ένα ποτό πριν επιστρέψετε στο δωμάτιο σας. Γενικά η Αθυτος είναι το χωριό που κοιμάται τελευταίο. Κλαμπ δεν έχει αλλά υπάρχει μια σχετική κίνηση μέχρι αρκετά αργά. Αυτό βέβαια έχει ως συνέπεια να είναι και το χωριό που ξυπνάει τελευταίο.
καπου εκει στα στενα στην Αφυτο υπηρχε ενας φουρνος που πηγαιναμε τα ξημερωματα και μας αφηνε να γεμιζουμε μονοι μας τα κρουασαν με nutella....ω ρε χρονια....ζεστο φρεσκο κρουασαν και η nutella να σταζει....
σε επιανε ενα λιγωμα μετα βεβαια αλλα χαλαλι

ισως το μοναδικο μερος που μου ελειψε απο το πακετο Ελλαδα Σαλονικη Χαλκιδικη
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.051
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
καπου εκει στα στενα στην Αφυτο υπηρχε ενας φουρνος που πηγαιναμε τα ξημερωματα και μας αφηνε να γεμιζουμε μονοι μας τα κρουασαν με nutella....ω ρε χρονια....ζεστο φρεσκο κρουασαν και η nutella να σταζει....
σε επιανε ενα λιγωμα μετα βεβαια αλλα χαλαλι

ισως το μοναδικο μερος που μου ελειψε απο το πακετο Ελλαδα Σαλονικη Χαλκιδικη
Ναι, ο φούρνος. Όχι, εμένα δεν μπορώ να πω πως μου έλλειψε.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
καλα οχι ο φουρνος...γενικα η Αφυτος...αν υπαρχει κατι που αξιζε για μενα στην Χαλκιδικη ηταν αυτο το μερος..
βεβαια επαιζε και η παρεα και οι εμπειριες ρολο...τελος παντων...ειμαστε εκτος θεματοσ
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.051
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Α, κι εμένα μου λείπει η Άφυτος
 

Ostvarivanje

Member
Μηνύματα
242
Likes
110
Καλησπέρα σας και πάλι.
Επειδή βλέπω Παρασκευή και Σάββατο να ρίχνει πολύ νερό στη Χαλκιδική, τι εναλλακτικές έχουμε ;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.658
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom