Ύδρα Υδρα - Πάσχα

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.923
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Γεια χαρά σε όλους!

Το Πάσχα πλησιάζει και οι εκδρομές στα νησιά επιτέλους ξεκινούν!
Η δική μου επιλογή για φέτος είναι η Ύδρα, μιας και εδώ και χρόνια το κυνηγάω αλλά δεν είχε βολέψει καθόλου για αργοσαρωνικό γενικά.
Μ.Παρασκευή μεσημέρι φτάν - Μ.Δευτέρα αναχωρώ.
Το Σάββατο θα υπάρξει ημερίσια στις Σπέτσες, δεδομένου οτι η Υδρα είναι μικρό νησάκι και θα το δούμε σχετικά γρήγορα!

Θα ήθελα λοιπόν τις προτάσεις σας, τις συμβουλές σας, στο τι να δούμε οπωσδήποτε, που να πάμε που να φάμε κ.τ.λ., αρχικά για την Υδρα αλλά και για τις Σπέτσες!

Ευχαριστώ!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Aν ειναι ανοιχτα τα αρχοντικα των Κουντουριωτηδων, στο Μουσειο και στον Καθεδρικο της Παναγιας. Επιταφιος οπωσδηποτε στο Καμινι που τον πανε στο λιμανακι και μπαινουν στο νερο.Γινεται ο κακος χαμος αλλα αξιζει το θεαμα
Ποτακι εννοειται αν ο καιρος ειναι καλος στην Ηydronetta!
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
Aν ειναι ανοιχτα τα αρχοντικα των Κουντουριωτηδων, στο Μουσειο και στον Καθεδρικο της Παναγιας. Επιταφιος οπωσδηποτε στο Καμινι που τον πανε στο λιμανακι και μπαινουν στο νερο.Γινεται ο κακος χαμος αλλα αξιζει το θεαμα
Ποτακι εννοειται αν ο καιρος ειναι καλος στην Ηydronetta!
get some (tequila) fun , Hydronetta! for god ' sake! !!! We are the virtual ones!!!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.923
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Επιτέλους βρήκα λίγο ελεύθερο χρόνο για να γράψω δυο λόγια γι αυτό το υπέροχο νησί που επισκέφτηκα το Πάσχα.
Έμεινα ενθουσιασμένος με την ομορφιά και τη γραφικότητα της Ύδρας!
Δε ξέρω πως είναι τις άλλες εποχές του χρόνου, αλλά η συγκεκριμένη ήταν νομίζω η κατάλληλη.
Ενυτπωσιάστηκα απο όλα. Δρομάκια, καθαριότητα, κόσμο κ.τ.λ.
Είδαμε και το έθιμο στο καμίνι, ήπιαμε και καφεδάκι στο Ηydronetta (μαγευτική θέα).

Είναι μέρος που σίγουρα θα ξαναπάω!!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Για μένα έχει μια μελαγχολική γοητεία και το φθινόπωρο χωρίς τις ορδές, της πάει πολύ. Χαίρομαι που ήταν καθαρή, κατά καιρούς αυτό υπήρξε πονεμένο θέμα.
 

marian90

Member
Μηνύματα
83
Likes
18
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Στην ύδρα χρειάζεσαι μεταφορικό; έχει λεωφορεία ή μπορείς να την γυρίσεις με ποδήλατο; για 10 μέρες διακοπές τον αύγουστο θεωρείτε ότι είναι πολλές και θα βαρεθούμε;
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
397
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Στην ύδρα χρειάζεσαι μεταφορικό; έχει λεωφορεία ή μπορείς να την γυρίσεις με ποδήλατο; για 10 μέρες διακοπές τον αύγουστο θεωρείτε ότι είναι πολλές και θα βαρεθούμε;
Δεν επιτρέπονται τα μεταφορικά μέσα στο νησί. Δέκα ημέρες είναι πάρα πολλές. Μπορείς να πας 3 ημέρες Πόρο, 4 ημέρες Υδρα και 3 ημέρες Σπέτσες και είσαι κομπλέ!!!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Στην ύδρα χρειάζεσαι μεταφορικό; έχει λεωφορεία ή μπορείς να την γυρίσεις με ποδήλατο; για 10 μέρες διακοπές τον αύγουστο θεωρείτε ότι είναι πολλές και θα βαρεθούμε;
Δεν επιτρέπονται οχήματα παντός τύπου. Τα ποδαράκια σου και μόνο.
Αν αγαπάς όμως τις πεζοπορίες υπάρχουν διαδρομές και μπορείς να περπατήσεις το μεγαλύτερο μέρος του νησιού. Το πόσες μέρες είναι θέμα προσωπικού γούστου.
 

marian90

Member
Μηνύματα
83
Likes
18
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Δεν επιτρέπονται τα μεταφορικά μέσα στο νησί. Δέκα ημέρες είναι πάρα πολλές. Μπορείς να πας 3 ημέρες Πόρο, 4 ημέρες Υδρα και 3 ημέρες Σπέτσες και είσαι κομπλέ!!!
Ευχαριστω για τις απαντήσεις σας!
Στον Πόρο και στις Σπέτσες ξέρετε τι παίζει από θέμα μεταφορικού;συγκοινωνίες, ποδήλατο παίζουν;
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
397
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Ευχαριστω για τις απαντήσεις σας!
Στον Πόρο και στις Σπέτσες ξέρετε τι παίζει από θέμα μεταφορικού;συγκοινωνίες, ποδήλατο παίζουν;
Στον Πόρο κυκλοφορούν τα πάντα και στις Σπέτσες μόνο μηχανάκια!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.576
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom