Τσαφ τσούφ τσαφ τσουφ το τρένο περνά..

aggelokrusmeno

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ
Λοιπόν ας αφήσουμε τα πολλά λόγια έτσι κι αλλιως είναι φτώχεια θα μπω κατευθείαν στο θέμα ... ΤΑΞΙΔΙ ΜΕ ΤΡΕΝΟ ... Η ιδέα αυτη μπορω να πώ μου μπήκε στο μυαλό πρόσφατα καθώς εχω ακούσει πως είναι μια ξεχωριστή εμπειρία και καθώς εχω στον νου μου το κατάλληλο ατομο για ένα τέτοιο ταξίδι είπα να καλλιεργήσω την ιδέα και να ψαχτώ όλο και πιο πολυ .. Έριξα μια ματια στα γνωστα site και κυρίως στο InterRail αλλα αυτο που με μπερδευει πιο πολυ ειναι λιγο το χρονικο θέμα ... Για να γίνω πιο κατανοητή ειναι οτι το πολυ 7 ημέρες θα εχω διαθέσιμες και δεν ξερω πιο πρόγραμμα να ακολουθήσω ,πιες χωρες να βάλλω μεσα οπου θα μου φτάσουν οι 7 μέρες υπολογίζοντας να μείνω μια μέρα σε καθε χώρα ..εξαιρούνται οι πολυ "ΟΥΑΟΥ" που ισώς χρειαστεί να μείνω κατι παραπάνω .. ΥΓ.. σκοπεύω να κάνω ενα ταξιδι στην ιταλια τέλος Μαιου η μέσα Σεπτεμβρίου στην φίλη που σπουδάζει εκει συγκεκριμένα μένει στο καμερίνο ισως θα μπορούσαμε να το ταιριάξουμε ??
Συγνώμη αν σας κούρασα η κάπου εχω κανει λαθος ειμαι καινουργια ακομα ... Κάθε άποψη δεκτή και σεβαστή ... Ευχαριστώ εκ των προτέρων :D
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Στις πολύ ΟΥΑΟΥ χώρες βάλε άλλη μισή μέρα και θα είσαι ok.
 

NoFX182

Member
Μηνύματα
115
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Backpacking over Europe
μην το σκεφτεσαι "7 χωρες σε 7 ημερες, αμα βαλεις την ταλαιπωρια που θα εχεις καθε μερα να εισαι μερικες ωρες στο τρενο, μετα να προσπαθεις να καταλαβεις πως δουλευουν οι συγκοινωνιες της καθε πολης για να βρεθεις στο ξενοδοχειο σου κλπ, δεν θα προλαβεις να δεις τιποτα + οτι περισσοτερο θα κουραστεις παρα θα απολαυσεις το ταξιδι σου....Aμα δεν μπορεις να ταξιδεψεις για πανω απο 7 μερες, θα μπορουσες να παρεις πασο για μια μονο χωρα (πχ Γαλλια,Γερμανια,Ιταλια) και να κατσεις σε 2,3,4 διαφορετικες πολεις αν και παλι πιστευω ειναι λιγο.

Απο την αλλη μπορεις να παρεις το πασο 5 ταξιδιων σε 10 μερες (181 ευρω) και να προσπαθησεις να κανονισεις μονη σου 3,4 πολεις που θες να δεις στην ευρωπη....:p
 

aggelokrusmeno

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ
οχι και 7 ελεγα για 2-3 το πολυ ... ίσως οντως δεν αξίζει για τοσες μερες ... κριμας :/ μαλλον θα πρεπει να το αφησω λιγο στην ακρη μεχρι να βρω τον απαιτούμενο χρόνο ... Για ιταλία μονο αντι με αεροπλανο να παω με τρενο αξιζει τον κόπο η ειναι ταλαιπωρία και πιο ακριβά ?? :roll:
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
οχι και 7 ελεγα για 2-3 το πολυ ... ίσως οντως δεν αξίζει για τοσες μερες ... κριμας :/ μαλλον θα πρεπει να το αφησω λιγο στην ακρη μεχρι να βρω τον απαιτούμενο χρόνο ... Για ιταλία μονο αντι με αεροπλανο να παω με τρενο αξιζει τον κόπο η ειναι ταλαιπωρία και πιο ακριβά ?? :roll:
δεν αξιζει.Ασε που δεν παει κιώλας. πρεπει να πας βουλγαρια με λεωφορειο
 

NoFX182

Member
Μηνύματα
115
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Backpacking over Europe
οχι και 7 ελεγα για 2-3 το πολυ ... ίσως οντως δεν αξίζει για τοσες μερες ... κριμας :/ μαλλον θα πρεπει να το αφησω λιγο στην ακρη μεχρι να βρω τον απαιτούμενο χρόνο ... Για ιταλία μονο αντι με αεροπλανο να παω με τρενο αξιζει τον κόπο η ειναι ταλαιπωρία και πιο ακριβά ?? :roll:
πιστευω θα σου βγει πιο ακριβα (αφου με αεροπλανο θελεις 80-120 ευρω/ με τρενο θα αλλαξεις τοσα routes που πιστευω θα το ξεπερασεις κατα πολυ) αλλα και θα ειναι και μεγαλη ταλαιπωρια παλι για μονο μια εβδομαδα. Περιμενε να βρεις περισσοτερες μερες και καντο παντως με μερικες διανυκτερευσεις Βελιγραδι,Μοσταρ,Ζαγκρεμπ κλπ)
 

aggelokrusmeno

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ
Εχεις δικαιο καλυτερα να το αφησω λιγο στην ακρη μεχρι να υπαρχουν οι κατάλληλες προϋποθέσεις απλως ειχα ενθουσιαστεί αρκετα με αυτη την ιδεα .... σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες σας !!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom