Υπάρχουν ασχημότερες πρωτεύουσες από την ΑΘΗΝΑ;;

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Οταν λες εκτος λεκανοπεδιου τι εννοεις? Να τους βαλουμε να σπανε πετρες στην Πεντελη? Μαλλον εκτος κεντρου εννοεις. Οχι οτι και παλι συμφωνω ή οτι το θεωρω εφικτο αλλα αυτο λογικα θα ηθελες να πεις.
Μου αρέσει που κάνεις και διευκρινιστικες.
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
Γυρισα κυριακη πρωι απο 15 μερες σευχελλες κ το βραδακι κατα τις 9 δεν αντεξα, βγηκα μια διωρη βολτα, να δω την νυχτερινη αθηνα. Περπατουσα και χαζευα την πολη μου, πανεμορφη.
Ειμαι αρρωστακι😂😂😛
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.314
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Γυρισα κυριακη πρωι απο 15 μερες σευχελλες κ το βραδακι κατα τις 9 δεν αντεξα, βγηκα μια διωρη βολτα, να δω την νυχτερινη αθηνα. Περπατουσα και χαζευα την πολη μου, πανεμορφη.
Ειμαι αρρωστακι😂😂😛
Ιστορία θα παίξει;
 

vivyen

Member
Μηνύματα
96
Likes
51
Δεν καταλαβα...Εσεις που λετε για *προην ανατολικου μπλοκ*,εχετε δει Πραγα,Βαρσοβια,Βουδαπεστη; Συγκρινεται με την Αθηνα??
Δεν μιλαω για τη Μοσχα,που ουτως η αλλως ειναι απο ομορφοτερες πολεις στον κοσμο,κι για δευτερη χρονια ειναι στην τεταρτη θεση στον καταλογο World best cities.
Ομορφο,σημαινει καθαρο,περιποιημενο,αλλα και λειτουργικο,με οτι συνεπαγεται αυτο.
Πραμα,που λειπουν εντελως απο την Αθηνα.
Η πολη εχει μια εικονα εγκαταλειψης.
Τι κοινο εχει η Αθηνα με *δυτικες προτευουσες*? Μηπως βιοτικο επιπεδο?🤣🤣
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Ασχημότερη απ' την Αθήνα είναι η Άγκυρα, χειρότεροι δρόμοι και βρωμιά ,η Μαδρίτη δε μου κάνε εντύπωση αλλά άσχημη δεν τη λέω.Η Αθήνα με όλα τα λάθη της δρόμοι και σκουπίδια σε πολλά σημεία έχει κάτι ονειρικό το κλίμα της ειδικά χειμώνα τον κόσμο της ειδικά στην πλάκα στο Θησείο στο Μοναστηράκι το οικονομικό ακόμα σουβλάκι της...το νεράκι που σερβίρουν παντού δωρεάν ακόμα το χαβαλε της ...ναι έχει άσχημα πολλά συγκριτικά με Ρώμη Παρίσι Βουδαπέστη αλλά η χειρότερη όχι δεν είναι κι ας έχει περάσει περισσότερα από λάθος πολιτικούς ανά τους αιώνες.παντα όταν φεύγω λέω να φύγω και πάντα όταν επιστρέφω νιώθω ένα δέος όταν την κοιτώ από ψηλά.συν τον Πειραιά που τον λατρεύω που ακόμα έχει μέρη να κάνεις μπάνιο και να πεις μια κουβέντα στο δρόμο πειραιώτικη.πασαλιμανι Καστέλλα ζέας λατρεμένα ....ίσως γιατί μεγάλωσα εκεί και το βλέπω αλλιώς κι εμένα με πονάει η πόλη μου όταν την επισκέπτομαι αλλά την αγαπώ.κι όχι ασχημότερη δεν είναι.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη

annoula

Member
Μηνύματα
227
Likes
495
Η Πλάκα και το Θησείο δεν έχουν παραδοσιακά κτίρια; Πλάκα κάνουμε; Ποια σκανδιναβική πόλη δηλ είναι πιο ενδιαφέρουσα για επίσκεψη από την Αθήνα με τον ασύγκριτο πολιτισμό και τα μνημεία; Η Στοκχόλμη οκ για μια επίσκεψη καλή είναι, όμορφη, αλλά αδιάφορη σχετικά σε αξιοθέατα μουσεία κτλ. Ας μη πούμε για Οσλο, Ελσινκι, εκτός αν δε μιλάμε και για βόρειες πρωτεύουσες εκτός από τις ανατολικές λολ. Ασυγκρίτως ωραιότερη και πιο ενδιαφέρουσα η Αθήνα από 5 χοντρικά πρωτεύουσες κι αν σκεφτούμε θα βρούμε και άλλες. Πχ Κοπενχαγη κτλ κτλ
Υποθετω τρολαρεις οταν λες οτι η Αθηνα ειναι ωραιοτερη απο την Κοπεγχαγη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.697
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom