Turkish Airlines Τurkish Airlines

paefstra

Member
Μηνύματα
13.048
Likes
41.143
Κι εγώ πληροφορηθηκα απο την τραπεζα μου ότι έχω περιθωριο 3 μηνών, αλλά δεν χρειάστηκε τελικά
 

xrissa

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Καλησπέρα! Σχεδιάζω ταξίδι στη Νέα Υόρκη τον Μάρτιο του 2015 και βρίσκω οικονομικά εισητήρια απευθείας από Κων/πολη με Turkish. Έχει κλείσει κανείς εισητήρια από το site της εταιρείας ή να προτιμήσω κάποιο ελληνικό πρακτορείο? Είναι η πρώτη φορά που θα ταξιδέψω εκτός Ευρώπης και για κάποιο λόγο αγχώνομαι. Υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω?
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Καλησπέρα! Σχεδιάζω ταξίδι στη Νέα Υόρκη τον Μάρτιο του 2015 και βρίσκω οικονομικά εισητήρια απευθείας από Κων/πολη με Turkish. Έχει κλείσει κανείς εισητήρια από το site της εταιρείας ή να προτιμήσω κάποιο ελληνικό πρακτορείο? Είναι η πρώτη φορά που θα ταξιδέψω εκτός Ευρώπης και για κάποιο λόγο αγχώνομαι. Υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω?
Το site τους χρεώνει κάποιο service fee (νομίζω 10 ευρώ). Αν κλείσεις από κανένα ψαχτήρι, ίσως γλυτώσεις το μεγαλύτερο μέρος του. Για τη φτηνότερη τιμή ψάξε στο skyscanner. Τα ελληνικά πρακτορεία θα σου χρεώσουν τουλάχιστον 30 ευρώ προμήθεια (κάπως πρέπει να ζήσουν κι αυτοί) αλλά θα έχεις κάποιες άλλες "αβάντες" (ανάλογα με το πρακτορείο) που δεν τις έχεις με online κράτηση.
 

xrissa

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Ευχαριστώ πολύ!!! Όντως τα πρακτορεία που ρώτησα, χρέωνουν περίπου 50ευρώ περισσότερα το άτομο και στο scyscanner το βγάζει φτηνότερο από το site της Turkish. Τώρα για τις "αβάντες" δεν νομίζω ότι με απασχολεί τόσο, όσο να μην έχω κάποιο θέμα στο ταξίδι με το online ticket. Στην Κων/πολη θα πάω οδικώς, οπότε ουσιαστικά το ταξίδι μας θα αρχίζει από κει. Δεν χρειάζεται βίζα ή κάτι άλλο για Τουρκία σωστά?
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.733
Likes
15.029
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
σωστά.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Τώρα για τις "αβάντες" δεν νομίζω ότι με απασχολεί τόσο, όσο να μην έχω κάποιο θέμα στο ταξίδι με το online ticket.
Κακώς δεν σε απασχολεί τόσο, γιατί αν σου κάτσει μια στραβή ποιός θα σε βοηθείσει με το εισιτήριο ο φούφουτος?
 

xrissa

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Τι εννοείς " αν σου κάτσει μια στραβή"?? Μα αυτό ακριβώς ρωτάω. Αν θεωρείται "παρακινδυνευμένο" να κλείσω εισητήριο για μακρινό ταξίδι μέσω νετ. Το κάτι παραπάνω, που θεωρώ ότι εννοούσε ο babaduma με το "αβάντες", δεν με ενδιάφερει. Αλλά προφανώς με ενδιαφέρει να μην έχω θέμα στο ταξίδι.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Εννοώ ότι αν κάτσει κάποια στραβή στο ταξίδι σου και είσαι στην Ν.Υ κανένας δεν θα σε βοηθήσει αν κλείσεις το εισιτήριο σου από ιντερνετικό γραφείο...
 

nikolakis12

Member
Μηνύματα
148
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
κως
μην ανχωνεσαι...εχω παει 2 φορες νεα υορκη κ την μια με turkish κ εχω κλεισει με ιντερνετικο γραφειο(ολα πλεον ειναι ηλεκτρονικα tickets)...για μενα αν κατι στραβωσει στο ταξιδι σου απευθυνεσαι στην εταιρεια που ταξιδευεις...σε ολα μου τα ταξιδια που εχω κανει ολα τα εχω κλεισει μεσω ιντερνετ...1 μονο ειχα κλεισει με ταξιδιωτικο πρακτορειο το 2011 τοτε με τον αρη στην ισπανια κ οταν φαγαμε την απεργεια και εκατσα μια ολοκληρη μερα στο αεροδρομιο της μαδριτης κ καλεσα το πρακτορειο μου απο την ισπανια μου ειχαν πει παρε τηλ την αεροπορικη σου εταιρεια.οποτε για μενα προσωπικα οτι κ να γινει απευθυνεσαι στην εταιρεια που ταξιδευεις κ η turkish συγκεκριμενα που ταξιδευεις ειναι απο της εταιρειες που οτι κ να γινει δεν σε αφηνουν ουτε στο αεροδρομιο να περιμενεις...
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Σε περίπτωση αλλαγής προγράμματος,ακύρωσης ή ότιδήποτε άλλο απευθύνεσαι στο πρακτορείο που έκλεισες.Η εταιρεία δεν νομίζω να σε βοηθήσει.Με το πρακτορείο έκλεισες.
 

RoDiTiS

Member
Μηνύματα
172
Likes
18
Χρυσα γεια σου, εγω περισυ ταξιδεψα με Τουρκις και γυρισα Ελλαδα τον Μαρτιο.... εκλεισα απο το σαιτ της και δεν ειχε καμια εξτρα χρεωση, το καλο αν κλεισεις απο το σαιτ της μπορεις να διαλεξεις εκεινη την στιγμη την θεση που επιθυμεις. Ειχα πληρωσει 600 ευρω απο Αθηνα για Νεα Υορκη. Θα σου προτεινα να ταξιδεψεις με το 777 τα οποια ειναι εξοπλισμενα και με δωρεαν Wifi!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.092
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom