Τώρα με την κρίση ατομικό ή ομαδικό;

DOLORES

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
Παιδιά καλησπέρα,με προβληματίζει έντονα τώρα που η οικονομική κατάσταση είναι για πολλούς σκούρα...........τι είναι καλύτερο;;;
Ολα τα ταξίδια μου τα έχω κάνει με γκρουπ και διαφορετικά γραφεία δεν ξέρω αν μπορώ ν'αναφέρω ονόματα;;;;;;;;
Βλέπω όμως οτι είναι σαφώς ακριβότερα κυρίως την περίοδο των γιορτών βέβαια είσαι πιο ασφαλής και σίγουρος αλλά και το κόστος ;δεν αντέχεται!!!!!
φοβάμαι οτι για προορισμούς κυρίως εκτός ευρώπης (και λογω γλώσσας) είναι δύσκολο και επικίνδυνο;;;;
Επίσης που μπορεί κανείς να ψάξει για να κλείσει π.χ.εκδρομές μεσω internet για π.χ. Ταυλάνδη ή σρι λάνκα και να είναι ασφαλής οτι δεν θα τον φάει η μαρμάγκα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Κάθε βοήθεια δεκτή :clap:
 

Aria_C

Member
Μηνύματα
318
Likes
112
Επόμενο Ταξίδι
Στ' αυγά μου :(
Ταξίδι-Όνειρο
Υποσαχάρια Αφρική
Νομίζω ότι η πλειοψηφία εδώ μέσα θα σου απαντήσει "Μπορεί.. Μπορεί..."
Αν διαβάσεις τις ιστορίες του φόρουμ θα δεις ότι οι περισσότερες αφορούν μεμονωμένους ταξιδιώτες, οι οποίοι επιμελήθηκαν οι ίδιοι και την παραμικρή λεπτομέρεια του ταξιδιού τους. Διάλεξε τον προορισμό σου, διάβασε τις σχετικές ιστορίες και πληροφορίες και αν τα βρεις σκούρα στη διοργάνωση, ζήτα βοήθεια. Πολλοί είναι αυτοί που θα σπεύσουν να σε βοηθήσουν εδώ! :clap:
 

DOLORES

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
Εχω διαβάσει αρκετές ιστορίες και πραγματικά θαυμάζω το πως γίνεται, ιδιαίτερα για μέρη εξωτικά κι ονειρεμένα
απο που ν'αρχίσω δεν ξέρω..............,εδω και για Ελλάδα άλλα δειχνουν κι άλλα των άλλων βρίσκεις
 

North66

Member
Μηνύματα
4.314
Likes
5.075
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
@Dolores Συνήθως στις γιορτές τα πρακτορεία είναι μακράν οικονομικότερα ειδικά αν αργήσεις να κλείσεις ατομικά.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Αν εχεις τη δυνατοτητα να προγραμματιζεις το χρονο-αδεια σου απο πολυ νωρις τοτε μπορεις να κλεισεις εισιτηρια +χοτελ μεμονωμενα απο καποιους μηνες πριν.
Τελευταια στιγμη κ ειδικα γιορτες -αργιες ..ανεβαινουν πολυ.
 

DOLORES

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
Δυσκολο να προγραμματίσεις απο πρίν ,εκεί στίς αργίες προσπαθούμε να βρούμε κανα δυο μέρες να συμπληρωθεί η εβδομάδα και με το ζόρι τα περισσότερα τα'χω κανει τριήμερα μέχρι κι Αίγυπτο 3-ημερο πήγα αλλά για πιο μακριά θέλεις μέρες
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Αφου δεν μπορεις να προγμαμματισεις τις διακοπες σου τοτε οπως ειπε και ο North 66 το ταξιδιωτικο γραφειο ειναι η καλυτερη λυση.
 

DOLORES

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
Αυτο το τάχα μου πακέτο ασφάλειας ξέρει κανείς τι είναι και γιατί το πλασάρουν τόσο ακριβά;;;επιστρέφουν χρήματα αν δεν το χρησιμοποιήσεις;;;;
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Αυτο το τάχα μου πακέτο ασφάλειας ξέρει κανείς τι είναι και γιατί το πλασάρουν τόσο ακριβά;;;επιστρέφουν χρήματα αν δεν το χρησιμοποιήσεις;;;;
Η ταξιδιωτική ασφάλεια δεν είναι και τόσο ακριβή.Προσωπικά χρησιμοποιώ ταξιδιωτική ασφάλεια γνωστης εταιρειας εδώ στην Ελλάδα με κόστος 15 ευρόγια 2 εβδομάδες εκτός Ευρώπης με την οποία έχω αρκετές καλύψεις.Πολλές Αεροπορικες εταιρείες σου δίνουν την δυνατότητα για Ταξ.ασφάλεια καθώς κλείνεις τα εισιτήρια σου .
Για περισσότερες πληροφορίες κοίταξε και τα :
http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...%F9%F4%E9%EA%DE-%E1%F3%F6%DC%EB%E5%E9%E1.html
http://www.travelstories.gr/%E3%E5%...6%E1%EB%E9%F3%E7-%ED%E1%E9-%E7-%EF%F7%E9.html
http://www.travelstories.gr/%E3%E5%...%F9%F4%E9%EA%E7-%E1%F3%F6%E1%EB%E5%E9%E1.html
http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...F1%EF%E9-%EA%E1%E9-%F7%F1%DE%F3%E5%E9%F2.html
http://www.travelstories.gr/%E3%E5%...%F4%E9%EA%DE-%E1%F3%F6%DC%EB%E5%E9%E1%3B.html
 
Last edited by a moderator:

DOLORES

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
Πολυ ενδιαφέρουσες οι πληροφορίες όμως η διαφορά απο τις ασφαλιστικές που προτείνονται κι αυτές που σου δίνουν τα πρακτορεία είναι τεράστιες άλλο 70-80 ευρω και για μια εβδομάδα ταξίδι,κι άλλο γύρω στα 250 που δίνουν
Π.Χ.για Σρι λάνκα είναι 185 οι φόροι και σου λένε για φόρους ,φιλοδωρήματα και ασφάλεια απο 450-550,δεν είναι κλεψιά;;;;;;;;;
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Αυτό στην Ελλάδα με τους ''κρυφούς'' φόρους είναι φοβερό.Πρωτον δεν αναφερονται πουθενά ούτε στους καταλόγους ούτε στα σάιτ των ταξιδιωτικών και σου πλασάρουν τιμές τάχα προσφορά αλλά από πίσω υπάρχει ένα καπέλο 450-500 ευρώ φόροι ανεξήγητοι!
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
Π.Χ.για Σρι λάνκα είναι 185 οι φόροι και σου λένε για φόρους ,φιλοδωρήματα και ασφάλεια απο 450-550,δεν είναι κλεψιά;;;;;;;;;
Αν οντως σκεφτεσαι για Σρι Λανκα, μη το παλευεις αλλο. Κλειστα ολα μονη σου μεσω ιντερνετ. Ετσι εκανα και εγω το 2009. Δεν υπαρχει κανενα προβλημα. Κανονισε μεσω του ξενοδοχειου που θα κλεισεις να ελθουν να σε παραλαβουν απο το αεροδρομιο μονο.

Ρωτωντας (κανοντας επιτηδες την ασχετη) σε διαφορα πρακτορεια θα καταλαβεις οτι σου σερβιρουν οτι θελουν για την ιδια υπηρεσια. Διαφορετικες τιμες για φορους αεροδρομιου, ασφαλισεις, μετακινησεις απο/προς αεροδρομιο, φιλοδωρηματα κλπ. Μη μασας. DIY!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.307
Μηνύματα
887.518
Μέλη
38.975
Νεότερο μέλος
NICK TZANETAKIS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom