Turkish Airlines Τurkish Airlines

GeorgeD

Member
Μηνύματα
240
Likes
44
...και οι υπάλληλοι στους πύργους ελέγχου των αεροδρομίων που πετάει είναι υποχρεωμένοι να γνωρίζουν λίγα Τούρκικα...λίγα Αγγλικά οι πιλότοι..ε κάπου θα τα βρούνε..
τι άλλο θα γράψουνε και θα διαβάσουμε;
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.894
Likes
26.989
Το δρομολόγιο Θεσ/νίκη-Κων/πολη της Turkish Airlines τροποποιείται ελαφρώς για τη θερινή περίοδο και γινεται πιο μεσημεριανό:IST-SKG 1315-1435/SKG-IST 1540-1700..
 

plato6

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Καλησπέρα στην όμορφη παρέα. θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας.

Πρόκειται να ταξιδέψω για Τζακάρτα από Θεσσαλονίκη και είδα ότι με την tourkish airlines η τιμή του εισιτηρίου είναι πολύ καλή. έτσι αποφάσισα να ταξιδέψω με την εταιρία αυτήν. το πρόβλημα μου είναι ότι δεν διαθέτω πιστωτική κάρτα για την αγορά εισιτηρίου online. ξέρει μήπως κανείς αν έχουν στο αεροδρόμιο Θεσσαλονίκης γραφεία ώστε να πάω και να αγοράσω το εισιτήριο μου από εκεί κατευθείαν?
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
το πρόβλημα μου είναι ότι δεν διαθέτω πιστωτική κάρτα για την αγορά εισιτηρίου online. ξέρει μήπως κανείς αν έχουν στο αεροδρόμιο Θεσσαλονίκης γραφεία ώστε να πάω και να αγοράσω το εισιτήριο μου από εκεί κατευθείαν?
Μέχρι να απαντήσει κάποιος στο τελευταίο σου ερώτημα, να σου πω ότι αν δεν έχεις πιστωτική μπορείς να βγάλεις αυθημερόν μια prepaid και να τη χρησιμοποιήσεις και αργότερα για να κλείσεις ξενοδοχείο, να κάνεις αγορές, να πληρώσεις σε εστιατόρια κλπ. Φορτώνεις την κάρτα με όσα χρήματα θέλεις και μετά απλά τα ξοδεύεις:D
http://www.travelstories.gr/%E3%E5%...a-%F0%EF%E9%E1-%E7-%E4%E9%E1%F6%EF%F1%DC.html
http://www.travelstories.gr/%E3%E5%...F4%E5%F2-%F3%F4%E7%ED-%E5%F5%F1%FE%F0%E7.html
 

plato6

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
ναι είναι και αυτό μία λύση. αλλά λίγο που το είχα ψάξει χρειάζεται Βεβαίωση αποδοχών από Εργοδότη που αυτήν την στιγμή είμαι άνεργος και δεν μπορώ να την έχω την βεβαίωση :(

ευχαριστώ πάντως.
 

plato6

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Έχω την εντύπωση ότι θα είναι πιο ακριβό αν το αγοράσω από κάποιο ταξιδιωτικό γραφείο.. για αυτό τον λόγο δεν μπήκα καν στον κόπο να ψάξω κάποιο γραφείο. η τιμή που έχω βρει με την TOURKISH AIRLINES είναι 690,00 ευρώ μέσω ίντερνετ. άντε να ανέβει 50 ευρώ αν το αγοράσω κατευθείαν από τα γραφεία τους.. από πράκτορα μάλλον θα είναι πολύ περισσότερο η τιμή.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
ναι είναι και αυτό μία λύση. αλλά λίγο που το είχα ψάξει χρειάζεται Βεβαίωση αποδοχών από Εργοδότη που αυτήν την στιγμή είμαι άνεργος και δεν μπορώ να την έχω την βεβαίωση :(

ευχαριστώ πάντως.
Όχι, βεβαίωση αποδοχών δεν χρειάζεται σίγουρα. Ποτέ δεν μου ζήτησαν κάτι τέτοιο. Το εκκαθαριστικό της εφορίας θυμάμαι ότι μου ζήτησαν μόνο. Αλλά επειδή εδώ το θέμα του τόπικ δεν είναι οι prepaid, αν έχεις κάποια απορία γράψε σε κάποιο από τα σχετικά θέματα για να σου απαντήσει όποιος ξέρει.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
25 άντε 30 ευρώ πιο πάνω θα το βρεις και θα έχεις και την ασφάλεια ότι αν κάτσει στραβή θα τρέχει αυτός για σένα...
 

plato6

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
έχεις δίκαιο. έψαξα τώρα μέσω πολύ γνωστού ταξιδιωτικού γραφείου και η τιμή είναι 709,09? με την ίδια αεροπορική εταιρία και τις ίδιες ημερομηνίες.. καλή επιλογή μου φαίνεται αφού όπως λες θα έχω και ασφαλιστική κάλυψη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.285
Μηνύματα
886.667
Μέλη
38.954
Νεότερο μέλος
panatsitsi123

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom