Υπάρχει απαγόρευση για να πετάμε κρυωμένοι?

Clemence

Member
Μηνύματα
305
Likes
80
Ομολογώ ότι δεν το γνωρίζω, γι΄αυτό και θα ήθελα ν΄ακούσω τις εμπειρίες όσων έχουν ταξιδέψει με διαφορετικές αεροπορικές εταιρίες: επιτρέπεται να ταξιδεύουν άτομα που είναι εμφανώς κρυωμένα (δλδ βήχουν, φταρνίζονται, έχουν καταρροή ή ό,τι άλλο παρόμοιο)? Τι κάνουμε σε περίπτωση που μας καθίσουν δίπλα? Μπορούμε να ζητήσουμε ν΄αλλάξουμε θέση?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.090
Ομολογώ ότι δεν το γνωρίζω, γι΄αυτό και θα ήθελα ν΄ακούσω τις εμπειρίες όσων έχουν ταξιδέψει με διαφορετικές αεροπορικές εταιρίες: επιτρέπεται να ταξιδεύουν άτομα που είναι εμφανώς κρυωμένα (δλδ βήχουν, φταρνίζονται, έχουν καταρροή ή ό,τι άλλο παρόμοιο)? Τι κάνουμε σε περίπτωση που μας καθίσουν δίπλα? Μπορούμε να ζητήσουμε ν΄αλλάξουμε θέση?
Αν δεν φοράει μάσκα το άτομο που είναι άρρωστο, φόρα εσύ μία για να μην κολλήσεις!
Οποιος βηξει τον πετανε απο το αεροπλανο. Εξαρταται απο την εταιρεια ομως αν θα δωσουν αλεξιπτωτο...το γραφει στα ψιλα γραμματα του εισιτηριου.
:haha::haha::haha:
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Οποιος βηξει τον πετανε απο το αεροπλανο. Εξαρταται απο την εταιρεια ομως αν θα δωσουν αλεξιπτωτο...το γραφει στα ψιλα γραμματα του εισιτηριου.
Τι ανακρίβειες είναι αυτες; Κεφτεδάκια τους κάνουν. Πρόσφατα έφαγα έναν στο ΙΚΕΑ.
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
καταπληκτικό!Μα ξεκαρδίστηκα σας λέω!
Πες μου οτι αστειεύεσαι πες το μου κι ας είναι ψέμα!

Η αλήθεια είναι οτι τους κάνουν ευθανασία...στο τελευταίο ταξίδι ήμουν κι εγώ μπουκωμένη και ταξίδεψα στο χώρο των αποσκευών ...κι αυτό...μετά απο διαπραγματεύσεις!
Πέρα απο την πλάκα..είναι πρόβλημα να ταξιδεύεις με ιγμορίτιδα χρειάζεσαι ωρλ απαραιτήτως να σε δει και να σου δώσει σταγόνες για τη μύτη το λιγότερο, θα έχεις πρόβλημα με την πίεση και τα αυτάκια σου!Μέχρι εκεί.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.030
Eδω αφηνουν κατι τυπους που βρωμανε ιδρωτιλα, οι ερμοι που εχουν καταρροη μας μαραναν?
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.883
Likes
14.444
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Ομολογώ ότι δεν το γνωρίζω, γι΄αυτό και θα ήθελα ν΄ακούσω τις εμπειρίες όσων έχουν ταξιδέψει με διαφορετικές αεροπορικές εταιρίες: επιτρέπεται να ταξιδεύουν άτομα που είναι εμφανώς κρυωμένα (δλδ βήχουν, φταρνίζονται, έχουν καταρροή ή ό,τι άλλο παρόμοιο)? Τι κάνουμε σε περίπτωση που μας καθίσουν δίπλα? Μπορούμε να ζητήσουμε ν΄αλλάξουμε θέση?
Και που να κάτσεις δίπλα σε λεπρο.
Ήμαρτον βραδιατικα...
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Πιλότος μου εκμυστηρεύτηκε πως όταν πετάει κρυωμένος , την ώρα που φταρνίζεται , ο συγκυβερνήτης πληροφορει τους επιβάτες για ύπαρξη "κενών αέρος"

Θυμάμαι πάντως πως σε υπερατλαντικά ταξίδια δεν επιβιβάζουν επιβάτες με ψηλό πυρετό ( αναφέρομαι σε προ γρίππης εποχή)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Τι μου θυμησατε τωρα .Οταν πηγα Αμερικη ηταν η γριππη των χοιρων στο αποκορυφωμα της .Ενας ακριβως στο απεναντι καθισμα εβηχε σαν π........Τι τρομαρα ειχα παρει τοτε.
Σχεδον σε ολο το ταξιδι την εβγαλα κρατωντας μασκα στο προσωπο μου.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.007
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom