Τρόποι επιβίβασης σε αεροπλάνο κ.α.

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Πως θα μπούμε στα αεροπλάνα τώρα το καλοκαίρι....?
Κοίτα, οι επιλογές είναι δύο... η πρώτη με φυσούνα και η δεύτερη με λεωφορειάκι... εγώ προτιμώ το λεωφορειάκι... σε κάνει βόλτα στο αεροδρόμιο, βλέπεις τα άλλα αεροπλάνα, κόβεις κίνηση... με την φυσούνα το μόνο υπέρ είναι ότι μπαίνεις και βγαίνεις γρήγορα...
Λεωφορειάκι και πάλι λεωφορειάκι αν θες την γνώμη μου...
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Θα τολμήσω να διαφωνήσω με τον αξιοσέβαστο Traveller.. αν δεν είσαι πορωμένος να φωτογραφίζεις αεροπλάνα και αεροδρόμια, θα σου πρότεινα τη φυσούνα.. τσακ μπαμ βρίσκεσαι στη θέση σου στο παράθυρο κι ούτε χρειάζεται να γυρίσεις όλο το Ελ. Βενιζέλος λες και είσαι σε σχολική εκδρομή.

Με Φυσούνα να μπεις, είναι η δική μου γνώμη...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.041
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Κοίτα, οι επιλογές είναι δύο... η πρώτη με φυσούνα και η δεύτερη με λεωφορειάκι... εγώ προτιμώ το λεωφορειάκι... σε κάνει βόλτα στο αεροδρόμιο, βλέπεις τα άλλα αεροπλάνα, κόβεις κίνηση... με την φυσούνα το μόνο υπέρ είναι ότι μπαίνεις και βγαίνεις γρήγορα...
Λεωφορειάκι και πάλι λεωφορειάκι αν θες την γνώμη μου...
Υπάρχει και η τρίτη επιλογή (οκ, είναι παρόμοια με τη φυσούνα): με τα πόδια, όταν το αεροπλάνο είναι παρκαρισμένο ακριβώς μπροστά στο gate :)
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Το καλοκαίρι θα συμφωνήσω με την προλαλήσασα να μπείς με φυσούνα, διότι στα λεωφορειάκια υπάρχει συνωστισμός και κάνει πολύ ζέστη....Όχι δεν λέει!!!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Θα τολμήσω να διαφωνήσω με τον αξιοσέβαστο Traveller.. αν δεν είσαι πορωμένος να φωτογραφίζεις αεροπλάνα και αεροδρόμια, θα σου πρότεινα τη φυσούνα.. τσακ μπαμ βρίσκεσαι στη θέση σου στο παράθυρο κι ούτε χρειάζεται να γυρίσεις όλο το Ελ. Βενιζέλος λες και είσαι σε σχολική εκδρομή.

Με Φυσούνα να μπεις, είναι η δική μου γνώμη...
Νομιζω οτι και οι δυο απλως αποπροσανατολιζετε τον κοσμο με αυτες τις παρατηρησεις σας: Αφου δεν μας τιθεται καν η επιλογη του τροπου μεταβασης στο αεροπλανο. Δεν εχω δει σε οσα ταξιδια κι αν εχω κανει να υπαρχει και φυσουνα και λεωφοριακι ταυτοχρονως ετσι ωστε να επιλεξουμε τον τροπο μεταβασης. Αν ο traveller ως πιο εμπειρος ταξιδιωτης εχει βιωσει διαφορετικες καταστασεις ας το καταθεσει nunc pro tunc. Οτι αποφασισει η εταιρεια ειναι η κατασταση. Νομιζω οτι πρεπει να οργανωθουμε για να την ανατρεψουμε αυτην την εωλη κατασταση η οποια δε σεβεται τα δικαιωματα μας, ετσι ωστε να εχουμε περισσοτερες επιλογες ως ταξιδιωτες. Δεν επιτρεπεται να αποφασιζουν αλλοι για λογαριασμο μας.
Εγω παντως ειμαι της μεσης λυσης: λεωφορειακι στον πηγαιμο ωστε να φωτογραφιζω τα αξιοθετα αεροπλανα και φυσουνα οταν φτασω προκειμενου να κατεβω γρηγοροτερα, αναγνωριζω ομως οτι μπορει καποιος να εχει διαφορετικες αποψεις εξ ου και προκρινω ο καθενας να ειναι ελευθερος στις επιλογες του.
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Mά'στα....ακόμα ένα θρεντ is going with the wind...........
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Ημουν σίγουρος Έρση ότι θα πρότεινες μεσοβέζικες καταστάσεις... είναι ίσως του χαρακτήρα σου να ψαρεύεις σε θολά νερά... εγώ όμως θέλω να το ξεκαθαρίσω... προκρίνω πάντα καθαρές λύσεις...και είμαι κάθετος σε αυτό... λεωφορειάκι παει και τέλος... τι αδελφίστικα είναι αυτά περί φυσούνας, ζέστης και συνωστισμού... τι θα πάθετε δηλαδή αν μπείτε στο λεωφοριάκι? θα λιώσετε? είχατε δεν είχατε πάλι μου σπάσατε τα νεύρα...

Υ.Γ. Kι εσύ Ρόζα τι ζόρι τραβάς? μήπως είσαι κι εσύ από αυτούς τους μυγιάγκιχτους που θέλουν φυσούνα και παρεξηγήθηκες? για κάνε μου κι εσύ την χάρη...
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.797
Likes
18.559
Μια χαρά είναι το thread, μέρος του ταξιδιού είναι και αυτό....προσωπικά προτιμώ με τα πόδια....βλέπεις από κοντά το αεροπλάνο, μυρίζεις τη κηροζίνη στον αέρα, άλλη φάση.

Τώρα για το αεροπλάνο, τι άλλο να πούμε πέρα από τα τετριμμένα...
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Νομιζω οτι δε με παρακολουθεις: Προτεινα ο καθενας να εχει την επιλογη του, δημοκρατικω τω τροπω, οχι με ολοκληρωτικες νοοτροπιες εταιρειων οι οποιες βαζουν το κερδος πανω απο τον πελατη. Που ειναι το θολο νερο δηλαδη; Πιο εντιμη και ανιδιοτελης σταση υπαρχει; Εσυ παλι τι ζορι τραβας και θελεις να μου επιβαλεις την αποψη σου; Διακρινω εναν κακοκρυμενο προστατευτισμο πισω απο τα λεγομενα σου, ο οποιος προεξαγγελει μια ολοκληρωτικη νοοτροπια παλαιου τυπου σε νεας κοπης σχημα.
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Διακρινω εναν κακοκρυμενο προστατευτισμο πισω απο τα λεγομενα σου, ο οποιος προεξαγγελει μια ολοκληρωτικη νοοτροπια παλαιου τυπου σε νεας κοπης σχημα.
Φωτογραφική η αποτύπωση...
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
... λεωφορειάκι παει και τέλος... τι αδελφίστικα είναι αυτά περί φυσούνας, ζέστης και συνωστισμού... τι θα πάθετε δηλαδή αν μπείτε στο λεωφοριάκι? θα λιώσετε? είχατε δεν είχατε πάλι μου σπάσατε τα νεύρα...
΄
Ώπα!!!Νομίζω τώρα τελευταία οτι καταντάς λίγο λαϊκός!!!Εμείς το ταξίδι μας το θέλουμε υπερπαραγωγή,δεν μας αρέσει να στριμογνώμαστε στα λεωφορειάκια με κάθε τυχάρπαστο και να περιμένουμε μέσα στο κατακαλόκαιρο πότε θα ξεκινήσει ο οδηγός, θέλουμε τις ανέσεις μας και τη φυσούνα..Όπως και να χει είναι πιο φινετσάτη!!!

Υγ:Βέβαια ,δεν θα μπορούσα ν ακούσω κάτι αλλο απο κάποιον που μπαίνει σε ταξί μαζί μ αλλους έξι!!!
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
΄
Νομίζω τώρα τελευταία οτι καταντάς λίγο λαϊκός!!!
Ώπα Sapienza μισό λεπτό! Ξεχνάς σε ποιόν μιλάς μου φαίνεται! Στον άνθρωπο που πίνει μόνο brunello τρώει μόνο στο Βαρούλκο και που πετάγεται για ψώνια στη Νέα Υόρκη! αυτό είναι υπερπαραγωγή! Μην τα ισοπεδώνουμε όλα, παρακαλώ!

Εγώ ξέρεις τι βλέπω; Ότι εχετε πέσει όλοι να τον φάτε πια αυτόν τον Traveller! Ο άνθρωπος είναι γκουρού, για να λέει λεωφορείο, κάτι παραπάνω θα ξέρει...Εγώ προβληματίστηκα και αρχίζω να αναθεωρώ...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.013
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom