Εσθονία Λεττονία Τριγυρίζοντας στην Βαλτική

Alobar

Member
Μηνύματα
41
Likes
155
Δεν θυμάμαι για να σου πω την αλήθεια, αλλά παίζει. Ήμασταν και αρκετά κουρασμένοι εκείνη τη μέρα. Έμοιαζει πολύ πάντως και η περιοχή ταιριάζει. Ήταν γεμάτη και ο J. μας είπε τι είναι από τις πιο δημοφιλείς pubs.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.800
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Μετά τη χθεσινή γνωριμία μας, ξαναδιάβασα την ιστορία σου και μου άρεσαν αυτά που έγραψες, οι εύστοχες παρατηρήσεις σου και το γεγονός ότι συμφωνούμε σε πολλά απ' αυτά που γράφεις (παρά την πολύυυυυ μεγάλη διαφορά ηλικίας! :) ).
 

Alobar

Member
Μηνύματα
41
Likes
155
Χαχα, ευχαριστώ πολύ! Αφού υπάρχει συμφωνία απόψεων ελπίζω να ακολουθήσω και στα ταξίδια :)
 

kons30208

Member
Μηνύματα
21
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Μπουενος Αιρες-Κούβα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπουένος Αιρες
πρόκειται να ταξιδέψω στην βαλτική το καλοκαιρι...θα πάω σε δύο χώρες...θα μου προτείνατε Εσθονία(Ταλίν),Λετονία(Ρίγα) η Λιθουανία(Βίλνιους)?σε ποιές δύο απο τις τρείς?Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Aν έχεις 6 διανυκτερεύσεις άνετα βγαίνουν και οι τρεις.Αν έχεις λιγότερες Ταλίν και Βίλνιους.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.800
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Προσωπικά, τη Ρίγα τη βάζω πάνω απ' όλες. Είναι γεμάτη ζωή κι έχει πράγματα να κάνεις. Το (παληό) Τάλλιν είναι μια πανέμορφη και πανάκριβη καρτ-ποσταλ. Έχει τα μυστικά του (εκτός κέντρου/καρτ-ποσταλ) αλλά ο φίλος μας δεν πρόκειται να τ' ανακαλύψει αν δεν έχει γνωριμίες εκεί. Όσο για το Βίλνιους, κάτι ανάλογο με το Τάλλιν - μόνο που είναι σημαντικά φθηνότερο.

Υ.Γ. Πόσες θα είναι οι μέρες και θα πρέπει να περιοριστεί στις πρωτεύουσες;
 

Alobar

Member
Μηνύματα
41
Likes
155
Θα συμφωνησω για το Τάλλιν. Το βιλνιους όμως έχει ζωή δεν είναι απλά καρτποσταλ ίσως πιο έντονη και από τη Ριγα.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.800
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Το βιλνιους όμως έχει ζωή δεν είναι απλά καρτποσταλ ίσως πιο έντονη και από τη Ριγα.
Τι να σου πω, φίλε μου. Εμένα πολύ "ψόφιο" μου φάνηκε (Αύγουστο μήνα), με το ζόρι να βρούμε κάτι να φάμε μετά τις 9 (κι αυτό, υπερτιμημένο τουριστάδικο), ίσως έπρεπε να κάτσω καναδυό βράδυα παραπάνω για ν' αποκτήσω καλύτερη εικόνα, αλλά και πάλι... μάλλον Ρίγα θα ψήφιζα! Έχει vibes που δύσκολα να μην τα νιώσεις! (τέλος πάντων, γούστα είν' αυτά, αλλά στη μόνη πόλη απ' τις τρεις που θα ξαναπήγαινα είναι η Ρίγα) :)
 

kons30208

Member
Μηνύματα
21
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Μπουενος Αιρες-Κούβα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπουένος Αιρες
εξι μέρες θα μεινω αλλα βάζω το περιορισμό στις δυο χωρες λόγω οικονομικου ζητηματος στις μετακινησεις...φοβαμαι κ οτι θα χασω χρονο στα τρενα με το πανε-ελα
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Ποια τρένα?
http://www.simpleexpress.eu/en/simple-express-prices-starting-3-eur?gclid=CLH2heiBoMMCFdQZtAodCCMAsw και καθάρισες!
Διαλέγεις νυχτερινό λεωφορείο οπότε γλιτώνεις το ξενοδοχείο και με 3-6 ευρώ η διαδρομή από τη μία πρωτεύουσα στην άλλη.Κοιμάσαι στη Ρίγα και ξυπνάς στο Βίλνιους!
Διάβασε εδώ http://www.travelstories.gr/community/threads/Μια-παγωμένη-άνοιξη-στη-Βαλτική.45 να πάρεις ιδέες.
 

kons30208

Member
Μηνύματα
21
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Μπουενος Αιρες-Κούβα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπουένος Αιρες
Α τελεια.ευχαριστω πολύ.Να κανω κ μια αλλη ερωτηση.εχω παει ηδη βαρσοβία,οποτε με φοβιζει μη δω παλυ κατι απο τα ιδια.Η Βαρσοβία πανεμορφη αλλα δεν θελω παλι μια απο τα ιδια
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom