Turkish Airlines Τurkish Airlines

Μηνύματα
1.992
Likes
6.324
Φιλαρακι μου ευχαριστω θερμα!

Οσο για την βαλιτσα,αυτο το εχω τραβηξει screenshot απο το booking info της κρατησης μου : http://imgur.com/sCfVWU4

Απο οτι καταλαβαινω ειναι μαλλον 30 κιλα... σωστα;;;
Μαλλον ειναι large η Turkish :p

Αν και προσωπικα ποτε δεν θα εφτανα αυτο το οριο για ταξιδακι 4 ημερων ;)
Wow!! Έτσι φαίνεται, αν και προσωπικά σχεδόν ποτέ δεν ασχολήθηκα με τέτοια νούμερα, είμαι πολύ "lightweight" ταξιδιώτης, χεχε! Μάλλον μόνο με χειραποσκευή θα πήγαινα 4 μέρες Τουρκία :D
Καλά να περάσεις πάντως, να μας πεις τις εμπειρίες σου;)
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Αν και προσωπικα ποτε δεν θα εφτανα αυτο το οριο για ταξιδακι 4 ημερων ;)
Εχει τοση ποικιλια και καλες τιμες,που στην επιστροφη,μπορει να χρειαστεις ολο το βαρος..... :D
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.747
Likes
15.343
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
καλό είναι να κάνεις τσεκ ιν από πριν για να επιλέξεις θέσεις, και όταν παραδόσεις την βαλίτσα θα σου δώσουν και τα μπορντινγκ με τις θέσεις που επέλεξες εσύ.
 

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Ευχαριστω πολυ παιδια! :D
Θα κρατησω τις συμβουλες σας και ελπιζω να πανε ολα καλα ;)
 

Kati

Member
Μηνύματα
154
Likes
203
Έχω πετάξει 3 φορές με Turkish για Φινλανδία και το μόνο αρνητικό που έχω να προσάψω είναι ότι αν χαθούν οι αποσκευές σου ίσως και να μην ξαναβρεθούν. Όχι ότι φταίει η αεροπορική όμως, το αεροδρόμιο της Κων/λης έχει μακρυχέρηδες γιατί κι άλλες αεροπορικές έχουν πρόβλημα εκεί. Η επιβίβαση εκεί γίνεται λίγο μπάχαλο, ιδίως αν πετάς από την Πόλη για εδώ, γενικά σπάει η ρουτίνα. Την προτιμώ κι ας πληρώνω κάτι παραπάνω (με βολεύει από άλλες απόψεις), αλλά πάντα ταξιδεύω με σακ βουαγιάζ που παίρνω στην καμπίνα (μη βρεθώ χωρίς ρούχα κει πάνω).
Μην επιβιβαστείτε φαγωμένοι, θα χάσετε.
 

rena1988

Member
Μηνύματα
294
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ζανζιβάρη (11/2021)
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
Και η δίκη μου εμπειρία απο την Turkish ειναι καλή. Καλό φαγητό, καθαρό αεροσκάφος, εξυπηρετικοτατες αεροσυνοδοί. Το μόνο που μ ενόχλησε λιγο ειναι οτι η πτήση επιστροφής μας, άλλαξε 4 φορές ώρα, όσο είμαστε στο εξωτερικό, με αποτέλεσμα ερχόμενοι απο Ασία να χάσουμε τη σύνδεση στην Κωνσταντινούπολη. Φυσικά η Turkish μας μετέφερε σ ενα εξαιρετικό ξενοδοχείο για να διανυκτερευσουμε και το επόμενο πρωί επιστρέψαμε Ελλάδα.
 

dimivar

Member
Μηνύματα
54
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Moscow
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Καλησπέρα!! Ειμαι νέος το φόρουμ και εχω κάποιες απορίες!! Δεν ανοίγω καινούργιο θεμα γιατι θελω να πετάξω με τουρκικές και αυτη η συζήτηση ειναι για τις τουρκικές!!
Θελω να βγάλω εισητηρια απο αθηνα για μαϊαμι με ενδιάμεσο σταθμό την κωσταντινουπολη με τις τουρκικές αλλα εχω κάποιες απορίες!!,Τις αποσκευές αφου κανω μα ενιαία κράτηση θα τις παραλάβω απο μαϊαμι!! Επισης εχω χρόνο αναμονής πεντε ωρες στο ατατουρκ!! Υπάρχει περίπτωση να χαθούν οι αποσκευές τόση ωρα που θα περιμενω η να βγάλω εισιτήριο με δυο ωρες connection!! Πεντε ωρες το φοβάμαι μην χάσω τις αποσκευές!! Επισης οταν θα κανω τσεκ ιν απο αθηνα αφου ειναι μια κράτηση και για τα δυο σκέλη του ταξιδιου θα εκτύπωσω την κάρτα επιβίβασης για αθηνα κωσταντινουπολη και κωσταντινουπολη μαϊμι??? η θα πρεπει να γίνει κατι αλλο!! Στο τσεκ ιν στην αθηνα θα δούνε οτι πετάω με ανταπόκριση και θα μου εκτυπώσουν δυο κάρτες επιβίβασης?? ???
Περιμενω με αγωνία τις απαντήσεις σας!!!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.402
Likes
14.358
Καλησπέρα!! Ειμαι νέος το φόρουμ και εχω κάποιες απορίες!! Δεν ανοίγω καινούργιο θεμα γιατι θελω να πετάξω με τουρκικές και αυτη η συζήτηση ειναι για τις τουρκικές!!
Θελω να βγάλω εισητηρια απο αθηνα για μαϊαμι με ενδιάμεσο σταθμό την κωσταντινουπολη με τις τουρκικές αλλα εχω κάποιες απορίες!!,Τις αποσκευές αφου κανω μα ενιαία κράτηση θα τις παραλάβω απο μαϊαμι!! Επισης εχω χρόνο αναμονής πεντε ωρες στο ατατουρκ!! Υπάρχει περίπτωση να χαθούν οι αποσκευές τόση ωρα που θα περιμενω η να βγάλω εισιτήριο με δυο ωρες connection!! Πεντε ωρες το φοβάμαι μην χάσω τις αποσκευές!! Επισης οταν θα κανω τσεκ ιν απο αθηνα αφου ειναι μια κράτηση και για τα δυο σκέλη του ταξιδιου θα εκτύπωσω την κάρτα επιβίβασης για αθηνα κωσταντινουπολη και κωσταντινουπολη μαϊμι??? η θα πρεπει να γίνει κατι αλλο!! Στο τσεκ ιν στην αθηνα θα δούνε οτι πετάω με ανταπόκριση και θα μου εκτυπώσουν δυο κάρτες επιβίβασης?? ???
Περιμενω με αγωνία τις απαντήσεις σας!!!
Μπορείς να πάρεις κάποιες απαντήσεις για την ανταπόκριση εδώ:

http://www.travelstories.gr/community/threads/Πτήσεις-με-ανταπόκριση.22010/page-12#post-613215

Δεν νομίζω να χάνονται οι αποσκευές είτε δύο ώρες είναι είτε πέντε.Θα γίνουν όλα στην Αθήνα.
 

dimivar

Member
Μηνύματα
54
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Moscow
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Last edited by a moderator:

hlhjac

Member
Μηνύματα
418
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Όσες φορές έχω πετάξει με τις τουρκικές μέσω ατατουρκ δεν είχα ποτέ πρόβλημα με χαμένες αποσκευές κ με αναμονή έως κ 10 ώρες. Το check in κ των 2 πτήσεων θα γίνει στην Αθήνα κ θα σου δώσουν 2 κάρτες επιβίβασης. Μπορείς βέβαια 24 ώρες πριν να κανείς web check in ώστε να διαλέξεις κ τις θέσεις που θες κ στις 2 πτήσεις, κ στο αεροδρόμιο απλά να πας στα γκισέ για να αφήσεις την βαλιτσα
 

dimivar

Member
Μηνύματα
54
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Moscow
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Όσες φορές έχω πετάξει με τις τουρκικές μέσω ατατουρκ δεν είχα ποτέ πρόβλημα με χαμένες αποσκευές κ με αναμονή έως κ 10 ώρες. Το check in κ των 2 πτήσεων θα γίνει στην Αθήνα κ θα σου δώσουν 2 κάρτες επιβίβασης. Μπορείς βέβαια 24 ώρες πριν να κανείς web check in ώστε να διαλέξεις κ τις θέσεις που θες κ στις 2 πτήσεις, κ στο αεροδρόμιο απλά να πας στα γκισέ για να αφήσεις την βαλιτσα
Ευχαριστω πολυ!! Με ξεμπλοκάρατε γιατι αλλιώς οι αποσκευές και εγω θα πηγαίναμε ολοι άλλου
 

Fenia20

Member
Μηνύματα
16
Likes
2
Καλημερα θελω να ρωτησω κατι παρακαλω οποιος μπορει να βοηθησει εχω ενα εισητηριο την αλλη εβδομαδα για Τουρκια Κωνσταντινουπολη economy glass με βαλιτσα εαν ακυρωσω το εισητηριο των 135 ευρω χανω καποιο ποσο η ολο το ποσο ? Και πως ακυρωνεται?Εχω ξαναπεταξει με την εταιρεια αυτην αλλα δεν χρειαστηκα ποτε κατι παρομοιο .

Ευχαριστω.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.240
Μηνύματα
884.594
Μέλη
38.927
Νεότερο μέλος
Vagkouk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom