Τσιγαροαπαγόρευσης...συνέχεια

ioanna.gkan

Member
Μηνύματα
459
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη αλλά που,,,
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγωνια
παντως εδω στη Λαρισα και τα τασακια κανονικα στα τραπεζακια ειναι και σε γαμο στην Θεσ/νικη που πηγα το προηγουμενο Σ/Κ κανονικα, και αδειαζαν και τα τασακια οι σερβιτοροι. Ειναι στο αιμα του Ελληνα να αμφισβητει και να αντιδρα. Τι λειτουργησε σωστα παλαιοτερα για να γινει τωρα? Ακουγομαι απαισιοδοξη ξερω...
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Μια χαρά λειτουργεί ioanna.gkan γιατί ν αλλάξει?
Με βλέπω να μετακομίζω στη Λάρισσα
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
η νεα κυβερνηση διεκοψε την προηγουμενη βδομαδα το νομο γιατι ηταν ατελης και θα την ξαναεξετασει.........μεχρι τοτε καπνιζουμε παντου!!!
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.779
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Απο την στιγμη που δεν υπαρχει κρατος....παιδεια....σεβασμος στον συνανθρωπο σε αυτη την χωρα τι περιμενουμε......εγω δεν καπνιζω και με ενοχλει αφανταστα οπου πηγαινω να μην μπορω να βρω την ησυχια μου.....στους καπνιστες ολα ωραια μπορει να φαινονται αλλα δεν ειναι και καλα θα κανουν να σκεφτουν και τον διπλα τους....
 

ioanna.gkan

Member
Μηνύματα
459
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη αλλά που,,,
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγωνια
Μια χαρά λειτουργεί ioanna.gkan γιατί ν αλλάξει?
Με βλέπω να μετακομίζω στη Λάρισσα

Ελα και συ να γινετε πολλοι οι καπνιστες, να δω τι θα καταλαβετε! Θα μας πεθανετε κι εμας!!!:haha::haha::haha:
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Προς θεού η πρόθεσή μου δεν είναι ούτε να πεθάνω κανέναν ούτε φυσικά και να ενοχλήσω με αυτή μου τη συνήθεια.
Απλά ,σκέφτομαι ,δεν θα ήταν καλύτερα όλοι εμείς οι καπνιστές να μαζευτούμε σ ένα μέρος?να μπορούμε να φουμάρουμε χωρίς να ενοχλούμε?
Για παράδειγμα μια πόλη ή ένα χωριό ,να μένουμε μόνιμα εκεί να μην έχουμε και τα πήγαινε έλα.
Μόλις τώρα άκουσα στις ειδήσεις ότι η κυβέρνηση σύντομα θα ανακοινώσει,καθολική τσιγαροαπαγόρευση.Και προσπαθώ η γυναίκα να παρηγορηθώ με ακραίες σκέψεις.
Πάω για τσιγάρο φουρκίστηκα.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Μόλις τώρα άκουσα στις ειδήσεις ότι η κυβέρνηση σύντομα θα ανακοινώσει,καθολική τσιγαροαπαγόρευση.Και προσπαθώ η γυναίκα να παρηγορηθώ με ακραίες σκέψεις.
Πάω για τσιγάρο φουρκίστηκα.
Ntina,
τον τελευταίο καιρό,σε διαφορα μέρη της ευρώπης,ξεφυτρώνουν καθε λογης κοινόβια.
ας αναφέρομε ένα.
συνταξιούχοι κατασκηνώνουν σε κτήμα με ολες τις ανέσεις,σύν οτι ασχολούνται με το ευγενικό σπόρ χώμα-γή,κατι σαν αγροτουρισμός δηλαδή,συνδυάζοντας διακοπές σε άλλα μέρη,περνώντας ήσυχα και απλά!
γιατί όχι λοιπόν,να δημιουργήσομε ένα προγραμματάκι για μας τους άθλιους,ώστε:
να απολαμβάνομε τις κακές μας συνήθειες,να μην ενοχλούμε κανέναν,να ανταλάσομε τις εμπειρίες μας,τα τσιγάρα , και τα γκούχου μας!
το βλέπω εφικτό και μάλιστα σκέπτομαι να ψαχτούμε κατά γοργοπόταμο μεριά που είναι κεντρική ελλάδα,ώστε να ικανοποιηθούν όλοι οι ενδιαφερόμενοι!
(ξέρω σίγουρα οτι η varsa ειναι καλό παιδί και θα μας βοηθήσει για την πραγματοποίηση του στόχου μας):bleh:
σκεφτείτε το καλά,εδώ είμαστε ...γιατί ο καιρός πλησιάζει!
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
:haha::haha::haha:...δηλαδή να πάρουμε τα όρη, τ΄άγρια βουνά...μέσα εγώ ;)

Τώρα, χωρίς πλάκα, κάπου διάβαζα εδώ και καιρό, ότι στην Αμερική, ετοιμάζονταν από αντίδραση να φτιάξουν μια πόλη, αυστηρά για καπνιστές...ενάντια στην απαγόρευση...

mpiftex, πού είσαι παληκάρι μου ?...τι έγινε τελικά ? προχωράει ή σαχλαμαρίτσα ήταν?
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Μόνη ούτε στην τρέλα.

Και σ αυτό το κεφάλαιο τελικά οδεύω με παρέα.
Πριν από μένα σκέφτηκαν για μένα.
Κοιμάμαι ήσυχη από δω και πέρα.
Η φωτό που ακολουθεί αφιερωμένη στους απανταχού καπνιστές:clap:
 

Attachments

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
τέλεια φωτό ΝΤΙΝΑ !!!
το λέει η καρδούλα της γιαγιάς!!
το παν ειναι η απόλαυση.:bleh:.
δεν βαριέσαι όλοι απο κάτι θα πάμε!!
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Τελεια η φωτογραφια Ντινα,και απιστευτη η γιαγια-ντουμαν.

Αλλα αυτο δεν ειναι τσιγαρο ειναι εξατμιση.:haha:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
awww.e_labelshop.gr_datafiles_1036l.jpg

Κυρίες Κύριοι,αυτός ειναι πολιτισμός!! και σε πρασινάκι,ένδειξη οικολογικού ενδιαφέροντος δηλαδή!!:xmas_twisted:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom